Forum OSKKO - wątek

TEMAT: Odwołanie nauczyciela do sądu pracy
strony: [ 1 ][ 2 ]
Magosia18-04-2015 18:48:14   [#51]

Ja dzisiaj już z innej perspektywy patrzę, ale tak samo jak Iza:-)

Pamiętam dobrze rozterki, dylematy  kadrowe sprzed 3 lat. 

Nie dało się pogodzić INTERESU szkoły i interes(ik)u nauczycielki. 

Odeszłam JA - na pewno nie byłam słabym ogniwem. 

Gaba18-04-2015 19:37:17   [#52]

Może to okrutne - ale układ jest taki: ktoś dostał władzę, ktoś się na to zgodził, ktoś komuś podlega, ktoś podejmuje decyzje - 

mstola09-02-2016 19:50:44   [#53]

A jak doszukać się interesu szkoły, na-el co drugi tydzień na zwolnieniu lekarskim, .... bo ma ochronę związkową. Żal pl :(


post został zmieniony: 09-02-2016 19:50:55
izael09-02-2016 20:18:10   [#54]

a kto ci zabroni próbować zwolnić związkowca?

szukaj argumentów i walcz

ochrona ochroną, ale spróbować czasem warto

mstola09-02-2016 21:35:36   [#55]

Dzięki za wsparcie, bo tylko wszyscy mnie straszą, jej nie wolno ruszyć.

A szkoda gadać...

Poppy09-02-2016 22:25:51   [#56]

Teka57- Twoje wypowiedzi są bardzo emocjonalne, oparte na uczuciach ,współczuciu dla nauczycielki, poza tym piszesz pogrubioną czcionką, dużymi literami - to internetowy symbol krzyku, wièc nie dziw się, że taki jest odbiór. Nazywanie dyrektora nieetycznym jest tu grubą przesadą. - szkola to przede wszystkim miejsce, gdzie uczy się dzieci, i w związku z tym miejsce pracy nauczucieli. Pewnie, że będąc dyrektorem nie można zapomnieć o byciu pracodawcą i przyzwoitym człowiekiem, ale nazywanie tego dyrektora nieetycznym jest przesadą. Tak naprawdę jeśli nauczycielka edukacji wczesnoszkolnej ,jak piszesz ,bardzo często przebywała na zwolnieniach, to znaczy, że nie wykonywała dobrze swoich obowiązków. Mógł od razu się z nią pożegnać. Być może ta świetlica była dla niej szansą na uporządkowanie swoich spraw, może to była pomoc? Już widzę skargi rodziców, telefony do OP dlaczego dyrektor nic nie robi z nauczycielem, który ciągle jest nieobecny,  a OP wścieka się za pieniądze wydawane na zastepstwa. Cóż nauczyciel wybiera dobro swoich dzieci, a dyrektor uczniów.

rzewa09-02-2016 22:28:27   [#57]

Poppy, popatrz na datę wypowiedzi...

😊

ReniaB10-02-2016 08:38:46   [#58]

Jasne, że dyrektorzy nie zawsze są nieskazitelni, ale widzę jak często nauczyciele  widzą swoją krzywdę, a zupełnie nie dostrzegają działań dyrektora na ich korzyść;  tak jakby w szkole można było pozostawać na pozycji dziecka - może to konsekwencja dużej ochrony naszych stanowisk pracy (mówię o stanowisku nauczyciela)

Poppy10-02-2016 08:51:20   [#59]

Upss...😊

UWAGA!
Nie jesteś zalogowany!
Zanim napiszesz odpowiedź w tym wątku, zaloguj się!
Dopiero wtedy będziesz mógł/mogła wysłać wprowadzony komentarz na forum.
Jeśli nie masz jeszcze założonego konta na forum, załóż je.
Logowanie i/lub zakładanie konta.

strony: [ 1 ][ 2 ]