Forum OSKKO - wątek

TEMAT: upośledzenie w stopniu umiarkowanym
strony: [ 1 ][ 2 ]
zgredek23-10-2009 07:23:18   [#51]

tak jak i moje - żadną wykłądnią nie jest - ale pozostanę przy nim

(nie pisałam o rewalidacji - bo tu sprawa jest jasno opisana w rozporządzeniu - oligo)

katarzyna3023-10-2009 17:16:03   [#52]

Uczeń uczęszczał do szk. podstawowej i gimnazjum (tzw. masowych) z upośledzeniem umiarkowanym realizującprogram szkoły specjalnej na podstawie orzeczenia PPP. Zostaje przyjęty do szkoły zawodowej z praktyką jako murarz. W jego dokumentacji nie ma żadnego orzeczenia. Po kilku lekcjach nauczyciele szybko orientują się, że ten uczę nie da sobie rady z nauką realizując program szkoły masowej. Co w takiej sytuacji? Kto powinien wystąpić o orzeczenie? 1.Wychowawca 2. Pedagog 3. Dyrektor?

I do kogo?

1. od razu do PPP  2. do rodziców?

Środowisko nie jest duże, więc wszyscy wiedzą jak z tym uczniem było. A może powinien zostać przeniesiony do szkoły specjalnej?

IkaP23-10-2009 17:21:19   [#53]
Został niewłaściwie przyjęty do szkoły zawodowej. Nie ma takiej ścieżki dla uczniów z u.u. w stopniu umiarkowanym. Nie zdawał egzaminu gimnazjalnego. Może kontynuować naukę w szkole specjalnej przysposabiająej do pracy.
konrad23-10-2009 19:15:43   [#54]

A czy do prowadzenia zajęć nauczania indywidualnego dla ucznia upośledzonego w stopniu lekkim także jest potrzebne oligo?

Czy mogą realizować te zajęcia nauczyciele bez oligo?

(Uczeń chodził do szkoły i złamał nogę )

ejrut23-10-2009 19:24:59   [#55]
Dla lekkiego nie jest potrzebne oligo....
mamma25-11-2009 08:50:22   [#56]
jak rozwiązujecie dokumentację nauczania dla umiarkowanego w szkole ogólnodostępnej.Chodzi na wszystkie lekcje, a na-le wpisuja do specjalnego dziennika tematy z innej podstawy programowej, np, anglista wpisuje ,że kształcił na lekcji nazewnictwo kolorów po angielsku? czy dobrze dedukuję?
zapolska05-08-2014 21:46:48   [#57]

Znalazłam ten wątek i czytam,ale nigdzie nie znajduję pp ze dziecko w stopniu umiarkowanym realizuje inną podstawę,poproszę.

rzewa05-08-2014 23:45:37   [#58]

zawiera się to w samym tytule podstawy, cytuję

Załącznik nr 3

PODSTAWA PROGRAMOWA KSZTAŁCENIA OGÓLNEGO DLA UCZNIÓW Z UPOŚLEDZENIEM UMYSŁOWYM W STOPNIU UMIARKOWANYM LUB ZNACZNYM W SZKOŁACH PODSTAWOWYCH I GIMNAZJACH

czyli ta podstawa, w odróżnieniu od tej w załączniku 1, 2 czy 4 nie jest dla szkoły, a dla uczniów takich to a takich uczęszczających do szkoły podstawowej (obojętnie jakiej) czy gimnazjum (obojętnie jakiego - masowego lub specjalnego lub jeszcze innego)

 


post został zmieniony: 05-08-2014 23:45:55
rzewa05-08-2014 23:50:19   [#59]

i jeszcze:

nie tylko podstawa jest inna ale też ramowy plan nauczania -> spójrz na odnośnik przy tytule zał nr 1 i 2 do rozporządzenia w sprawie ramowych planów nauczania

zapolska06-08-2014 22:19:01   [#60]

Bardzo dziekuje,jeszcze tylko trzeba przekonac OP zeby dal maxymalna liczbe godzin

 

Gucia21-10-2015 15:56:55   [#61]

Podnoszę do wątku #56

Jak rozwiązujecie problem dokumentacji nauczania dla umiarkowanego w szkole ogólnodostępnej (gimnazjum). W poradni powiedziano mi, że nie trzeba prowadzić żadnego dodatkowego dziennika. W takim razie jak zliczyć potem, czy uczeń zrealizował min. liczbę godzin z ramówki? Ktoś ma w gimnazjum ogólnodost. ucznia niepełnosprawnego w stopniu umiarkowanym?

olaszyma22-10-2015 11:21:48   [#62]

Nie bardzo wyobrażam sobie jak uczeń z uu miałby realizować swoją pp (która tak jak i ramówka) jest różna od tej dla pozostałych uczniów w klasie masowej? Macie takie doświadczenia? Dotychczas wszyscy moi uczniowie z podobną niepełnosprawnością miel jednocześnie wskazania do NI ze względu na choroby towarzyszące niepełnosprawności. Chętnie jednak dowiem się jak można to zrobić w przypadku , gdy dziecko ma tylko uu. (przyda się mi taka wiedza).Chodzi np. o realizację minimalnej ilości godzin z ramówki na zajęciach na których odbywa się realizacja zajęć z innej pp. Być może się nie znam, ale nie bardzo mogę sobie to wyobrazić

Gucia23-10-2015 21:31:07   [#63]

No mnie dotyczy problem, gdyż mój uczeń nie ma n.i. 

UWAGA!
Nie jesteś zalogowany!
Zanim napiszesz odpowiedź w tym wątku, zaloguj się!
Dopiero wtedy będziesz mógł/mogła wysłać wprowadzony komentarz na forum.
Jeśli nie masz jeszcze założonego konta na forum, załóż je.
Logowanie i/lub zakładanie konta.

strony: [ 1 ][ 2 ]