Forum OSKKO - wątek

TEMAT: Giertych ogłosi amnestię dla maturzystów
strony: [ 1 ][ 2 ][ 3 ][ 4 ][ 5 ][ 6 ]
Jacek15-07-2006 20:37:25   [#51]
nie pierwszy i nie ostatni raz robią z nauczycieli durni i jakoś nie widzą, że z siebie też..cóż polityka nic nie tyka...
jaszczurzyca15-07-2006 21:50:27   [#52]

Raptem wystarczy uzbierać 30% aby otrzymać świadectwo dojrzałości... O tempora! o mores!

Annax16-07-2006 00:51:13   [#53]

Magik #47

" i żeby wszyscy byli niedouczeni???

                           czy o to chodzi????"

Tak!!!!!!!!! Właśnie o to im  - IM - od dawna chodzi!!!! Przecież swoje dzieci to ONI sobie wykształcą jak należy i dadzą im fajne stołki i ciepłe posadki. A reszta nic a nic ich nie obchodzi. Ta reszta ma być tłem, wyrobnikami tamtych pierwszych.

I oczywiście nikt tej władzy nie wybierał...

Boże, mój Boże.....

JarTul16-07-2006 07:28:15   [#54]

Tak trochę na marginesie, ale...

http://www.cke.edu.pl/index.php?option=content&task=view&id=368&Itemid=2

 

Informacja o ukazaniu się kolejnych numerów Biuletynu Badawczego - Egzamin      
12.07.2006, 13:26  

Na naszej stronie internetowej (zakładka: Badania) ukazały się dwa kolejne numery Biuletynu Badawczego Egzamin wydawanego przez Wydział Badań i Ewaluacji CKE, poświęcone problematyce etyki w edukacji (nr 6.) i etyce egzaminowania (nr 7.).

Niebawem ukaże się kolejny numer pisma, w którym przedstawimy stan badań nad metodologią komunikowania wyników egzaminów z użyciem wskaźnika edukacyjnej wartości dodanej.

Zapraszamy do lektury i współredagowania pisma.

JarTul16-07-2006 07:33:22   [#55]

deRob

Pisałem o tym w wątku: http://www.oskko.edu.pl/forum/thread.php?t=16614&st=78 - 12.07.2006 23:24 [#79]

 Za dzisiejszą "Polityką":
"W 2006 r. i kilku następnych na rynek pracy będzie wchodzić około 400 tys. absolwentów szkół wyższych i około 200 tys. tych absolwentów szkół średnich, którzy nie wybiorą studiów. Plus 80 tys. absolwentów zawodówek."

Jeżeli te dane są rzetelne, to z tego wynika, że rocznie szkoły średnie i zawodowe kończy ok. 680 tys. absolwentów z czego:
600/680 czyli około 88% kończy szkoły średnie,
a (uwzględniając wyniki tegorocznych matur) 70% rocznika zdaje pozytywnie egzamin maturalny.

Moim zdaniem rewelacja... i to przy tak rozwalonym systemie oświaty.

bogda416-07-2006 08:47:43   [#56]

I tak nie mają szans na dostanie się na studia

http://fakty.interia.pl/fakty_dnia/news/Z_niezdan%B1_matur%B1_i_tak_nie_dostan%B1_si%EA_na_studia,771030,2943
Leszek16-07-2006 08:55:29   [#57]

Szanse mają... uczelni u nas dostatek

to już nie te czasy kiedy było kilkanaście uczelni wyższych

są publiczne i niepubliczne, pierwszego , drugiego i trzeciego "rzutu"... 

każdy znajdzie swoje miejsce

pozdrawiam

Magik16-07-2006 08:58:26   [#58]
Też tak myślę jak Leszek.....tylko jakich fachowców z nich będziemy mieli?
Leszek16-07-2006 09:01:07   [#59]

fachowców będziemy mieli takich, jakich inni fachowcy wyuczą...

:-)))

pozdrawiam

Magik16-07-2006 09:03:32   [#60]
Wyuczą jak się da wyuczyć........nie zawsze się da , ale kogoś trzeba uczyć, żeby mieć pracęi kasę......oto polska rzeczywistość......
Jolanta Szuchta16-07-2006 09:50:54   [#61]

Żeby "wyuczą"

jednym podpisem dadzą maturę.:-(((((
beera16-07-2006 09:53:34   [#62]

Wiecie, mysle, ze warto zejsc z wysokiego "c" w tej dyskusji, bo nabiera ona nieco histerycznego wymiaru.

