Forum OSKKO - wątek

TEMAT: odprawa dyrektora
strony: [ 1 ][ 2 ]
Kapral11-10-2007 16:35:57   [#01]

Witam. Dzis na szkoleniu  dla dyrektorow dowiedzialem sie ze  dosc powaznie zlamalem przepis prawa oswiatowego. Napiszcie jak to odkrecic...jesli sie da.

Podpisalem mojemu poprzednikowi pismo 1 wrzesnia w ktorym napisalem ze zwalniam go  z art 20- nie zgodzil sie na znizke godzin. ( tzn ma 8 godz. ) nie mialem dla niego etatu. Wg mnie przysluguje mu za to 3-miesieczna odprawa, choc on twierdzi ze 6 miesieczna.

Dzis dowiedzialem sie ze nie moglem tego zrobic bo ma do tego prawo tylko OP  ktory odwolal go ze stanowiska 31 sierpnia i tylko on byl wladny dac mu  odprawe.

 

Nie wiem co myslec, co robic....poradzcie byli dyrektorzy, czy obecni koledzy na stanowiskach co robic....Jaka odprawa mu  przysluguje, jezeli mu przysluguje...Czy ma byc przeniesiony w stan nieczynny...?

Kapral11-10-2007 16:37:14   [#02]
Aha...w tym roku moj poprzednik odchodzi na emeryture...Chce z nim zyc w zgodzie lecz nie wiem co robic. Jestem w kropce.
DYREK11-10-2007 17:12:33   [#03]

czy jesteś z konkursu ? (przegrał poprzednik ?)

czy odwołano go z innych przyczyn i powołano Ciebie ?

rzewa11-10-2007 17:19:34   [#04]
nic się nie martw :-)

OP nie mógł odprawy wypłacić - odprawę dla byłego dyrektora może wypłacić tylko szkoła, a w jej imieniu urzędujący dyrektor

A odprawa należy się oczywiście 6-cio miesięczna - tak jak przewiduje to art 20 KN :-)
Kapral11-10-2007 18:01:53   [#05]
Tak jestem z konkursu. Rzewo tylko czy nie naruszam pkt 3 tego artykulu ktory mowi ze  rozwiazanie stosunku pracy nastepuje z koncem roku szkolnego z 3 miesiecznym wypowiedzeniem.Przeciez ja mu podpisalem pismo 1 wrzesnia, de facto z poczatkiem roku szkolnego.
rzewa11-10-2007 18:04:54   [#06]

no ale...

on sam się zwolnił w maju przedstawiając arkusz organizacyjny do zatwierdzenia w OP, w którym nie przydzielił sobie odpowiedniej ilości godzin :-)

więc było wypowiedzenie z art 20 KN, zatem przysługuje odprawa, którą tak naprawdę, ten dyrektor powinien wypłacić sobie sam 31.08, ale jak tego nie zrobił, to musiałes zrobić to ty i to jak najszybciej :-))
Kapral11-10-2007 18:12:35   [#07]
hmmm..mam arkusze w swoim gabinecie ale wydaje mi sie ze zostawil sobie 8 godzin w arkuszu.I wlasnie te 8 godzin otrzymal we wrzesniu. Na tym arkuszu organizacyjnym nie ujal za to mnie. Juz jestem caly skolowany z tego wszystkiego.
Kapral12-10-2007 08:35:38   [#08]

Sprawdzilem sobie teraz arkusz organizycyjny- moj poprzednik zalozyl vacat na stanowisku dyrektora  ale sobie przyznal 18 godzin. Jak wczesniej napisalem mnie nie ma w arkuszu.

rzewa12-10-2007 09:26:46   [#09]

???

to dlaczego nie uczy tych 18 godzin, które zarezerwował dla siebie?!

to ja już nic nie rozumiem... :-((

a vacat dla dyrka, to właśnie twoje godziny...
Kapral12-10-2007 10:34:03   [#10]
Wlasnie...w aneksie 1 ma wpisane 8 godzin de facto wynika to z tego ze ja wzialem jego godziny historii ( jest tez historykiem) reszte rozdzielil pomiedzy innych, wiec wyszlo mu w zgodzie z prawda ze ma 8- nie zgodzil sie na znizke godzin. No i wlasnie- czy w tej sytuacji przysluguje mu odprawa?
AnJa12-10-2007 10:40:07   [#11]
rozdzielił- czyli przydzielił ponadwymiarowe?

