Forum OSKKO - wątek

TEMAT: Wycieczki, wyjazdy, zielone szkoły
strony: [ 1 ]
gula10-05-2021 08:11:06   [#01]

Rodzice pytają co z wycieczkami, wyjazdami i zieloną szkołą od 17.05.? Jakie jest Wasze zdanie?

olekjurek10-05-2021 08:42:13   [#02]

A co myślicie o np. Dniu Matki?

 

Marek Pleśniar10-05-2021 08:57:31   [#03]

zaprosić tylko osoby z paszportem po szczepieniu i z głowy:-)

wcale nie żartuję

jurkoz10-05-2021 08:57:59   [#04]

A co Wam podpowiada rozsądek? (najlepiej "zdrowy").

 

gula10-05-2021 12:18:30   [#05]

Zdrowy rozsądek podpowiada, ale rodzice pytają co z możliwością organizacji wyjazdu uczniów na "zieloną szkołę" jeszcze w tym roku szkolnym? Czy istnieją przepisy regulujące tę kwestię?

AnJa10-05-2021 12:31:17   [#06]

Myślę, ze za wczesnie na odpowiedź- poczekajmy na przepisy sanitarne tyczące noclegów i transportu. A moze i wypoczynku.

Póki co- chyba trudno byłoby i wiązący program i kosztorys takiego przedsięwzięcia ustalić.

Ala10-05-2021 12:48:24   [#07]

dałabym sobie spokój w tym roku szkolnym

może we wrześniu, a może dopiero za rok

 

AnJa10-05-2021 12:56:04   [#08]

Też.
Acz rozumiem też rodziców, którzy chcieliby na parę dni choćby odetchnąć od latorośli zostawiając je ze stęsknionymi za odbudowywaniem relacji pedagogami.

kaef10-05-2021 13:05:31   [#09]

Pytają nauczyciele, pytają rodzice, pewnie też i uczniowie. Jakieś lokalne, szybkie do zorganizowania (i ewentualnego odwołania) czemu nie. Jakieś grubsze tematy lepiej sobie odpuścić.

matyldaa11-05-2021 09:31:32   [#10]

Lokalna wycieczka dwóch równoległych  klas. Mogą jechać jednym autobusem (ok. 1 h) ? Mam wątpliwości, ale  uczniowie do szkoły przyjeżdżają wspólnie. 

izael11-05-2021 10:09:46   [#11]

na taką wycieczkę: przepisy sanitarne dotyczące transportu plus zgody rodziców

no i potem jeszcze zdrowy rozsądek:)

joljol18-05-2021 11:46:32   [#12]

środkami publicznego transportu zbiorowego w rozumieniu art. 4 ust. 1 pkt 14 ustawy z dnia 16 grudnia 2010 r. o publicznym transporcie zbiorowym oraz pojazdami samochodowymi przeznaczonymi konstrukcyjnie do przewozu więcej niż 9 osób łącznie z kierowcą – danym środkiem transportu albo pojazdem można przewozić, w tym samym czasie, nie więcej osób niż wynosi 100% liczby miejsc siedzących albo 50% liczby wszystkich miejsc siedzących i stojących określonych w dokumentacji technicznej lub dokumentacji techniczno-ruchowej dla danego typu środka transportu albo pojazdu przy jednoczesnym pozostawieniu w środku transportu albo pojeździe co najmniej 50% miejsc siedzących niezajętych;

 

czyli ile w końcu może jechać w autokarze dzieci na wycieczkę?

AnJa18-05-2021 12:53:28   [#13]

Nijak mi do wynajetego pojazdu wycieczkowego (czy dowożacego uczniów na zajęcia) nie pasuje kategoria publiczny transport zbiorowy.
Acz oczywiście nie wykluczam, że to jest ta kategoria.

joljol18-05-2021 12:59:49   [#14]

nie jest to zdefiniowane i tylko problemy rodzi

a zna ktoś odpowiedź?

Roman Langhammer18-05-2021 13:07:47   [#15]

Myślę, że przewoźnik powinien znać odpowiedź na to pytanie. Mówisz mu ile masz dzieci i opiekunów do przewiezienia i on powinien podstawić odpowiedni autobus(y) i poinformować Cię o kosztach.

matyldaa18-05-2021 20:23:59   [#16]

Mój przewoźnik twierdził, że dowóz do szkoły to transport specjalny, natomiast sanepid, że nie.... Pytałam jesienią, może teraz coś ustalono. 

Dante21-05-2021 11:07:18   [#17]

Po wczorajszym zebraniu rodzice wyszli z propozycją 4-niowiej wycieczki z 3 noclegami. Co zrobić, żeby wycieczki nie było ?

 

 

Jacek21-05-2021 11:08:12   [#18]

nie wyrazić zgody

Roman Langhammer21-05-2021 16:10:27   [#19]

A co najważniejsze, nawet nie trzeba swojej decyzji uzasadniać. Wystarczy powiedzieć "NIE" i nie podpisać karty wycieczki. :)

kaef21-05-2021 16:35:54   [#20]

Wycieczek może nie być w szkole z różnych powodów, a przy COVIDzie to nawet i wymówka jest. Tak czy siak jednak nikomu nie trzeba się z tego tłumaczyć.


post został zmieniony: 21-05-2021 16:36:11
Skimir24-05-2021 17:53:24   [#21]

A co z wyjazdami do kina, zbiorowym środkiem transportu (MPK)?

UWAGA!
Nie jesteś zalogowany!
Zanim napiszesz odpowiedź w tym wątku, zaloguj się!
Dopiero wtedy będziesz mógł/mogła wysłać wprowadzony komentarz na forum.
Jeśli nie masz jeszcze założonego konta na forum, załóż je.
Logowanie i/lub zakładanie konta.

strony: [ 1 ]