Forum OSKKO - wątek

TEMAT: Wyniki egzaminów i EWD
strony: [ 1 ][ 2 ]
Małgoś17-07-2009 21:13:27   [#51]

nie wierzę w miarodajność testów/egzaminów

zwłaszcza w szkolnictwie zawodowym

zbyt często słabo lub wcale nie zdają osoby, które są fachowcami (już pracujące w zawodzie)

zbyt często dobre wyniki osiagają grupy intensywnie szkolone w ...rozwiązywaniu testów ;-)

...

wśród psychologów krąży robocza definicja inteligencji:

Inteligencja to jest to, co badają testy inteligencji.... ;-)

walkiria5717-07-2009 22:41:59   [#52]

Kiedy oddaję mój samochód w ręce mechanika, najmniej mnie obchodzi, czy on czytał "Lalkę". I jakie tam miał sobie punkty z polskiego.

Kiedy ktoś przychodzi do mnie w sprawie budowy eseju, to też nie pyta o to, czy umiem naprawić kran? 

bosia17-07-2009 23:04:12   [#53]

walkiria my mówimy o egzaminach zawodowych, które zalicza 75%

a dobry fachowiec od samochodów to niekoniecznie ten co dobrze zda ten egzamin, tzn napisze co trzeba zrobić

on ma umieć to zrobić a nie tylko wiedzieć jak

Ala17-07-2009 23:31:01   [#54]

są też tacy co umieją zrobić coś rewelacyjnie, ale nie potrafią tego opisać

i co z tego, że taki ktoś jest rewelacyjnym fachowcem, jak egzaminu nie zda i kwitów namądrość mieć nie będzie :-(

walkiria5718-07-2009 02:03:01   [#55]

Bosia, ale ja właśnie o tym, tylko niedokładnie się wyraziłam. Powinnam raczej napisać, że nie interesuje mnie stopień na świadectwie mechanika, choćby i z przedmiotu zawodowego. Bo mój mechanik może na przykład mieć niezwykłą intuicję, jakiś dar boży w postaci słuchu absolutnego, gdzie wyczuje brzęk rozrządu, zanim cokolwiek stuknie...

I nijak się nie mają do jego kompetencji i umiejętności świadectwa  szkolne. A nawet ich brak. 

I w filozofię i doświadczenie życiowe idąc: Ten fenomenalny mechanik bez szkół, chciał, nie chciał będzie rozmawiał z klientami. Rozmawiając z nimi, zacznie dostosowywać intuicyjnie swój język do języka klientów. Po  jakimś czasie zauważy, że przeszkadza mu jego niedouczenie, skończy zatem szkoły różne. Skończywczy te szkoły, zostanie kierownikiem własnego warsztatu i poleci w papiery...

I tak oto pozbyliśmy się dobrego mechanika samochodowego, wyrobiwszy w nim tendencję do przekroczenia progu kompetencji. 

Magosia26-01-2010 13:19:49   [#56]

Podciągam sobie,żeby nie zgubić.

Szukajka trudno się obsługuje:-( albo ja niekumata po zmianach.

Natka03-06-2014 17:54:34   [#57]

czy jest już EWD dla szkół podstawowych? (pisaliśmy OBUT)

UWAGA!
Nie jesteś zalogowany!
Zanim napiszesz odpowiedź w tym wątku, zaloguj się!
Dopiero wtedy będziesz mógł/mogła wysłać wprowadzony komentarz na forum.
Jeśli nie masz jeszcze założonego konta na forum, załóż je.
Logowanie i/lub zakładanie konta.

strony: [ 1 ][ 2 ]