jeśli tak- powinieneś zmienic przydziały i  zapewnic mu etat

jeśli nie- są 2 wyjścia wg mnie:

1.poprosić OP o zwolnienie Ciebie z pensum i przydzielenie b.dyrektorowi,

2. płacic  do konca roku za etat przy faktycznej realizacji 8 godzin
Kapral12-10-2007 12:39:05   [#12]
Dyrektor przydzielil ponadwymiarowe godziny....ale ja nie moge przydzielic mu etatu chocbym sie bardzo staral. I co w tym momencie poczac? jestem w niezlym bagnie w tym momencie.
dyrlo12-10-2007 12:43:02   [#13]

Też zadarza mi się błąd popełnić, nie kombinuj tylko bij się w piersi i leć po pomoc do OP, mają prawnika i odkręcą jeśli coś jest źle.

Głowa do góry! Nie popełnia błędu kto nic nie robi.

AnJa12-10-2007 12:43:21   [#14]
a dlaczego nie możesz? niee rozumiem
Kapral12-10-2007 13:25:21   [#15]
JAk moge dac mu etat skoro mam razem 22 historie a ja mam 6 z nich?
Kapral12-10-2007 13:41:28   [#16]
Mysle caly czas o tym i wiem o co chodzi- zabezpieczyl sie przed konkursem ( mogl przeciez wygrac ktos inny) w arkuszu dajac sobie 18 godzin, nie uwzgledniajac przy tym mnie. W aneksie 1 dal sobie 8 godzin- rozdzielalc inne miedzy mnie i jeszcejenego nauczyciela, stanal na 8 ktore objalem w spadku- lecz ma placone jak za 18 bo do tej pory myslalem ze nalezy mu sie odprawa z 20-stki. Teraz chyba tylko czeka mnie wizyta w OP, aneksowanie i masa poprawek.
rzewa12-10-2007 13:47:51   [#17]
wybacz kapral, ale nic nie rozumiem...

jak sytuacja wyglądała w arkuszu zlozonym w kwietniu i zatwierdzonym w mju przez OP?

tylko ten akrusz może być podstawą do ustalenia czy byłemu dyrkowi nalezy się art 20 czy nie

A ten aneks, o którym piszesz kiedy został sporządzony (kto go sporządził i dlaczego) i czy został zatwierdzony?

Uważaj, bo wyjdzie na to, że musisz mu płacić cały rok za etat, choć nie będzie tego etatu miał... :-(
Kapral12-10-2007 14:17:42   [#18]
W arkuszu kwietniowym zatwierdzonym i podpisanym moj byly dyrektor wykazal vacat na stanowisku dyrektora , sobie dal 18 godzin, mnie z kolei nie uwzglednil w arkuszu.( teoretycznie bylem do zwolnienia, wiedzial ze startuje w konkursie) W aneksie 1 pierwszym dostarczonym przez niego do OP, podpisanym i zaakceptowanym przez OP ja juz figuruje jako dyrektor a on sam ma wpisane 8 godzin historii, reszte rozdzielil pomiedzy drugiego nauczyciela historii, 6 godzin mam ja.Tak sytuacja wygladala na dzien objecia stanowiska przezemnie. Nie przyjal znizki godzin oferowana na podstawie aneksu 1 wiec wg mnie kwalifikowal sie do odprawy z art 20. Tak jak wspomnialem chyba mnie wkrecil w cos sliskiego moj poprzednik.
zgredek12-10-2007 14:22:59   [#19]

nie podoba mi się ilość aneksów

arkusz organizacji - zatwierdzany kwiecień-maj

aneks nr 1 - to w zasadzie arkusz prawdziwy na dany rok szkolny opracowywawny końcem sierpnia, gdy znane są prawie wszystkie dane potrzebne do takowego postępowania

nie rozumiem co to za arkusz między majem a sierpniem?

