Forum OSKKO - wątek

TEMAT: "Zero tolerancji" - MEN zaostrzy kary dla uczniów i nauczycieli
strony: [ 1 ][ 2 ][ 3 ][ 4 ] - - [ 7 ][ 8 ]
AnJa01-11-2006 18:03:14   [#101]
jakoś widzę różnice między obywatelskim działaniem (pikieta) a pisaniem na ścianie w toalecie "Giertych jest..."

mam za soba protesty przeciwko nauczycielom, jednej z moich głupich decyzji też - przyjemne nie jest, ale od w/w pisania czy palenia w toaletah zdecydowanie wolę

pisałem już - minister ma prawo wejść do każdej szkoły - ale o tym co w niej będzie robił, poza tym do czego UoSO go upoważnia - to już decyduje dyrektor

i jesli ten (tutaj sytuacja nietypowa, więc chwała OP że go zastępuje), wsłuchując ię (mm nadzieję) także w opinię srodowisk szkołe tworzących ma już dosyć  bycia centrum szumu medialnego - to nawet minister powinien to uszanować
Akuch01-11-2006 21:17:48   [#102]

bogda4

Wybacz, że tak późno, ale trochę łączą komputer z łóżkiem.

Chyba nie wyraziłam się precyzyjnie. Chodziło mi o to, że minister pojedzie (niestety), a nie TY.

Klasakałam w cudzysłowie, potem o nim zapomniałam. Chodziło mi o to, że od dawna mówimy o konkretach, a władze o akcjach. I dokładają biurokracji.

Wybacz brak precyzji i skróty myślowe. Ok. 38 st - temperatur mojego ciała, a mózgu nie wiem jaka to staram się krótko

veronika01-11-2006 21:19:40   [#103]

Mam i to za sobą, (bycie centrum szumu medialnego) i ani KO, ani były minister nie podjął stosownej decyzji. Musiałam uporać się z problemem sama.

Protesty rodziców skierowane przeciwko nauczycielom tez mam za sobą. Fajnie jest walczyc o nauczyciela, jesli jest tego wart. Przykro , jesli bronisz go z racji swojej powinności, a później od owego nauczyciela spotyka Cię jakieś świństwo... No, ale cóż, życiowa mądrość, czyli doświadczenie jest najlepszą nauką. Pozdrawiam.

rzepek01-11-2006 22:18:49   [#104]
Ja mam do posprzątania całe boisko z liści. I delikwentów do tej roboty też znajdę (jeżeli wejdzie ten program z zerem). Ale co będzie, jeżeli uczeń na polecenie sprzątania za karę pokaże mi środkowy palec do góry? Czy za to będą następne sankcje, czy są przewidziane kary za niewykonanie kary, czy od razu do szkoły dla trudnej młodzieży?
Marek Pleśniar01-11-2006 22:43:49   [#105]

wtedy masz szansę na kolejną porcję grabienia liści:-) Perpetuum Mobile

moim zdaniem nie ma co czekać na ministra

goń jutro do roboty

ciekawem tylko kto toto popilnuje;-)

Iwon01-11-2006 22:49:55   [#106]

może kumulować kary uczniów i nauczycieli?

;-)

ankate01-11-2006 22:50:02   [#107]
A może zamiast nagany z innego wątku, do .... pilnowania po lekcjach przy grabieniu liści lub wręcz wspólne grabienie :-)
Marek Pleśniar01-11-2006 22:54:39   [#108]

tak jest!! jes jes jes:-)

kumulować, heureka!

spóźnialski/podpadnięty/łażący po szkole zamiast na lekcji nauczyciel po lekcjach popilnuje grupy podpadniętych uczniów i mu się nie wpisze nagany do akt:-)))

popieram i misie podoba;-)

Gaba02-11-2006 02:47:09   [#109]
a wiecie, że to takie normalne zdrowo rozsądkowe rozwiązanie jest... niezgodne z prawem polskim... - u nas prawo nie dopuszcza odrobku i naprawy w zamian za nieukaranie.
bogda402-11-2006 07:25:16   [#110]

wysportowany nauczyciel z 22-letnim stażem, dostał od dwunastola

http://www.se.com.pl/se/index.jsp?place=subLead&news_cat_id=1808&news_id=126449&scroll_article_id=126449&scroll_gallery_aid=126449&layout=1&page=text&list_position=1

Gaba02-11-2006 07:43:13   [#111]

na pewno to powiedział psycholog?