...................

Po pierwsze- jest pewne, ze nowa matura jest lekkim kiksem, za który płacą dzieciaki
Po drugie wcale nie jestm pewna, ze Ci co odpadli z jednego przedmiotu, to jakies przerazające tumaństwo- raczej wręcz przeciwnie- mam na to dowody wokół ( swietny informatyk, ktory sobie poradzi na kazdej uczelni technicznej oblał język polski)

No i jest to po trzecie- czyli sposób wpraowadzania pomysłu przez MEN- to budzi moje największe zastrzezenia- i to budzi najwieksze zniesmaczenie, oddał to najlepiej prof Luty:
Profesor Tadeusz Luty z Politechniki Wrocławskiej podkreśla, że jest to praktyka dotychczas niespotykana, aby wysokiej rangi polityk oceniał coś co jest zarezerwowane dla egzaminatorów maturalnych. Według niego, jeśli ocena jest "negocjonowana" to znaczy, że państwo staje na skraju korupcji. Profesor Luty zapowiedział, że będzie w tej sprawie interweniował u premiera i prezydenta.

Czy pomysł R. Giertycha powinien zostać wdrożony? Juz nawet PiS od niego się odcina.

Jedno jest dla mnie pewne- minister oglasza cos jako dokonane- mimo tego, ze nie dokonuje własciwych dla wdrażania Rozporządzenia konsultacji- co oznacza, ze tak naprawdę ma te konsultacje w głębokim lekcewazeniu- a to przecież głos środowiska, ktorego Minister nie powinien lekceważyć
i jeszcze jedno-
że w naszym panstwie przeważa władza władzy, a ta nie ma nic wspólnego z władzą wiedzy...

...........

Efekt- żal mi tych, ktorym obudzono nadzieje

i zal mi zszarganego po raz kolejny autorytetu szkół, egzaminatorów, nauczycieli i matruy

.onet-ad-main2-box { display: none }
Magik16-07-2006 10:31:19   [#63]

Asia napisała...

żal mi zszarganego po raz kolejny autorytetu szkół, egzaminatorów, nauczycieli i matruy.onet-ad-main2-box { display: none }

Nie zgadzam się -- autorytet egzaminatorów i nowej matury został dawno nadszarpnięty, przez zakazy , utajnienia faktów o charakterze informacji publicznej!......wreszcze przez złe opracowanie procedur całego przedsięwzięcia.

To nie jest zasługa R.Giertycha, nie bronię ministra , tylko to co On robi to jest teraz, a procedury opracowywano duużo wcześniej.

On tzn.minister R.G tylko dolał oliwy do ognia !!!!!!

Ogień płonął dużo wcześniej.

Majka16-07-2006 10:50:22   [#64]
Jestem egzaminatorem.
Niczego mi nie nadszarpnięto.


Nie akceptuję zmian reguł po fakcie, bez konsultacji z profesjonalistami, bez szacunku dla prawa, bez rozważenia konsekwencji.

Podpisuję się wszystkimi łapami pod Asi pkt.3.

Uczniowie, którzy nie zdali matury, więdzą, że nie zdali.
Jednak "wybaczono im" jak dzieciom w piaskownicy- a od pewnego momentu życia powinno się ponosić konsekwencje swoich czynów. Inaczej rośnie pokolenie z syndromem Piotrusia Pana.
AnJa16-07-2006 11:25:37   [#65]
nie zgadzam się, że nowa matura jest kiksem - w porównaniu ze starą jest świetna ( ze za droga, obarczona głupawymi procedurami - to iczywiste)

nie twierdzę, że ci co nie zdali to przerażające tumaństwo - tak jak nie są  tumaństwem ci, co 7 czy 15raz zdają na prawo jazdy - wiem jedynie, że przeciętnie rozgarnięty dzieciak z tylko przeciętnej szkoły musiał się nieźle natrudzić, by oblać polski czy język obcy

nie wiem po co utajnianie kluczy i nawet nie usiłuję zrozumieć - bo na głupotę to wygląda

