Forum OSKKO - wątek

TEMAT: OSKKO zaprasza na VI KRAJOWĄ KONFERENCJĘ DYREKTORÓW SZKÓŁ
strony: [ 1 ][ 2 ][ 3 ][ 4 ][ 5 ][ 6 ]
Marek Pleśniar22-07-2004 20:38:31   [#51]
no KONIECZNIE:-)
Leszek22-07-2004 20:53:14   [#52]

na razie to oddaję się mojemu hobby...

trzeba poujednolicać co opublikowano bo od 31 na dłuższy urlop...

pozdrawiam

annah24-07-2004 21:49:59   [#53]

zazdroszczę wam, bo ja raczej nie wyrwę się :(

beera24-07-2004 22:11:36   [#54]

no wiesz

a dyscyplina stowarzyszeniowa?

;-))

czemu- kurcze- wydaje się,ze termin nieinwazyjny dośc?

AnJa25-07-2004 18:29:12   [#55]
Dosyć - chyba, ze dostała działke pt. Matura 2005, a tam się we wrzesniu troche dzieje.
beera25-07-2004 18:51:53   [#56]

Terminy to, kurka, najtrudniejsza do skoordynowania rzecz w tym naszym swiatku

Wydaje się, że wrzesień nienajgorszy- z róznych wzgledów. Luty jako termin zjazdu tez się jakoś sprawdził...

najgorzej jest z OZNI- w październiku po konferencji oglosimy forumową debatę pod tytulem " kiedy najlepiej"-

;-))

AnJa25-07-2004 19:02:58   [#57]
Asiu - nie przesadzajmy - zawsze sie zdarza, ze na kilkaset osób kilkudziesieciu pasować nie będzie.

I tak poprostu być musi.

A jakby się czepiać - w lutym studniówki i półmetki np są ( o balach samorzadowych nie wspominajac:-)

Aha - wyglada, że juz wiem że mogę (a nawet muszę), więc postaram sie w niedalekiej przyszłosci ten formularz rozgryźć i wysłać.
beera25-07-2004 19:25:01   [#58]

NIE PISZ DO MNIE "ASIU"

w ten sposób- bo oberwiesz w dziób!!!!!!!
WIDZĘ, co myslisz, gdy mowisz "Asiu"

;-))))

czaisz?

 

A co do terminów- to bywają róznie- tegoroczny OZNI nienajlepszy miał, tamtegoroczny- superowy, bo kilka dni wolnych się łączyło i swobodniej mozna bylo czasem dysponowac

AnJa25-07-2004 19:44:16   [#59]
Dobrze juz dobrze - nie będę.

I proszę  mi tu w wakacje jakiegoś myślenia nie imputować!

Kilka wolnych dni to tez nie reguła - np. szkoły z 6 dniowym tygodniem.

Ale za zaśmiecenie i tego wątku to nie mnie sie op... nalezy ... chyba...
beera25-07-2004 20:05:53   [#60]

hm...

o ja pierniczę, marek zatlucze nas (mimo tego, ze zaprezentowales typowo meską sztuczkę- tj. ucieczke od odpowiedzialności ;-) , ze wzgledu na przewage sił ja mam mniejsze szanse na ujście calo ;-)))

I ten...

beera25-07-2004 20:08:14   [#61]

powtórzę za markiem w ramach ratowania wlasnej skory :-):

Na stronie OSKKO znalazła się

oficjalna strona VI KKDS w Olsztynie, 23-25 września 2004r.

Tym samym mam przyjemność ogłosić, że

trwaja zapisy!!!

:-)

Na stronie znajdziecie:

karty zgłoszenia, informacje o noclegach itp, sponsorów.

Będą się tam pojawiać nowe informacje - w miarę rozwoju sytuacji.

Patronuje imprezie Dyrektor Szkoły. 20 maja mieliśmy w tej sprawie naradę w Warszawie. W czerwcowym DS pojawi się całostronicowe ogłoszenie.

Otrzymaliśmy tez wsparcie logistyczne władz miasta i patronat Prezydenta Miasta - pana Czesława Małkowskiego. Teraz czeka mnie wizyta u Kuratora Oświaty i w MENIS.

W pełni współpracuje z nami Wydział Edukacji UM w Olsztynie oraz olsztyński ODN.

Zamierzamy obradować w wielkiej sali kina Kopernik (porządna klimatyzacja i 630 miejsc) oraz w ODN a spać w czterech w sumie hotelach:-)

Ceny - dla każdego coś osiągalnego od 15 do 70zł za dobę hotelową. Wszędzie taniej niż w roku ubiegłym - co jest zapewne zaletą hurtu;-)

Zapowiada się około 500 uczestników.