Panuje moda na ADHD

Mówi prof. Zbigniew NĘcki, psycholog:

- Z wielkim żalem muszę powiedzieć, że zapanowała moda na ADHD. Dzieci, u których stwierdzono zespół nadpobudliwości czują się bezkarne, a psychopatyczne tendencje są niestety coraz częściej usprawiedliwiane przez chorobę. U chłopca, który zaatakował rówieśnika, a potem nauczyciela, pojawiła się agresja na poziomie zwierzęcego instynktu. Ten dwunastolatek doskonale zdawał sobie sprawę z tego, co robił, wiedział, że sprawia komuś ból. Dzieci z ADHD mają jedynie utrudnioną samokontrolę - nie są jej całkowicie pozbawione. Izolacja dzieci chorych nie pomoże, staną się jeszcze bardziej aspołeczne. Każdemu dziecku z ADHD powinien przysługiwać opiekun, wtedy można by uniknąć takich dramatów.

Marek Pleśniar02-11-2006 08:24:30   [#112]
ponieważ to gazata taka a nie inna... no to nie wiem;-)
Marek Pleśniar02-11-2006 08:28:26   [#113]

:-)

"Zero tolerancji": Zakaz używania komórek

pi, IAR 2006-11-02, ostatnia aktualizacja 2006-11-02 08:22

PRZEGLĄD PRASY. "Dziennik" dotarł do szczegółów programu "Zero tolerancji", który minister Roman Giertych chce wprowadzić w polskiej oświacie.

Zobacz powiekszenie
Fot. Tomasz Wawer / AG
Roman Giertych
0-->
Program przewiduje możliwość nakazania przez dyrektora szkoły uczniowi prac społecznych jako kary za złe zachowanie lub łamanie regulaminu szkoły. Prace społeczne nie muszą odbywać się w szkole. Młodociani chuligani mogą być skierowani do prac w domu opieki społecznej lub w schronisku dla zwierząt.

W szkolnych statutach mają się też pojawić zapisy o karach za agresywne lub wulgarne zachowanie, zakaz używania telefonów komórkowych w budynku szkoły i obowiązek przychodzenia na lekcje w schludnym ubraniu.

Za przestrzeganie regulaminu mają być odpowiedzialni dyrektorzy i pedagodzy. Całość programu "Zero tolerancji" Roman Giertych ma przedstawić jutro w gdańskim Gimnazjum numer 2, gdzie dwa tygodnie temu pięciu nastolatków doprowadziło swoją koleżankę do samobójstwa - pisze "Dziennik".

Marek Pleśniar02-11-2006 08:29:18   [#114]
ja byłem szybciej;-)
marmen02-11-2006 08:53:35   [#115]

"0"

Gratulacje za te przecieki, tylko żeby Cię wkrótce nie oskarzyli o ....

nawiasem mówiąc, u mnie od trzech lat uczniowie jak podpadną sprzatają plac wokół szkoły, w myśl zasady "przez rączki do głowy"... I jest ok !

Małgoś02-11-2006 09:15:55   [#116]

:-(

Prof. dr hab. Zbigniew Nęcki, prof. nadzw

Podejmuje problematykę dotyczącą szerokiego zakresu zagadnień związanych z zachowaniami społecznymi w kontekście organizacji formalnych i w odniesieniu do kontekstu zachowań interpersonalnych (na ten temat opublikował 7 książek, z których największym sukcesem okazało się dzieło poświęcone negocjacjom w biznesie - 4 wydania). Prowadzi badania dotyczące relacji międzyludzkich w kontekście zawodowym, negocjacjach, osobowości menedżera i efektywności szkoleń treningowych organizowanych dla grup kierowniczych. Jego dorobek naukowy obejmuje 7 pozycji książkowych, 85 artykułów oraz kilkaset prac popularnonaukowych, materiałów szkoleniowych, audycji radiowych i telewizyjnych poświęconych zagadnieniom organizacji pracy, negocjacjom i psychologii managementu. Do ważniejszych publikacji należą: Atrakcyjność wzajemna (1996), Komunikowanie interpersonalne (1992), Negocjacje w biznesie (pierwsze wydanie 1992, kolejne: 1994, 1995, 1996), Psychologiczna analiza przebiegu studiów wyższych, współautor M. Susułowska (1977). Ponadto jest autorem oryginalnych programów treningowych dla pracowników zatrudnionych na stanowiskach kierowniczych niższego, średniego i wyższego szczebla. Zajęcia treningowe prowadzone wg tych programów dotyczą: rozwijania umiejętności menedżerskich, rozwijania i pogłębiania umiejętności dotyczących budowania zespołów pracowniczych, szkolenia w zakresie prowadzenia negocjacji i działań marketingowych. Jest członkiem kilku rad naukowych instytucji badawczych i rad redakcyjnych czasopism psychologicznych.

