Forum OSKKO - wątek

TEMAT: kwalifikacje nauczyciela
strony: [ 1 ][ 2 ]
cynamonowa28-09-2017 22:21:01   [#51]

# wrócę do 42 postu...

owszem, pani ma wiele kwalifikacji....ale wg mnie, nie takie by być pedagogiem

joljol29-09-2017 09:30:12   [#52]

GAŁKA

 

c) studia pierwszego stopnia na kierunku (specjalności) innym niż wymieniony w lit. a i lit. b oraz studia podyplomowe lub kurs kwalifikacyjny, w zakresie nauczanego przedmiotu lub prowadzonych zajęć, oraz posiada przygotowanie pedagogiczne,

studia podyplomowe w zakresie edukacji wczesnoszkolnej z elementami wychowania przedszkolnego to studia jednokierunkowe dające kwalifikacje do edukacji wczesnoszkolnej  nie do przedszkola, gdyby zamiast z byłonie miałabym wątpliwości

dlatego mam problem i proszę o wsparcie 

Roman Langhammer29-09-2017 17:45:55   [#53]

Cynamonowa, dlaczego tak sądzisz?

Czytałem rozporządzenie o kwalifikacjach i właściwie przy pedagogu - ciężko się doczytać, co konkretnie powinien mieć.

Moim zdaniem resocjalizacja i socjoterapia przeważają na plus jeśli chodzi o pedagoga... Czekam na argumenty przeciw...

cynamonowa29-09-2017 18:28:03   [#54]

Nigdy :) - jak żyję :) - a trochę już żyję - resocjalizacji i socjoterapii- nie uznawano jako treści mieszczących się w definicji" rodzaju prowadzonych zajęć".

Romanie- ale oczywiście to TY masz tu decydujące zdanie:)  Obecnie nawet rewalidację ( dla niedostosowanych społecznie- zastąpiono socjoterapią) . Mam świadomość, że większość uczniów z masówek potrzebowałaby czasami pedagoga z takimi własnie kwalifikacjami, ale bardziej pasuje mi to na kwalifikacje do placówek z uczniami " niedostosowanymi".

Roman Langhammer29-09-2017 18:31:22   [#55]

No cóż, napiszę do naszego KO. Ciekawe co oni sądzą, wszak to oni będą się czepiać jeśli już. ;)

cynamonowa29-09-2017 18:33:53   [#56]

Zanim napiszesz - poczekaj na mądre głowy tu, na forum :)

GAŁKA30-09-2017 16:29:53   [#57]

joljol

moim zdaniem, dziewczyna po studiach podyplomowych w zakresie pedagogiki wczesnoszkolnej z elementami wychowania przedszkolnego jak najbardziej może uczyć w przedszkolu i w oddziałach I-III szkoły podstawowej.

Weszłam na stronę KUL-u, gdzie trwa rekrutacja na podobną podyplomówkę, a tam wyjaśnienie dla ewentualnych absolwentów,

http://www.kul.pl/nabor-na-3-semestralne-studia-podyplomowe-studia-pedagogiki-wczesnoszkolnej-z-elementami-wychowania-przedszkolnego,art_18267.html

W zakresie edukacji przedszkolnej

Absolwent studiów podyplomowych posiada wiedzę teoretyczną z zakresu psychologii dziecka w wieku przedszkolnym, systemów wychowania przedszkolnego i zarządzania placówką wychowania przedszkolnego. Wykazuje się wiedzą teoretyczną i umiejętnościami praktycznymi w zakresie przygotowywania i prowadzenia zajęć w przedszkolu.

Sprawdź ewentualnie, ILE GODZIN MIAŁA Z POSZCZEGÓLNYCH PRZEDMIOTÓW :)

 

Roman Langhammer02-10-2017 18:02:48   [#58]

Wracając do #42. Zapytałem w naszym KO (śląskie, delegatura Bielsko-Biała). Nasze wizytatorki stwierdziły, że spokojnie mogę obronić te kwalifikacje dając nauczycielce pedagoga - tym bardziej w klasach 1-3 (bo tak planuję). Zasugerowały tylko, aby w arkuszu przy kwalifikacjach nauczyciela zaznaczyć, że będzie prowadził głównie zajęcia dla uczniów 1-3 jako zajęcia uspołeczniające. Więc mój temat rozwiązany pomyślnie. :)

mychase16-11-2017 15:09:27   [#59]

czy nauczyciel może uczyć matematyki w liceum

-kurs pedagogiczny dla n-li przedmiotów ogólnokształcących  -uzyskane kwalifikacje pedagogiczne rok 2003

- tytuł inżyniera  na kierunku Fizyka komputerowa w nauce i technice

- tytuł magistra inzyniera  na kierunku matematyka specjalność  matematyczne podstawy informatyki (uzupełniajace studia magisterskie 2 lata(4 semestry)

 

mychase17-11-2017 08:15:14   [#60]

podnoszę i proszę o pomoc 

BogdanK17-11-2017 08:28:41   [#61]

Na moje - jak najbardziej.
§3.1 punkt a) Rozporządzenia mówi: studia drugiego stopnia lub jednolite studia magisterskie, na kierunku (specjalności) zgodnym z nauczanym przedmiotem lub prowadzonymi zajęciami, oraz posiada przygotowanie pedagogiczne.