jeśli w jakiś sposób nadszarpnięto autorytet egzminatorów to ewentualnie tym, że kazano im szukać punktów, jeśli zdający miał 27-29 punktów z przedmiotu obowiązkowego n poziomie podstawowym - i w większości znajdowali - ale takie nadszarpywanie mnie by nie przeszkadzało

kiedy pracowałem w gimnazjum wykorzystywałem każdą okazję by tłumaczyć dzieciom - jeśli myślicie o studiach i maturze składajcie papiery do ogólniaka, jeśli jest to wam niepotrzebne do porządnej zawodówki a potem pomyślicie, jeśli macie sprecyzowane mocno zainteresowania i jesteście zdolni i pracowici - do dobrego technikum

jasne, że nie posłuchali
beera16-07-2006 11:33:45   [#66]

dla mnie:

 matura dopuszcza takie sytuacje, ktore są dośc "loteryjne" i to nie jest w porządku:

Moja córka zdawała 4 przedmioty, do zaliczenia podstaw historii brakło jej 2%, z rozszerzenia dostała 32% (średnia z niezaliczonego przedmiotu 30%); przedmiot dodatkowy zaliczyła i podstawy, i rozszerzenie bardzo pozytywnie; ogółem z wszystkich przedmiotów łącznie z pechową historią ma średnią powyżej 50%, gdyby zamieniła przedmioty i przedmiot dodatkowy wybrała jako podstawowy (zamiast historii) miałaby zdaną maturę, więc jeśli ktoś mógłby na decyzji ministra skorzystać to właśnie taka maturzystka, natomiast uważam, że tak mocna amnestia jest zbyt pobłażliwa, dostaną maturę w prezencie również nieuki.

Uczeń do nowej matury przygotowuje się przez 2,5 roku, a jeszcze w dodatku w kazdym z tych pełnych lat ma wycięty miesiąc na matury starszych roczników, to to nie jest w porządku

Egzaminatorzy mają swoje preferencje podczas sprawdzania prac, i to, co u jednego egzaminatora oznaczałoby zdanie matury, u innego oznacza wręcz przeciwnie, to to tez nie jest ok.

Dla mnie cala ta zabawa w jest naznaczona zbyt duzym błędem, by uznać ją za prawdziwie wiarygodną oceną stanu

Magik16-07-2006 11:50:37   [#67]

Majka

Jestem egzaminatorem.
Niczego mi nie nadszarpnięto

a czy nie kazano Ci podpidać "lojalki" o milczeniu w sprawie klucza ?

Majka16-07-2006 11:53:36   [#68]

Magik

Nie :))
O czym ty mówisz ? jaka "lojalka"???
AnJa16-07-2006 12:05:05   [#69]
loteria jakaś zawsze jest - idąc na egzamin mogła np. nogę złamać

przedmioty wybiera się we wrześniu (za wcześnie), do lutego jest pełna dowolność zmian - można więć oczekiwać, że wybory są świadome

natomiast, mimo że przekonany do końca nie jestem, nie dyskutowałbym, gdyby chcino wprowadzić tylko punkty, bez określania progu zdawalności
Magik16-07-2006 12:16:58   [#70]

Majka

 Czy w swojej umowie z OKE wykreśliłaś
słynny już paragraf3.3. - "klauzulę milczenia" ???

Czy podpisałaś umowę jak leci ???

beera16-07-2006 12:17:48   [#71]

 

niezależnie od wszystkiego- zgadzam się z podkreslonymi przeze mnie fragmtami tekstu.

Uważam, ze cos już się stalo

Burza wokół "amnestii" Giertycha ws. matur
PAP - dodane 33 minuty temu

Większość polityków skrytykowała decyzję wicepremiera i ministra edukacji Romana Giertycha, zapowiadajacego amnestię dla części maturzystów, którzy oblali tegoroczny egzamin dojrzałości. Zaskoczenia nie kryją politycy PiS, jak również otoczenie prezydenta Lecha Kaczyńskiego.

Michał Kamiński (PiS), uczestniczący w niedzielnej audycji w Radiu Zet "Siódmy dzień tygodnia" przyznał, że jego partia była zaskoczona decyzją Giertycha.