Nie mozna byc specem od wszystkiego - od ADHD do negocjacji w biznesie droga tak daleka jak np. od grzybicy stóp do lęków nocnych trzylatka

eny02-11-2006 10:50:39   [#117]

ADHD

Koleżanka -pedagog, zmieniła obecnie szkołę i miejsce zamieszkania. Trafiła do szkoły i klasy gdzie są uczniowie ze stwierdzonym ADHD. Jej praca polega obecnie na tym, że przebywa w klasie gdzie są / jest/ tacy uczniowie i umozliwia nauczyielowi prowadzenie lekcji. Po miesiącu pisze do nas, że jest wykończona,nie daje rady i wychodzi z takich lekcji  wypalona. Poznała teraz " smak" pracy z trudnymi dziećmi / SP/
Terina02-11-2006 11:28:52   [#118]
Może prof. Nęcki obecnie zajmuje sie trningami ale ja pamietamgo jako klinicystę, swietnia znajacego sie na problematyce psychologii kilnicznek dzieci i młodziezy.
Nie sądzę aby przez te lata, jakie upłynęły od moich studiów, facet zgłupiał . Może zmienił zakres zainteresowań ale na pewno ma prawo wypowiadać sie w kwestii ADHD. Chociaz wtedy ( lata 70 - te) nie używało się tego terminu...
Małgoś02-11-2006 11:56:00   [#119]
jeszcze jest prof. dr hab. czł. koresp. PAN Edward Nęcka
eny02-11-2006 12:39:06   [#120]

Każdy ma pomysł

http://wiadomosci.wp.pl/kat,62194,wid,8580920,wiadomosc.html
eny02-11-2006 12:55:57   [#121]

Jeszcze to

http://fakty.interia.pl/fakty_dnia/news/giertych-ujawnia-szczegoly-programu-zero-tolerancji,812317
Ewa 1302-11-2006 13:00:03   [#122]
Premier Kaczyński zapowiada przegląd wszystkich szkół
Premier Jarosław Kaczyński zapowiedział przegląd wszystkich szkół. Dodał, że w przyszłym tygodniu pojawią się do tego podstawy prawne.
Przegląd ma polegać na spotkaniach z nauczycielami, rodzicami i uczniami, by ich przestrzec przed takimi zdarzeniami jak to gdańskie, które doprowadziły do samobójstwa uczennicy.

"Pewien etap rozwoju polskiej oświaty się skończył. Czas tolerancji i nicnierobienia w tych sprawach mamy już za sobą" - zadeklarował w czwartek szef rządu na konferencji prasowej. Premier Kaczyński wyjaśniał, że przeglądu wszystkich szkół miałyby dokonywać trzyosobowe zespoły złożone z przedstawiciela administracji oświatowej, policji i prokuratury (prokurator wchodziłby w grę prawdopodobnie tylko w szkołach ponadpodstawowych), które odwiedziłyby wszystkie szkoły, spotkały się z ich dyrektorami, komitetami rodzicielskimi i uczniami.

"Nauczyciele i dyrektorzy szkół, którzy nie zawiadomią policji czy prokuratury o przestępstwie popełnionym na terenie szkoły, sami będą pociągani do odpowiedzialności za tzw. przestępstwo urzędnicze" - powiedział wiceminister sprawiedliwości Andrzej Kryże.

Kryże zaznaczył, że będzie to "obowiązek karny, a nie społeczny"; przestępstwo urzędnicze jest zagrożone karą do 3 lat więzienia. Poinformował także, że w resorcie sprawiedliwości trwają prace nad zwiększeniem odpowiedzialności karnej i finansowej za sprzedaż alkoholu nieletnim oraz rozszerzeniem odpowiedzialności rodziców.

Przypomniał, że resort już wcześniej zapowiadał zmiany w kodeksie, zakładające pociąganie do odpowiedzialności nieletnich od 15. roku życia, podwyższenie kar grzywny oraz wprowadzenie obostrzeń za przestępstwa o charakterze chuligańskim.
.onet-ad-main2-box { display: none }
Małgoś02-11-2006 13:28:09   [#123]
okurka!
stan02-11-2006 15:17:18   [#124]
Giertych: Będzie zakaz używania "komórek" w szkołach

"W szkołach zostanie wprowadzony całkowity zakaz używania telefonów komórkowych" - zapowiedział w Białymstoku wicepremier i minister edukacji Roman Giertych.
W czasie spotkania z dyrektorami podlaskich szkół podkreślił, że tolerowanie negatywnych zachowań w szkole oznacza "współudział" w tych zdarzeniach.