Kapral12-10-2007 14:24:40   [#20]

Nie ma innego aneksu pomiedzy. Projekt byl w maju, aneks nr 1 byl podpisany 28 sierpnia.

zgredek12-10-2007 14:26:26   [#21]

i teraz skoro na arkuszu organizacji widnieje on - to ma 18 godzin, bo rozumiem, że nie otrzymał wypowiedzenia

czyli ty jako nowy dyrektor masz tych godzin - 4

czyli to ty powinieneś mieć problem, jeżeli zniżkę godzin masz mniejszą niż 14

to się zwrócić do OP trzeba - o większą zniżkę

albo nic nie rozumiem

Kapral12-10-2007 14:27:17   [#22]
Sorry projekt byl zatwierdzony 28 maja, nie w kwietniu
zgredek12-10-2007 14:28:34   [#23]

ale macie szybkie OP, że zatwierdza jeszcze w sierpniu

poczekaj na inne wypowiedzi, bo ja się zakałapućkałam:-(

zgredek12-10-2007 14:29:55   [#24]

a tak w ogóle to mi się to nie podoba - bo wygląda na jakieś ciche porozumienie z OP

a z ciekawości zapytam - kiedy KO opiniowało aneks?

Kapral12-10-2007 14:31:38   [#25]
nie o znizke rzecz sie rozbija- jesli moj poprzednik chce odejsc z art 20 to nie powienien wg mnie wykazywac sobie 18 godzin w arkuszu organizacyjnym, a pozniej w aneksie. A on wykazal sobie 8 w aneksie 1 ( sierpniowym) nie zgodzil sie  na znizke godzin ( ktore sobie sam przyznal)I chce odprawe 6 miesieczna w listopadzie.
Kapral12-10-2007 14:33:35   [#26]
Ko opiniowalo we wrzesniu, cos kolo 15 tego miesiaca. Ale super weekend stoi otworem przedemna....osiwieje bo nie wiem co z ta odprawa...czy mu przysluguje czy nie.
zgredek12-10-2007 14:39:07   [#27]

moim zdaniem nie

powinien pracować - 18 godzin

aneks powinien opracować nowy dyrektor

OP nie powinno zatwierdzać aneksu przed zaopiniowaniem w KO

ten aneks po prostu według mnie nie ma żadnych praw

obowiązujący jest arkusz kwietniowy

Kapral12-10-2007 14:43:13   [#28]
Hmm ale jesli dla OP wszystko jest w porzadku...KO podbilo....Czy jestem kryty w wypadku tej odprawy? Bo czy widzicie gdzies moj blad? ja wchodzac na stanowisko wzorowalem sie na aneksie 1 i z tego wynika ze ma 8 godzin, nie chce przyjac znizki, wiec ma prawo do art 20...
Kapral12-10-2007 14:45:03   [#29]
Naprawde WAM dziekuje za szybka pomoc i same opinie. Bylem na roznych forach, w roznym towarzystwie ale tu naprawde moge liczyc na szybka pomoc. Wielkie dzieki i czekam na dalsze komentarze do mojego problemu.
zgredek12-10-2007 14:49:51   [#30]

też jestem ciekawa co inni myślą na ten temat

bo sytuacja nie wydaje mi się prosta

Elżbieta St12-10-2007 15:05:25   [#31]

Skoro byłeś przewidziany do zwolnienia, czy otrzymałeś wypowiedzenie w maju?

Czy poprzednik jest nauczycielem mianowanym? Raczej powinien być, choć opisane praktyki są dość specyficzne, to kto wie? Jeśli jednak był, proponowane ograniczenie zatrudnienia wskazuje na to, że w ostatniej chwili "dał" wypowiedzenie sobie, bo wymiar 8/18 jest mniejszy niz 1/2 etatu. Jeśli tak jest, należy mu się odprawa. Nie rozumiem tylko, na jakiej podstawie podjął pracę we wrześniu.

Odkręcać musisz w ścisłej współpracy z OP. Za dużo tu namieszane i nie za wszystko możesz ponosić odpowiedzialność.

Kapral12-10-2007 15:13:46   [#32]

Poprzednik jest nauczycielem dyplomowanym.

Nie dal mi wypowiedzenia w maju.

Podjal prace w swojej placowce w ktorej jest zatrudniony.

Tylko czy warto odkrecac cos co zostalo zaklepane w OP? Czy dysponujac tymi informacjami ktore wam przedstwilem jestem odpowiedzialny za jego uprawnienia do art 20?