 
Myślę, że tak ważne decyzje muszą być przedmiotem ustaleń rządu, przedmiotem ustaleń koalicyjnych - powiedział. Dodał, że w jego opinii Giertych "nieco się zapędził".

Zdziwiona decyzją Giertycha była też szefowa Gabinetu Prezydenta Elżbieta Jakubiak.

Jestem zdziwiona, bo myślałam, że będzie można zdawać we wrześniu (...), żeby się poprawić. Jestem zwolenniczką tego wrześniowego terminu. Uważam, że taka skrócona droga jest zawsze niebezpieczna - powiedziała w Radiu Zet. Dodała, że po zakończeniu matur rozmawiała z Giertychem i jej zdaniem miał wtedy lepsze pomysły, niż skracanie drogi maturzystom.

Jakubiak nie chciała jednocześnie powiedzieć, czy jej zdaniem decyzja Giertycha powinna zostać utrzymana, czy jednak zmieniona np. na posiedzeniu rządu. Uznała, że w tej sprawie powinien rozstrzygać premier Jarosław Kaczyński.

Z kolei podsekretarz stanu w Kancelarii Prezydenta Andrzej Krawczyk powiedział w "Salonie politycznym" w radiowej Trójki, że prezydent Lech Kaczyński będzie musiał uwzględnić cały kontekst sprawy. To znaczy także to, że ta decyzja już stała się faktem społecznym. Teraz takie proste nieuznanie tego faktu spowoduje jeszcze większe komplikacje.

Decyzję Giertycha ostro krytykują posłowie opozycji.

Zdaniem Jana Rokity (PO), decyzja Giertycha wpisuje się w pewien sposób podejścia rządzących do państwa, który polega na tym, że każdego dnia przekonujemy się, że przez to, że się wygrało wybory i objęło jakiś urząd, można wszystko.

Kim jest człowiek, który wyobraża sobie, że wskutek tego, że zasiadł przy jakimś biurku i jeździ jakimś samochodem służbowym i dzwoni z komórki za państwowe pieniądze, a nie za własne, może w związku z tym powiedzieć, że ci co nie zdali matury, jednak ją zdali, albo odwrotnie. To jest jakieś szaleństwo władzy - powiedział w Radiu Zet.

Izabela Jaruga-Nowacka (SLD) uznała, że minister edukacji jest niepopularny i tą decyzją próbuje młodzież "przekupić", co - jej zdaniem - pogorszy jakość kształcenia. Jest to gest niezmiernie demoralizujący, bo pokazuje, że nie decyduje wiedza, ani umowa co trzeba zrobić żeby zdać egzamin, tylko minister - mówiła.

W opinii posła Marka Sawickiego (PSL), wyniki tegorocznych matur pokazały słabość reformy edukacyjnej, która - jak mówił - zakładała, że 100% młodzieży to będą maturzyści, a następnie absolwenci wyższych uczelni. Rezygnacja z kształcenia w systemie szkół zawodowych była błędem - ocenił.

Decyzji Giertycha bronił Daniel Pawłowiec z LPR. Podkreślił, że obejmie ona tylko tych, którym niewiele zabrakło, żeby zdać maturę. Nienaturalne wyniki wymusiły niestandardowe zachowanie. Argumentem podstawowym było tych 21% (maturzystów, którzy nie zdali matury)". Dodał, że pomysł Giertycha jest "jednorazowy".

W Zielonej Górze minister edukacji Roman Giertych zapowiedział, że każdy kto zda co najmniej cztery z pięciu części matury (egzamin pisemny z języka polskiego, języka obcego i wybranego przedmiotu oraz egzamin ustny z języka polskiego i języka obcego), a łączny wynik z egzaminu wyniesie co najmniej 30 proc., zaliczy maturę i otrzyma świadectwo dojrzałości.