Przygotowanie - ma, studia na kierunku zgodnym - ma.


post został zmieniony: 17-11-2017 08:29:06
mychase17-11-2017 10:53:45   [#62]

 dziekuję,  a kto teraz uznaje kwalifikace nauczyciela za zbilżone  -dyrektor ?

izael17-11-2017 11:08:07   [#63]

a tu nasz Leszek:

https://www.portaloswiatowy.pl/zatrudnianie-nauczycieli/uznanie-kwalifikacji-nauczyciela-za-zblizone-do-wymaganych-7450.html?cid=K000BR&gclid=CjwKCAiArrrQBRBbEiwAH_6sNPcR-w6_wynbzS-uqFKzcdtv6DtzS8s1VN2Ii5un_Th_PvfEj3K03RoCCXAQAvD_BwE

 

befana17-11-2017 15:51:29   [#64]

ale to chyba jeszcze dotyczyło "starego" rozporządzenia, choć wiele się nie zmieniło

 

mychase20-11-2017 07:59:49   [#65]

czyli nadal uznaje dyrektor?

 

Dan6714-12-2017 17:02:40   [#66]

witam

Czy n-l, który ukończył 3-semestralne studia podyplomowe kwalifikacyjne "Pedagog ze specjalnością diagnoza i terapia pedagogiczna" może prowadzić zajęcia w zakresie wczesnego wspomagania?

ergo14-12-2017 18:58:13   [#67]

 

4. Kwalifikacje do prowadzenia zajęć wczesnego wspomagania rozwoju dziecka posiada osoba, która:
1) ukończyła jednolite studia magisterskie na kierunku psychologia, studia wyższe na kierunku pedagogika lub pedagogika specjalna, w zakresie wczesnego wspomagania rozwoju dziecka, oraz posiada przygotowanie pedagogiczne lub
2) ukończyła studia wyższe w zakresie fizjoterapii,rehabilitacji ruchowej lub terapii pedagogicznej oraz posiada przygotowanie pedagogiczne, lub
3) ukończyła jednolite studia magisterskie na kierunku psychologia, studia wyższe na kierunku pedagogika lub pedagogika specjalna, a ponadto ukończyła studia podyplomowe w zakresie wczesnego wspomagania rozwoju dziecka, terapii pedagogicznej, terapii rodzin lub innego rodzaju terapii właściwej dla pobudzania psychoruchowego i społecznego
rozwoju dziecka oraz posiada przygotowanie pedagogiczne, lub
4) ma kwalifikacje do zajmowania stanowiska nauczyciela logopedy określone w § 20.

 


post został zmieniony: 14-12-2017 19:03:32
Ama15-12-2017 20:36:34   [#68]

A czy w szkole ponadgimnazjalnej możemy zatrudnić wyznaczonego przez Proboszcza katechetę, który jest jeszcze studentem 4 roku teologii? Dodam, że posiada skierowanie od biskupa do pracy w tej szkole i pracuje również w szkole podstawowej.

Kasia201230-01-2018 20:49:27   [#69]

Kochani, mam panią po pedagogicznej specjalnej - ukończonej w 1997 roku w dyplomie jako specjalność terapia pedagogiczna. Czy takiej osobie mogę powierzyć prowadzenie indywidualnych zajęć rewalidacyjno-wychowawczych dla dziecka z głęboka niepełnosprawnością intelektualna?

Z góry dziękuję za podpowiedzi i pozdrawiam serdecznie 

rzewa31-01-2018 17:02:04   [#70]

nie, właściwa tu jest oligofrenopedagogika

UWAGA!
Nie jesteś zalogowany!
Zanim napiszesz odpowiedź w tym wątku, zaloguj się!
Dopiero wtedy będziesz mógł/mogła wysłać wprowadzony komentarz na forum.
Jeśli nie masz jeszcze założonego konta na forum, załóż je.
Logowanie i/lub zakładanie konta.

strony: [ 1 ][ 2 ]