Zainteresowanie wykazuje coraz szersze grono współpracowników. Ceny udało się ustalić na na tyle przyzwoitym poziomie, że możemy spotkać się na konferencji trzydniowej - po raz pierwszy w historii KKDS.

Czyli od czwartku do soboty.

Można uczestniczyć w róznych opcjach - 3-dniowej, 2-dniowej i jednodniowej. Uczestnictwo w sposób równie zróżnicowany kosztuje.

Sekretarz Biura, pani Marta Szwonder listy drukuje, kseruje i pakuje. Potrwa to około tygodnia bo to sporo pracy.

Zapraszamy wszystkich uczestników i czytelników Forum OSKKO do pobrania z witryny KKDS zgłoszeń i spotkania z nami oraz dyrektorami i innymi osobami zainteresowanymi tematyką konferencji z całego kraju - bo taka jest formuła KKDS właśnie.

Nie zmienia się ona w stosunku do lat poprzednich.

Przypomnę że ostatnia KKDS odbyła się w Poznaniu a jeszcze wcześniej we Wrocławiu.

 

Marek Pleśniar25-07-2004 20:12:06   [#62]
łobuzy!
annah26-07-2004 17:08:20   [#63]

to ja się usprawiedliwię ;)

odpowiadam za organizację roku szkolnego czyli wrzesień mam zajęty, robię maturę 2005 (jeszcze o tym nie wiem, ale pewnie mnie to dopadnie)

organizuję też moje konferencje - na razie nie powiem na jaki temat, bo nie chcę zapeszyć - pierwsza konferencja - 2 dni (początek września), druga - 1 (środek września) i jak wszystko się powiedzie pod koniec września zrobię podsumowanie i zobaczymy czy osiągnę cel założony czyli coś się nowego wykluje ;)

aha, konferencje na 40 - 50 osób :)

gdy okaże się, że mogę przyjechać to wsiądę w najbliższy pociąg i przyjadę.... słowo harcerzycy ;)))))))))))))) a spać mogę nawet z kimś ;)))))))))))

a na OZNI, w każdym terminie przyjadę :))))))

Marek Pleśniar28-07-2004 12:25:43   [#64]

sprawy organizacyjne

przypominam znów o zapisach!

Rzecz w tym, że to kwestia noclegu - więc warto nie zwlekać.

Odpowiem tu na pytania, wątpliwości - telefoniczne.

Pytania - część I - czyli logistyka;-)

Miejsca noclegu są wyznaczone w aż trzech hotelach i czwartym - schronisku młodziezowym. Wszystkie wokół centrum w sensownym dla uczestnictwa w konferecnji. dystansie do pokonania pieszo. Gdy pojawi się nas więcej jeszcze - mamy akademik.

Ceny:

  • Schronisko (bardzo dobry punkt miasta - chyba najlepszy) - tu najtaniej, bo po 37zł razem za dwa noclegi (20zł za pierwszy+17zł za drugi nocleg). Pokoje są tu 2-5 osobowe, łazienek - jedna na dwa pokoje.
  • hotel Relax* -  55zł za jeden nocleg bez śniadania (a + około 15zł śniadanie)
  • Hotele Gromada** i Kopernik**: 70zł za jeden nocleg ze śniadaniem.

Pokoje w większośći 2 -osobowe  - wszystkie z łazienkami. Jest troszkę jedynek i kilka trójek.

To wszystko są ceny o wiele niższe niż na codzień. Wynika to z udanych negocjacji i liczby zamówionych miejsc.

Wiadomo więc już ile wziąć gotówki (i delegację).

Pozostałe posiłki (obiady i kolacje) zapewnia organizator KKDS - już w ramach wpłaty konferencyjnej.

Pierwszy hotel - Relax już mamy prawie pełen - około 100 miejsc. To ten po 55zł z mozliwością dopłacenia 15zł na sniadanie. Wiele osób woli zjeść coś (albo i nie:-) we własnym zakresie - sklepy są w pobliżu.

Pytania - część druga.

Wszyscy, którzy wysłali zgłoszenia są zakwalifikowani i mogą dokonywać wpłat. Jeśli są jakieś wątpliwości - zawsze dzwonimy (stąd proszę koniecznie podać tel. kontaktowy na zgłoszeniu).