Mówiąc o założeniach programu "Zero tolerancji" Roman Giertych poinformował, że ministerialnym rozporządzeniem zostanie wprowadzony obowiązkowy nakaz wpisu do statutów szkolnych całkowitego zakazu używania na terenie szkół telefonów komórkowych. Zachęcał też dyrektorów szkół, by wprowadzili u siebie mundurki szkolne (spotkanie odbywa się w liceum katolickim, gdzie takie stroje obowiązują) choć zastrzegł, że resort takiego nakazu nie zamierza wprowadzać.

"Nie wolno mylić plaży czy dyskoteki z budynkiem szkoły" - mówił Giertych.
 
 
 
AnJa dużo stracił --   ;-)
aza02-11-2006 15:23:10   [#125]
słyszałam przed chwilą gabę w radiu  - komentowała powyższą rewelację - jak zawsze gaba - profesjonalnie.
AnJa02-11-2006 15:31:03   [#126]

;-)

Gaba- byłas w Bialymstoku?

Jesli bedzie ministerialny nakz używania w szkołach telefonów komórkowych to po kiego wpisywac to do statutu?
Ewa 1302-11-2006 15:31:27   [#127]

stan

nie pisz AnJa dużo stracił , bo znów zacznie chlipać...
Gaba02-11-2006 15:36:24   [#128]
... a co to jest biały stok, bo gdzie Grajewo to wiem...
AnJa02-11-2006 15:40:54   [#129]
już chipię

no bo jak gaba tam była - bo np. MEN ją wszędzie ze sobą, jako wzorzec jakis albo dziwowisko wozi - to jak tu nie chipać?
eny02-11-2006 15:44:41   [#130]

Ja nie moge

:-))))))) :-))))))) ;-))))))) aż se nochal dorobiłam
Ewa 1302-11-2006 15:46:32   [#131]
a ja wciąż myślałam, że Ci ze wschodu to taki dzielny naród... a tu same beksy
AnJa02-11-2006 15:47:10   [#132]
o, była znaczy

ale tak zafascynowana tym,  z kim , ze nie zauważyła nawet, gdzie była
Gaba02-11-2006 15:48:41   [#133]
te... szczele cie w ep i dziup!
AnJa02-11-2006 15:49:36   [#134]
"Samych swoich" oglądała?

"Płacz, bo jak chłop płacze to musi być święto"

No to płaczę, bo Święto mnie ominęło.
Ewa 1302-11-2006 15:49:43   [#135]

Giertych: apele o zmianę miejsca ogłoszenia programu "Zero tolerancji" niestosowne

Wicepremier, minister edukacji Roman Giertych za niestosowne uważa apele, by zrezygnował z zaplanowanej na piątek w gimnazjum nr 2 w Gdańsku prezentacji programu "Zero tolerancji" dla przemocy w szkołach. Podtrzymuje, że prezentacja odbędzie się właśnie tam.

To w tej szkole podczas lekcji doszło do molestowania seksualnego uczennicy przez kolegów. Po tym zdarzeniu 14-letnia Ania popełniła samobójstwo.

O zmianę miejsca prezentacji programu apelowała m.in. wiceprezydent Gdańska Katarzyna Hall argumentując, że lepiej by spotkanie odbyło się poza szkołą, bo pozwoli to "nie naruszać powoli normującej się sytuacji w szkole". Podnosiła też, że - jej zdaniem - szkodliwy dla uczniów jest "szum medialny" jaki powstał w związku z tragicznymi wydarzeniami w szkole.

"Apele o to, bym nie przychodził do tej szkoły i nie rozmawiał z nauczycielami uważam za absolutnie niestosowne. Program +Zero tolerancji+ powinien zostać ogłoszony w tym miejscu, gdzie zostało popełnione przestępstwo, gdzie wyszło wiele zła, w miejscu które stało się symbolem dla wielu Polaków" - powiedział w czwartek Giertych w Białymstoku.

Minister edukacji dodał, że "właścicielami" tego miejsca nie są władze miasta Gdańska tylko "jesteśmy my wszyscy, bo my wszyscy cierpieliśmy z powodu tego, co się wydarzyło" - mówił.