Tegorocznej matury nie zdał prawie co piąty maturzysta. Decyzja ministra, wg szacunkowych danych MEN, ma dotyczyć ok. 50 tys. osób. Tegoroczni maturzyści objęci nowymi wytycznymi ministra edukacji otrzymają świadectwa maturalne we wrześniu, tak by mieli szansę złożyć jeszcze dokumenty na studia. (mj)

Marzanna16-07-2006 13:21:59   [#72]
W mojej szkole maturę zdali wszyscy - co oczywiście  ucieszyło, ale  i  ogromnie zaskoczyło, bo  spory procent tegorocznych zdających od lat był przeciągany za uszy z klasy do klasy. W tym roku po raz pierwszy przeżywaliśmy "nową maturę", więc obawy były duże. Znałam tę najsłabszą grupę doskonale i nie wierzyłam w cud, że zdadzą wszyscy. To naprawdę słabi uczniowie, mało zdolni i leniwi. A jednak zdali :)

W tej chwili wiem już, że nowa matura nie jest tak straszna, jak się wydawało, można ją spokojnie zdać na przyzwoitym poziomie, a przynajmniej osiągnąć owo punktowe minimum. Dlatego decyzja Giertycha wzbudza we mnie ogromny smutek, bo to oznacza, że prestiż matury spadnie...
Majka16-07-2006 13:41:12   [#73]

Magiku

Par. 4, pkt. 1
Wykonawca zobowiązany jest do zachowania w tajemnicy wszelkich informacji, w których posiadaniu się znalazł w związku z wykonywaniem niniejszej umowy.

Jesli juz, to paragraf 4, pkt. 2

Wykonawca zobowiązuje się do kompletnego wydania (... ) wszystkich sporządzonych notatek i innych materiałów, dotyczących wykonywanej pracy.

To  nazywasz "lojalką"?

Podpisanie obowiążku zachowania tajemnicy , obowiązujące cię  jako egzaminatora na maturze ustnej czy członka RP tez nazwiesz lojalką?
Po ustnej maturze też drzemy i wyrzucamy wszystkie notatki. Po każdej sesji.
Majka16-07-2006 14:16:44   [#74]

Asiu :))))

"No, ta technika, ten rozwój. Kiedyś było liczydło i tabliczka mnożenia, a dzisiaj, z tego co wiemy, to nie wszyscy tabliczkę mnożenia znają.
Ale decyzja (ministra Giertycha - PAP) - w związku z tym, że tak duży procent młodych ludzi nie zdało egzaminu z matematyki i w ogóle egzaminu dojrzałości - jest słuszna" - zaznaczył Lepper.
Adams13516-07-2006 16:05:30   [#75]

;-)

Skoro niektórzy z jego buńczucznego dworu niedawno dopiero zdawali maturę to co miał powiedzieć. Wa...dza w premierach musi przecież być łaskawa no i notowania trzeba czymś punktować jak nie ma konkretów działaniu na powierzonych odcinkach.
zgredek16-07-2006 16:09:13   [#76]
hihihi
DeRob16-07-2006 16:14:43   [#77]

@JarTul [#45],[#55] No to się w tej sprawie całkowicie zgadzamy.

Żenujące kolejny autorytet w dziedzinie nauki się znalazł - Lepper :-) Liczy pewno że jak poparł Giertycha to też mu może maturę dadzą :-)

beera16-07-2006 16:30:11   [#78]

Nie wiem, czy juz wam pisałam, ze jest wiele róznych for o polityce

I jesli ktos chce wyrazic swoja opinię o Lepperze, o Giertychu- moze tam je spokojnie artykułować

Proszę Was- w naszym wlasnym interesie- im mniej będziemy tu wyrazac swoje polityczne poglady tym lepiej dla nas wszystkich.

Rozumiem zlość, czy rozgoryczenie, ale może powstrzymamy się od róznej jakości komentarzy oceniających stan umysłu, wyglad, itp. naszych politykow- tym bardziej, że jest wśrod nas wielu o róznych pogladach politycznych i ludzi róznego elektoratu.

To forum oswiatowe.
Polityka wkracza w oświatę wyjatkowo mocno w ostatnim czasie- a my dajemy się wpuszczac w ten kanał jak bezwolne baranki.
Oni tam na górze... a my tu na dole?

Mam wyraźne wrażenie, ze wyzwolił się u nas nurt "krytyki dla krytyki"- nie ma w tym nic konstruktywnego, i sprawia wrazenie jakiejś zbiorowej afektowanej histerii.