Zawiadomienia o uczestnictwie na piśmie zostaną wysłane na dniach (przełom lipca  i sierpnia)- czekamy z dopisaniem kilku drobiazgów organizacyjnych. Ale to tylko formalność - potrzebna zapewne Wam do uzyskania delegacji:-)

Antoni Jeżowski29-07-2004 21:57:08   [#65]

podobno

to środek wakacji... podobno... Ale potwierdzam Markowi i wszystkim, że będę w Olsztynie na kolejnej już konferencji. Będę, bo mi na niej bardzo zależy, bo pokładam w niej sporo nadziei.

I jeszcze jedno: dyskusja o KN co raz to wybucha w co poniektórych wątkach i zaraz przygasa. Nawet... powiem delikatnie: sprzymierzeńcy pomysłu rezygnacji z niej w chwilach dla nich trudnych przywołują, nie bez satysfakcji, argument: "póki ona jest niewiele mogą mi zrobić"... Dlatego wiem, jak trudny to temat. Poza argumentami merytorycznymi i racjonalnymi jest przecież wygodniejsze życie, stare przyzwyczajenia, lęk przez opinią wiadomych działaczy i polityków itd. Pozostanę jednak przy swoim - należy od niej odchodzić. Choćby po to, by dyrektor był dyrektorem, a nie zakładnikiem; by nauczyciel nie pracował tylko w szkole publicznej, by wreszcie i w tym zawodzie przywracano normalność. Pod ochronnymi parasolami rodzą się przeróżne dewiacje. Ostatnio coraz o nich głośniej. Także w szkole. Dlatego wszystkich, którzy chcą ze mną o tym porozmawiać zapraszam do dyskusji. Wystarczy kliknąć wyżej na mój nick-nazwisko... :)

beera29-07-2004 22:26:03   [#66]

no cóż

po prostu dużo latwiej zdejmuje się parasol ochronny znad cudzej niż znad swojej glowy;-)

Marek Pleśniar30-07-2004 00:13:24   [#67]
a nawet to może jedyny sposób.
Janusz Pawłowski30-07-2004 01:38:25   [#68]
E ... nie jedyny ... zdarzało mi się już wyjść z knajpy na deszcz, gdy zobaczyłem towarzystwo, które zaczęło do niej ściągać.
Marek Pleśniar30-07-2004 07:39:56   [#69]
to racja. Mi też;-)
AnJa30-07-2004 08:15:01   [#70]

Oczywiście, ze względu na deszcz ?

Bo ja np. lubię zmoknąc! Zwłaszcxza po wyjściu z knajpy.

Śmiecę troszkę? Teraz to chyba, zważywszy na towarzystwo, tylko Szefowa może op...?

beera30-07-2004 09:37:08   [#71]

;-)

spox

;-)
( spox ma symbolizować, że bywam młodą babką, na luzie;-)

AnJa30-07-2004 14:53:08   [#72]

A co mi tam, zaryzykuję:-)

Jestem młoda bywam babką

czy

Jestem babką bywam młodą.

Z pytaniami nt.luzu to już się ryzykować boję:-(
beera30-07-2004 16:41:25   [#73]

;-)

i słusznie ;-)
Antoni Jeżowski30-07-2004 17:15:44   [#74]

hm

może tak:

AnJa - wyluzuj... :-) [choć zgoda, że z za dużym luzem to czasem za luźno...]

asiu - ja se tam parasol ochronny sam zdejmłem, bo mnie dość uwierał ;-)

A wszystkim, co to już do mnie napisali - dzięki, odpowiem [może] w weekend. Dobrej pogody, zwłaszcza tym z południa... :-)

annah30-07-2004 17:25:21   [#75]
no.... pogody nam trza, słoneczka, co by ta woda wyparowała ;)
beera30-07-2004 17:51:00   [#76]

hm...

co do "sobie samemu"- to musze powtórzyć za sobą:"łatwiej znad cudzej glowy"

Ale zmierzam ku celowi, zmierzam ;-)

...

Bozena- i co?

Nie kusi Cię?- zamiast przygotowaywac matury, przygotowuj walizki na olsztyn :-)

annah30-07-2004 21:35:51   [#77]

oj kusi, kusi, ale mam swoją wyjazdową konferencję 2, 3 września

potem jedniodniowe warsztaty (2 razy)

siedzę teraz w necie, wysyłam zawiadomienia i zbieram potwierdzenia uczestnictwa - jestem koordynatorem programu

gdyby mi się udało to przyjadę, ale w tej chwili to małe szanse, może jak będę po swojej, zespół będzie pracować to może wyrwę się :)

a matury są też na mojej głowie, zakwestionowali mi kilka tematów i trzeba będzie jak najszybciej poprawić...

Marek Pleśniar13-08-2004 13:41:23   [#78]

zaczynamy Was układać w kolejnym hotelu.