Pytany o odniesienie się do argumentów podawanych przeciwko ogłaszaniu programu "Zero tolerancji" w szkole w Gdańsku "kwestię wpływu na uczniów" - powiedział, że to właśnie ze względu na dobro uczniów spotka się tylko z nauczycielami i dyrekcją szkoły. "Jeżeli jest taka rzeczywiście atmosfera, która mogłaby im (uczniom - PAP) zaszkodzić, to rzeczywiście odwołałem (spotkanie z uczniami - PAP)" - dodał.

Zarzuty o tym, że jest liderem partii politycznej również odrzucił i przekonywał, że planowany na piątek pobyt w szkole nie ma z tym żadnego związku. "Ja nie powiem tam nawet słowa: Liga Polskich Rodzin i nie będzie to miało w ogóle charakteru związanego z wyborami czy samorządowymi, czy jakimikolwiek innymi" - powiedział Giertych.

Program "Zero tolerancji" dla przemocy w szkołach zakłada zapobieganie eskalacji chuligaństwa m.in. poprzez konsekwentne karnie uczniów już za drobne wykroczenia i naruszenia regulaminu szkoły.

beera02-11-2006 15:50:03   [#136]

TRÓJKI SZKOLNE

 do szkół trafi w przeciągu dwoch tygodni trafia trojki- prokurator, pracownik, KO, policjant i nas zbada

program z ministerialnego staje się rządowy

do konca roku będzie podpisana nowa  UOSO

Fiu fiu

jedno w tym dobre- rodzice trochę przystopują z pretensjami do szkoły

AnJa02-11-2006 15:51:04   [#137]
a bij, bij

po tym ciosie, co mi dziś zadano, żadne razy fizyczne mi niestraszne
AnJa02-11-2006 15:54:12   [#138]
czepliwie:

spotka się w 2 z dyrekcja i nauczycielami tej szkoły - a kto się dziećmi w tym czasie zajmie?

tych badań to ciekaw jestem - znaczy, co ono własciwie badac będą.
aza02-11-2006 15:56:01   [#139]
Asiu - powinni chodzić po domach uczniów, dopiero rodzice by przystopowali - to dopiero byłaby profilaktyka ;-)
AnJa02-11-2006 15:57:01   [#140]
po domach to my będziemy chodzić

zresztą - w początkach mojej pracy chodziłem
Ewa 1302-11-2006 15:58:10   [#141]
a glejta na wejście do domu ucznia będziesz miał?....
Majka02-11-2006 16:00:23   [#142]
Ja tam myslę, że przywrócą "lotne czwórki", czyli wieczorne patrolowanie knajp ;)
2 nauczycieli i rodzice i hajda po mieście- to była zabawa :(.
AnJa02-11-2006 16:03:34   [#143]
u nas ub. roku zamierzano wprowadzić - z inicjatywy policji

nie wiadomo czemu - upadło

a szkoda.
Ewa 1302-11-2006 16:07:32   [#144]

Majko... a jak wyobrażasz sobie prace nauczyciela wieczorem po knajpach - to w ramach 40 godz. pracy?....

ja bym wetowała... np. kto zostałby wtedy z moim dzieckiem, gdy ja będę kontrolować co robią w tym czasie inne...

Maelka02-11-2006 16:10:43   [#145]

Ewa

Twoje dziecko powinno być w knajpie, żeby jakaś inna trójka (czy czwórka) miała jakieś sukcesy...

;-)

Ewa 1302-11-2006 16:11:53   [#146]
może masz rację.... tylko jak ja zmuszę swe dziecię, by odwiedzało knajpy.... pomyśleć muszę....
Majka02-11-2006 16:13:10   [#147]
W ramach 40 godzin i powołania z nawiedzeniem ;)
A pomoc przy dziecku sobie zorganizujesz, bo inaczej ci wypomną, że w innych zawodach matki potrafią.

Biegałam po tych knajpach z rodzicami i legitymowałam uczniów. Daawno to było :)))
Bardzo skuteczna metoda. Szefowie okolicznej gastronomii jeszcze długo po tych akcjach   rozpoznawali  nauczycieli :)))
Maelka02-11-2006 16:13:33   [#148]
:-))))
skrzat02-11-2006 16:14:37   [#149]
A my chodzimy po domach uczniów - obowiązkowo na wejsciu. Czy to prawne??
Krzysztof Pom02-11-2006 16:19:55   [#150]

skrzacie, jeśli cie wpuszczą... :-)))

strony: [ 1 ][ 2 ][ 3 ][ 4 ] - - [ 7 ][ 8 ]