Anka K16-07-2006 16:55:31   [#79]
Popieram, Asiu.
JarTul16-07-2006 17:42:05   [#80]

asia

Ale wolno cytować za "Polityką"? ...  :-)
beera16-07-2006 17:45:17   [#81]

Jarku

jestem pewna, że wiesz o co mi chodzi

:))

zgredek16-07-2006 19:02:16   [#82]

ze strony MEN: (pogrubienia moje):

Warszawa, 14 lipca 2006 r.
MINISTERSTWO
EDUKACJI NARODOWEJ

Rzecznik prasowy Ministra
OŚWIADCZENIE

W związku z dzisiejszą publikacją w "Dzienniku" tekstu „Matura bez matematyki” Redaktora Artura Grabka uprzejmie informuję, że wypowiedź Ministra Edukacji Narodowej zacytowana w tym artykule jest wypowiedzią nieautoryzowaną, która była częścią prywatnej rozmowy Pana Ministra Romana Giertycha z dziennikarzami "Dziennika". Rozmowa ta nie miała charakteru oficjalnego stanowiska Ministerstwa Edukacji Narodowej.

W dniu wczorajszym gazeta przedłożyła do autoryzacji tę wypowiedź i uzyskała zarówno ustne jak i pisemne stanowisko, że autoryzacja nie zostaje udzielona oraz że decyzja w sprawie obowiązkowej matematyki na maturze nie została jeszcze podjęta, a prace i konsultacje w tej sprawie trwają.

Publikowanie wypowiedzi uzyskanych pod warunkiem autoryzacji wbrew tej autoryzacji jest radykalnym naruszeniem zasad etyki dziennikarskiej. Sytuacja, w której dziennikarz w poszukiwaniu tak zwanych newsów przekracza granice prawa, powinna budzić stanowczy sprzeciw i potępienie, tym bardziej, że sprawa dotyczy setek tysięcy młodych ludzi, których dzisiejszy artykuł w "Dzienniku" po prostu wprowadził w błąd.

Ministerstwo Edukacji Narodowej rozważa wprowadzenie obowiązkowej matematyki na maturze.

Decyzja w tej sprawie zostanie podjęta po szerokich konsultacjach.

Rzecznik prasowy
Ministra Edukacji Narodowej
Kaja Małecka
beera16-07-2006 19:12:10   [#83]

zachwycamy się tym juz od 14 czerwca ;))

W oswiatowym przeglądzie prasy jest

Witaj zgredku po wczasach:)

zgredek16-07-2006 19:16:22   [#84]

omatko:-)))

nie doczytałam jeszcze wszystkiego a czytam już trzy godziny!

(fakt - wybiórczo czytam, bo mi zaczerniło cztery nie przeczytane strony przez te dwa tygodnie:-()

też witam odpoczywających pracując;-)))

DeRob16-07-2006 22:32:47   [#85]

Asiu

Jeżeli [#78] był do mnie w związku z [#77]  to oświadczam że nie był to text polityczny. Nie jestem autorytetem w dziedzinie biologii więc na temat poziomu z biologii się nie wypowiadam. Myślę, że politycy którzy nie są autorytetami w dziedzinie nauki i wychowania też powinni tę metodę stosować. Nie bardzo wiem czy popieranie NIEAUTORYZOWANYCH pomysłów R.G. przez Leppera jest argumentem za czy przeciw.

Co do im mniej... tym lepiej... No tak, pan R.G. przeczyta i jeszcze nas zdelegalizuje i wszystkich zwolni. Aaaa i jeszcze da nam bana internet ;-)

Jeżeli uraziłem czyjeś przekonania polityczne w jakimkolwiek poście to przepraszam - na pewno nie miałem tego na celu. Pozdrawiam

beera16-07-2006 22:41:23   [#86]

Rob- jakbys nie zrozumiał moich intencji

szkoda...

Forum, to forum- unikamy na nim politycznych kłótni na poziomie pozaoświatowym

................

A jesli naprawdę myslisz, ze ktoś tu się powstrzymuje przed artykulowaniem pogladow w sprawach oswiaty w sposób jednoznaczny, to znaczy, ze nie czytales strony glównej OSKKO

Małgoś16-07-2006 23:08:05   [#87]

Obawiam się, że coraz trudniej będzie zachować granice między polityką a oświatą. Jesli RG nie wyhamuje z szokującymi nowinkami na prawie codzienne juz "dzieńdobry" coraz cześciej, chętniej i zapalczywiej wypowiadac się będą na ten temat rózne polityczne autorytety, a także ...antyautorytety.