Przypominam, że mamy też do dyspozycji bardzo tanie schronisko młodziezowe (ale nie musicie go jak na razie brać jak nie chcecie;-)

Schronisko to 21zł za pierwszą i 17zł za drugą dobę

hotel z łazienką 55zł za osobę

hotel nieco wyższej klasy i ze sniadaniem - 70zł/os

przypominam o zapisach!

Marek Pleśniar25-08-2004 03:11:29   [#79]

informacji garść

strona konferencji została własnie wymieniona - ze względu na zgodę MENiS na zamieszczenie logo KKDS i linku do nas na witrynie ministerstwa. Zgodę taką wyraził min. Mirosław Sawicki 23 sierpnia.

Stworzyliśmy nowe logo - za którego kompozycję dziękuję Renacie i jej córce. Wkrótce dzieło pociechy zobaczy Renatka na http://www.menis.gov.pl/ :-)

zapraszam na nową stronę VI Krajowej Konferencji Dyrektorów Szkół:-)

A niezdecydowanych jeszcze zapraszam na Konferencję. Napełniliśmy już dwa z czterech hoteli. Tempo rośnie, ponieważ przekazaliśmy Kuratorom Oświaty 5000 kart zgłoszenia do rozdania na sierpniowych konferencjach wojewódzkich,

W związku z tym proszę dyrektorów by po naradach kuratoryjnych przekazali mi wiadomości - czy była mowa o KKDS lub czy rozdawano karty zgłoszenia.

Ponadto proszę zgłoszonych o wpłaty.Wszyscy zostali przyjęci.

Ponieważ już mamy wszystkie sale na zajęcia grup - uczestnicy otrzymają wreszcie zawiadomienia pisemne - pocztą. Do czasu wyznaczenia sal nie było to możliwe - bo informacja w pismach byłaby niekompletna. Urzad miasta dał nam swą salę sesyjną, urząd wojewódzki - swoją (dzięki Wojtkowi Tańskiemu). Ponadto mamy LO I i NOT.

hania25-08-2004 11:46:00   [#80]

o matko....

i mnie tam nie będzie:-(((( zbiega mi się... kurs prowadzę i tego niestety nie dam rady przestawić, a już wstępnie się zglosiłam...:-((( buuuuuu
dorak25-08-2004 16:19:13   [#81]
szkoda że konferencje nie odbywają się na południu Polski tam też jest rzesza nauczycieli
bogna25-08-2004 17:10:58   [#82]

kurka

jak wam dogodzić? ;-)

zlot był na południu Polski,

to konferencja jest na północy ;-)))

Mada4525-08-2004 18:46:31   [#83]

narada dyr.

właśnie wróciłam z kuratoryjnej narady dyr. na której nie było wzmianki o KKDS. Delegatura częstochowska KO w Katowicach
Marynia25-08-2004 19:02:54   [#84]

O Jezusicku, chyba jadę,  Szczęściem jestem dyrektorem, czekam na pozwolenie pana prezydenta.

Do zobaczenia w Olsztynie  ( moje rodzinne miasto och, och, och - wzdycham z tęsknoty)

Marynia

Marek Pleśniar25-08-2004 19:08:53   [#85]

dorak

to krajowa konferencja i trudno by było ich kilka. Ostatnio była ona w Poznaniu a ostatniej jeszcze we Wrocławiu.

To chyba wystarczająco na południe;-)

w Olsztynie i w ogóle na północy nie było jeszcze nigdy. To jest pierwsza. Dajmy szansę wszystkim województwom.

Zasada jest taka, że co roku KKDS jest w jakimś mieście wojewódzkim. Mamy jeszcze więc kilka miast.

Ponadto w lutym mamy konferencję ogólnopolską OSKKO w Miętnem - to centrum - a więc sprawiedliwie bo to koło Warszawy.

Ale racja, że trzeba spotykać dyrektorów jak najczęściej. Myślimy o tym. Śląsk i dolny śląsk to sporo ludzi i warto o tym pomyśleć. Twoją uwagę warto uwzględnić.

:-)

 

-----------------

dzięki mada!

dzwoniłem dziś do kuratoriów - do Waszego jeszcze nie dotarłem.

Jak na razie meldują mi tak: dolnosląskie gdzieś sprawę zapodziało i po interwencji oraz wiesci że to konferecnja pod patronatem MENiS jutro ustalimy co z tym poczną.

W kujawsko-pomorskim rozdysponują to przez wizytatorów

w mazowieckim rozdali dlelgaturom, podobnie w śląskim.

Reszta KO wyjaśni się jutro.