Nie chce juz rozdmuchiwac sprawy,  szczerze mowiac chce miec juz swiety spokoj jesli jest to mozliwe w kwestii tej odprawy. Przeciez OP podpisal mu aneks , KO potwerdzilo. Czy nie daje mi to podstaw do spokoju?

Elżbieta St12-10-2007 16:02:58   [#33]

Czy on pracuje na całym etacie w innej szkole niż Twoja? To by wiele wyjaśniało. 

Twoje pismo tylko potwierdzilo stan faktyczny, powinien dostać sześciomiesięczną odprawę i świadectwo pracy.

Jeśli to zrobisz, możesz spać spokojnie. Jedno "nadgorliwe" pismo początkującego dyrektora to żadna tragedia.

Kapral12-10-2007 16:12:56   [#34]
Nie pracuje w innej szkole, ma u mnie te 8 godzin i jest na wypowiedzeniu.O jakim pismie piszesz?  O tym ze mam zapytac Op czy przysluguje mu odprawa z 20-stki, w mysl tego co zastalem?
Elżbieta St12-10-2007 16:26:35   [#35]

Mam na myśli pismo, które napiasałeś 1 września (#01) potwierdzające stan faktyczny.

W takim razie, to on musi szybko składać ten wniosek o emeryturę (jeśli wcześniejsza), bo jak przestanie być zatrudniny będzie klopot.

zgredek12-10-2007 17:10:57   [#36]

a ja dalej uważam, że nie powinien być zwolniony

bo godziny były zaplanowane

nie zaplanowano godzin dla nowego dyrektora - i nowy dyrektor nie ma podstaw prawnych do zwolnienia 1 grudnia (tak rozumiem zakończony okres wypowiedzenia) tego nauczyciela

nowy dyrektor ma tylko problem z godzinami dla siebie

zgredek12-10-2007 17:13:02   [#37]

natomiast jesli nie chce pracować - to się zwalnia za porozumieniem stron

rzewa12-10-2007 21:38:20   [#38]

cóż...

mogę tylko napisać co bym zrobiła będac dyrkiem na miejscu kaprala... :-)

napisałabym we wrześniu aneks, w którym przewidziałabym dla poprzedniego dyrka 18 godzin i byłoby po kłopocie... ;-)

ale jest jak jest - widzę tu wolę OP by ten dyrektor odprawę z art 20 otrzymał, oraz to, że on sam również forsuje takie rozwiązanie, więc... dać mu tę 20-tkę :-)

Zresztą kapral już jakaś odprawę wypłacił, czy może cos źle zrozumiałam?

Po prostu ustępujący dyrek otrzymje świadectwo pracy, w którym napisano, że został zwolniony z art 20 KN i zostaje mu wypłacona odprawa - 6-cio miesięczna.

Natomiast od września podpisano z nim umowę o pracę w wymiarze 8/18 i tak pracuje obecnie pobierając stosowne wynagrodzenie i... koniec.

Jesli OP nie będzie miało do tego zastrzeżeń - a nie będzie miało, bo zatwierdziło ten nieszczęsny aneks - oraz były dyrektor nie odda sprawy do sądu - a nie odda, bo terminy minęły i sam ten aneks sporządził - sprawa jest zamknięta i szlus

I watpię by się miał ktokolwiek do tego dokopać - raczej nie ma szans (mogłaby tylko PIP i RIO, ale one maja większe sprawy na głowie niż problematyczny art 20 w stosunku do byłego dyrektora szkoły, na który on sie zgodził :-))
zgredek12-10-2007 21:41:41   [#39]

ja zrozumiałam inaczej - rozwiązanie umowy po trzymiesięcznym wypowiedzeniu wręczonym 1 września - czyli jakoś 30 listopada chyba

żadnej odprawy nie wypłacono - kapral pyta jaką ma wypłacić

zgredek12-10-2007 21:43:03   [#40]

bo pisze, że ten dyrektor jest w okresie wypowiedzenia

rozumiem zatem, ze nie podpisano z nim nowej umowy

rzewa12-10-2007 21:46:38   [#41]

?