Oświata stanie się polem konfrontacji poglądów, obietnic oraz walki o narybek wyborczy. Już teraz politycy ochoczo komentują niesamowitą "sprawność" i szybkość decyzyjną RG, zarzucając mu manipulowanie emocjami młodzieży (ale młodziezy przecież ...pełnoletniej, posiadającej czynne prawa wyborcze)

Na dodatek otwarcie (ale nie pamietam, kogo w tej chwili cytuję) mówi sie o byle jakim traktowaniu tego resortu przez obecną i przeszłe ekipy rządzące - o inne resorty walczono jak lwy, natomiast oświatę wciskano jak ochłapy ...nienajlepszym kandydatom na ministrów.

beera16-07-2006 23:14:06   [#88]

Małgoś- to pewne, ze trudno będzie- ja nawet uwazam, że wręcz niemożliwe bedzie to

dla mnie jednak, czym innym jest dyskskusja o oswiatowych problemach, o Ministerstwie, o decyzjach Ministra, o prasowych artukułach, a czym innym są uwagi na temat jego stopnia inteligencji i obserwowana tu wszechogarniajaca zbiorowa histeria, ktora objawia się wykrzykniakami, wielokropkami, szokującymi porownaniami, itp

Nie chodzi mi jakos nazbyt o szacunek do władz- raczej o szacunek nas samych do siebie...

.....................

( a jesli chodzi o wciskanie oświaty, to Roman Giertych od samego początku bardzo jej wlaśnie chciał- ona byla jego celem, fakt- Lepper jej nie chciał)

Adams13517-07-2006 00:23:52   [#89]

...

Chciał nie chciał. A co to oświata to jakiś bękaet czy podrzutek?
AnJa17-07-2006 00:25:21   [#90]
no, aż tak to nie

ale sirot to w niej wcale sporo
Gaba17-07-2006 09:22:19   [#91]
i potłuczonych...
Marek Pleśniar17-07-2006 09:53:07   [#92]

http://wiadomosci.wp.pl/kat,35516,wid,8395864,wiadomosc.html

"Politycy powinni trzymać się z daleka od edukacji i nauki"
IAR - dodane 43 minuty temu
Profesor Łukasz Turski uważa, że politycy powinni trzymać się z daleka od edukacji i nauki. W "Sygnałach Dnia" naukowiec oświadczył, że niestety nadal jest inaczej.

Profesor Turski uważa, że najnowszym tego przykładem są pomysły ministra edukacji związane z maturami. Roman Giertych zapowiedział, że świadectwo dojrzałości dostaną także ci maturzyści, którzy nie zdali egzaminu z jednego z pięciu przedmiotów. Warunkiem jest, by abiturient uzyskał co najmniej 30% maksymalnej liczby punktów. Według szacunków dotyczy to w tym roku pięćdziesięciu tysięcy osób.


 
if (NJB('srodtekst')) { document.getElementById('rekSrd05').style.display='block';} Zdaniem gościa Jedynki decyzja ministra edukacji będzie miała bardzo zły wpływ na młodych. Dajemy w ten sposób fatalny sygnał, że nie opłaca się uczciwie pracować - powiedział gość "Sygnałów Dnia" - To prztyczek w nos wszystkim tym, którzy w tym roku uczyli się jak należy.

Zdaniem profesora, Polsce potrzebna jest spokojna, bezstronna dyskusja specjalistów - czym jest i jaki powinien być polski system edukacji. Profesor podkreślił że nadal wadliwy jest nie tylko model matur, ale też cały system szkolnictwa oraz praktyka funkcjonowania wyższych uczelni. Gość Jedynki pochwalił Polskie Radio za cenny i konstruktywny udział w debacie o edukacji i nauce.

Iwona217-07-2006 12:53:19   [#93]

A ja mam tylko jedno pytanie do pana RG:

Jak ta decyzja ma się do planu utworzenia Narodowego instytutu wychowania?