Ogólnie kuratoria wolały rozdysponować karty zgłoszenia przez wizytatorów i delegatury niż na naradach.

Oczywiście czytającym te słowa nic to nie robi bo i tak wiedzą skąd wziąć kartę zgłoszenia:-)

aha, mijamy włąsnie drugą setkę uczestników zgłoszonych do nas

a potem z górki:-)

violka25-08-2004 19:30:56   [#86]

w Lublinie

dawali zaproszenia

:-))

Marek Pleśniar25-08-2004 19:34:14   [#87]

ha!

gosienka25-08-2004 19:42:49   [#88]
W Olsztynie też dawali dzisiaj. Nawet witali przedstawiciela Stowarzyszenia dyrektorów / w kuluarach wielu dyrektorów było zdziwionych  , ze takowe istnieje - Internetu nie mają czy co ? :-))))) . Mówiłam im , że jest takowe. No ale tego przedstawiciela nie witali z nazwiska , sala wielka więc też osoby nie było wiadać. To ciebie Marku tak witano?
Gama26-08-2004 19:28:43   [#89]

:))))

 O której godzinie zaczynacie w czwartek , mam ochotę brać udział w całych trzech dniach , ale to już nowy rok szkolny . Niestety mieszkam na południu Polski i muszę prosić dyrektora o zwolnienie, bo sama nim nie jestem. Jeżeli można to prosze, o cały porzadek może urwę się ,chociaż na piątek i sobotę.
Macia26-08-2004 20:33:58   [#90]

Wczoraj

na naradzie z kuratorem świetokrzyskim ani słowa nie było o VI KKDS
Marek Pleśniar26-08-2004 20:39:50   [#91]

zaczynamy o 15:30

w piątek około 10:00 - jutro ostateczna decyzja o tej piątkowej godzinie i będziemy mogli wysłać do Was listy.

Macia - dziękuję. Bardzo zalezy mi na tych informacjach, bo do kuratoriów, które nas zaniedbały staram się dotrzeć i skierować zaproszenia do dyrektorów poprzez delegatury i wizytatorów.

W sierpniu jest bardz dużo papierków w KO, stąd różnie to wygląda wśród całego szumu informacyjnego.

Magosia26-08-2004 20:54:31   [#92]

Melduję szefie

że w Lublinie na naradzie KO z dyr.gim. nie nie mówiono- ale było strasznie dużo spraw i się opóźniło, może na innych tak-patrz violka.
Jak ja się cieszę, że pojadę do Olsztyna :-))))
- potwierdzm,że ten region był zaniedbany(Warszawa dwa razy, Kraków, Wrocław, Poznań). To za rok Lublin?
Chyba bym wolała gdzieś pojechać....
Marek Pleśniar26-08-2004 21:15:32   [#93]
;-)
Gama26-08-2004 22:19:37   [#94]

:)))))))

Dziękuję za podanie godzin rozpoczęcia spotkań. Mam nadzieję, że uda mi się do Was dotrzeć.
hania26-08-2004 22:28:07   [#95]
w Krakowie dziś - na naradzie (dla powiatu krakowskiego, bo u nas tak kawałkami szło) pono- jak zeznał dyrektor - nie było nic....
zgredek26-08-2004 22:30:10   [#96]
w Legnicy dla ponadgimnazjalnych - nie mówili, ale deklaracje leżały na stoliku i cieszyły się dużym zainteresowaniem

ale za to była Ewa Bergtraum:-)
Marek Pleśniar26-08-2004 22:40:00   [#97]
dzięki!
Marek Pleśniar27-08-2004 08:17:18   [#98]
zapowiada się coraz więcej gości na konferencję. Obecni będą (już się zapisali) - dyrektor i pracownicy CODN, dyrektor i pracownicy CMPPP.
nn27-08-2004 09:58:29   [#99]

własnie wysłałem

Zgłoszenie, czyli raz pusty e-mail a zaraz po tym już z wypełnionym dokumentem. Ponieważ ekran nie chciał przyjąć mojego podpisu wstawiłem krzyżyki. A co, to takze podpis. Pozdrawiam. Roman. Jeszcze jedno, biorę gitarę, czyli proszę położyć mnie gdzie chcecie.
Marek Pleśniar27-08-2004 10:50:33   [#100]

roman:-)

----------------------

z informacji ... bieżących:

link do naszej konferencji zamieszczono w MENIS na stronie "bieżące informacje"

dziękuję panu Ministrowi i pani dyrektor Biura Promocji i Informacji MENiS, B. Ziółkowskiej :-)

strony: [ 1 ][ 2 ][ 3 ][ 4 ][ 5 ][ 6 ]