ja co innego widze czytając post #01... ale może masz rację

to rozwiązanie stosunku pracy powinno być z dniem 31.08 i wtedy odprawa 6-cio miesięczna - jeśli sprawy będą inaczej załatwione, to będzie od razu widać, że jest coś nie tak i pierwsza lepsza kontrola się przyczepi...
zgredek12-10-2007 22:15:35   [#42]

jeśli dobrze rozumiem - to wszystko jest nie tak

ale może kapral wyjaśni wątpliwości

fredi12-10-2007 22:43:42   [#43]
bałagan czy podpucha ?
Elżbieta St12-10-2007 22:51:52   [#44]
On jest chyba zatrudniony na pełnym etacie, a pracuje na 8/18 - inaczej jak przejdzie na tę emeryturę?
Kapral13-10-2007 09:22:13   [#45]
Zgredek ma racje- jest w okresie wypowiedzenia, nie podpisalem z nim nowej umowy. No wlasnie, bo to powienien zrobic OP. natomiast nie zrobil tego i od 1 wrzesnia jako nowy dyrektor zrobilem to ja, wiem ze jest to w sprzecznosci z art 20 ktory mowi ze ta odprawe wyplaca sie z koncem roku szkolnego. Ma teraz 8/18 dokladnie jak zaplanowal i jest na wypowiedzeniu. Widze ze sprawa jest tak zawiklana ze w pon musze isc do OP i wyjasnic cala sytuacje.
Terina13-10-2007 16:54:58   [#46]
Op sa nie za mocne w zakresie znajomosci prawa oswiatowego.
Ze mna tez nie rozwiązali umowy...  czekali abym sama złozyła nwiosek o emeryturę. A ja tego nie obiecywałam.
Sama musiałam wskazac OP, że mam uprawnienie do art. 20.
I co ? Zostałam. Bylo potem szybkie robienie aneksu do arkusza, ze mna jako nauczycielem i vacatem dla dyrektora.
Chwilowo jestem p.o. Bo chętnego nie znalexli.
Skutek : oszczednosci na art. 20 dla mnie skutkują koniecznoscia wyłożenia kasy dla nowego dyrka, po moim okresie p.o. ( bo ja juz sie nie dam w to  wrobić a wśród rady nie ma chetnych). Mnie nie mozna zwolnić (zaparłam się - ochrona przedemerytalna) wiec prace może stracic ktoś inny. Skłóciło to radę do tego stopnia, ze odmówiła zajecia stanowiska wobec projektu planu finansowego na rok 2008.
Kapral13-10-2007 18:42:48   [#47]
Terino, rozumiem Twoj przypadek, tylko mi chodzi o to zebym nie stal sie chlopcem do bicia w przypadku kontroli.Nie wiem tylko jak rozwiazac ta sytucje. Jestem w kropce.
zgredek14-10-2007 01:20:38   [#48]

według mnie nalezy pozostawić to już temu biegowi, który został rozpoczęty

czyli zakończyć 30 listopada wypłaceniem 6-miesięcznej odprawy

mniej więcej to samo otrzymałby, gdyby wypowiedzenie zakończył 31 sierpnia a potem został zatrudniony na 3 miesiące na 8/18 (mniej więcej, bo pewnie byłyby jakieś różnice)

w przypadku kontroli - wyjaśnienia będziesz pisać - takie jak tutaj podałeś

nie sądzę, żeby to jakieś poważniejsze skutki za sobą pociągnęło

nic innego mi do głowy nie przychodzi

zgredek14-10-2007 01:59:43   [#49]

w innym wątku napisałam - a to tu miało być:

kapralu - broń tej decyzji, mimo że może teraz postąpiłbyś inaczej

Kapral14-10-2007 12:38:07   [#50]
Dziękuje za te slowa. Moze teraz moj sen bedzie spokojniejszy, a nerwy mniej skolatane.Ale jak widze ktos nie spi aby spac mogl ktos...(patrzac na date twojego postu) Mysle ze jakos to bedzie. To juz drugi przypadek, a moze trzeci gdy myslalem ze mozna ufac komus doswiadczonemu ktory obiecuje sluzenie rada i pomoca a w rzeczywistosci okazuje sie to fikcja  i totlnym zamieszaniem. Teraz kazda decyzje wazna obracam w myslach i kodeksach razy kilka i konsultuje z innymi juz zaprzyjaznionymi dyrektorami.
strony: [ 1 ][ 2 ]