Adams13517-07-2006 14:19:28   [#94]

;-)))

NIW ma się nijak. Jest to kolejny wymysł pewnej grupy krótkowzrocznych szamanów co w głowie im jeno gusła a nie profesjonalizm. Wychowujemy szczególnie własnym przykładem a tego jakoś dopatrzyć się nie można. Głos prof. Turskiego  cenię za to, że przedstawia racjonalny ogląd całości oświaty w przeciwieństwie do niektórych rozdrabniaczy. Płotu nie da się naprawić gdy podczas przybijania jednych sztachet odpadają drugie. W ten sposób mamy niekończący się remont płota zwanego oświatą. Mało tego, w takim stanie każą go jeszcze malować zależnie od koniunktury władzy.
ewa17-07-2006 15:03:49   [#95]

hmm...

myślę Adamie, że powinieneś przeczytać jeszcze raz asię #78
Małgoś17-07-2006 15:17:30   [#96]

Przedwczesna radość?

Współczuję maturzystom tej potwornej huśtawki emocjonalnej: najpierw smutek, potem wielka radość, teraz niepenośc i byc może w przyszłości bolesne rozczarowanie, gdy uczelnie będa odrzucać podania "zdanych-niezdanych"

Protest rektorów ws. maturalnej "amnestii"
IAR 11:00

Rektorzy wyższych uczelni będą interweniować u prezydenta w sprawie amnestii dla maturzystów. Jutro na spotkaniu w Pałacu Prezydenckim wręczą Lechowi Kaczyńskiemu list w tej sprawie. Pismo z prośbą o interwencję trafi także do premiera.

Ujawnił to w rozmowie z IAR szef Konferencji Rektorów Akademickich Szkół Polskich prof. Tadeusz Luty. Rektorzy podkreślają, że ogłoszona przez Romana Giertycha "amnestia" to demoralizowanie młodzieży i dezorganizacja systemu edukacji. Oczekuję, że autorytet prezydenta i władza premiera spowodują, iż pan premier Giertych przemyśli to raz jeszcze i odstąpi od tego - dodał szef KRASP.

 

 

 
if (NJB('srodtekst')) { document.getElementById('rekSrd05').style.display='block';} Według zapowiedzi ministerstwa, każdy maturzysta, który nie zdał jednego egzaminu, ale ma średnią powyżej 30% punktów z całej matury, dostanie świadectwo dojrzałości. (mj)
Marek Pleśniar17-07-2006 15:20:45   [#97]

martwi mnie bezrefleksyjne reagowanie opinii publicznej a i mediów na wyniki matur

jak już tu ktos przytomnie zwuażył, równość szans w możliwości zdania matury to nie to samo co matura pewna jak w banku. Cóżby to była za matura jak ją miałby każdy? żuk i żaba:-)

przecież już mamy marny materiał ludzki - sami narzekacie na marnych absolwentó. To po co jeszcze marniejsi uczniowie mają iść na studia?

beera17-07-2006 15:22:10   [#98]

tak to jest gdy podejmuje się decyzje bez konsulatcji ze srodowiskiem.

Luty mowil o tym protescie już w sobote

ja jednak zgadzam się z tym:


Z kolei podsekretarz stanu w Kancelarii Prezydenta Andrzej Krawczyk powiedział w "Salonie politycznym" w radiowej Trójki, że prezydent Lech Kaczyński będzie musiał uwzględnić cały kontekst sprawy. To znaczy także to, że ta decyzja już stała się faktem społecznym. Teraz takie proste nieuznanie tego faktu spowoduje jeszcze większe komplikacje.

Małgoś17-07-2006 15:22:41   [#99]

nno dobrze, Asiu ;-)

nie napiszę słowa więcej o ...limuzynie, choć ręka świerzbi ;-)

Masz rację!

Po kilku miesiącach nie da się w żaden sposób wytrzymac na politycznych forach np. GW (Wiadomości, Kraj itp.) Nikt nikogo, kto ma inne zdanie,  nie czyta, ale od razu obrzuca stekim coraz mniej wymyslnych, a coraz bardziej prostackich i wulgarnych wyzwisk. Szkoda by było wpuścić i tutaj taką "szczekliwość" okołopolityczną

beera17-07-2006 15:25:03   [#100]

ufff

;)))

.........

ja sobie też popuszczam cugli... na innym forum;)))

strony: [ 1 ][ 2 ][ 3 ][ 4 ][ 5 ][ 6 ]