Forum OSKKO - wątek

TEMAT: odprawa dyrektora
strony: [ 1 ][ 2 ]
Kapral25-11-2007 20:20:57   [#51]

Witam.

Epilogiem mojej sprawy bedzie najprawdopodobniej zdjecie ze stanowiska, lub negatywna opinia pracy co skutkuje zreszta tym samym. Op za pomoca prawnikow nakazal mi wstrzymanie odprawy. Moj poprzednik zamierza wytoczyc mi sprawe sadowa w Sadzie Pracy, ktora mam z gory przegrana bo przeciez podpisalem mu odprawe. Op z kolei oswiadczyl mi ze naruszylem dyscypline finansow publicznych...

Chyba juz sobie podyrektorowalem...

Maelka25-11-2007 21:16:27   [#52]

Kapralu, bardzo mi przykro. Mam nadzieję, że mimo fatalnych prognoz wszystko dobrze się skończy.

Trzymaj się!

izabelamaciejka25-11-2007 21:23:55   [#53]

Kapralu - to dla nas wszytkich przestroga, że trzeba się nad wieloma sprawami mocno zastanowić, zanim podejmiemy ostateczną decyzję, szczególnie jeżeli chodzi o finanse.

Mam nadzieję, że Twoja sprawa mimo wszystko zakończy się pomyślnie, trzymam kciuki.... 

Marek Pleśniar25-11-2007 22:41:45   [#54]

nowy ma na początku wariackie papiery, darują Ci. Zapewne rąbną karę.

nie zapieraj się, przyznawaj do błędu i pokoresponduj z OP o tym ubolewania godnym wypadku, zwalając wszystko na karb nowalijkowatości swej:-) Pierwszy raz zazwyczaj uchodzi.

Bedziesz długo to pamiętał:-)

Kapral25-11-2007 22:44:55   [#55]
No wlasnie...Rabna kare...w jakiej wysokosci? odprawy? okresu wypowiedzenia polaczonego z emerytalna?  3 krotnej pensji za przekroczenie finansow publicznych?
Marek Pleśniar25-11-2007 23:08:33   [#56]

to nie izba skarbowa ani RIO;-) Ciesz sie że zatrzymali to na etapie OP:-))

A dyrektor, który Cię w to wrobił, wiedząc że w takim trybie się nie realizuje dwudziestki to .. nie powiem kto

 

Kapral25-11-2007 23:13:47   [#57]
Wiem...
Marek Pleśniar25-11-2007 23:29:31   [#58]

i powiedz to OP. Idź do dyrektora wydziału edukacji na rozmowę. To właściwy człowiek w sytuacjach takich.

Zapisz się jutro rano telefonicznie o 7:30 i idź natychmiast jak Cię przyjmą

Opowiedz jak było i aspekt ten (że dyrektor doświadczony Ci tak wytłumaczył) porusz także

I sie generalnie kajaj i zwalaj na początkującość swą (co jest przecież prawda:-)

ale pewno niepotrzebnie gadam i już rozmowa była

 

 

rzewa26-11-2007 04:53:23   [#59]
Kapralu, ponownie przeczytałam uważnie wątek i wychodzi mi, że OP nie jest tu bez winy (ba, wspólnie z byłym dyrkiem ostro namieszali) i musisz się bronić

Jak to czytam, to dochodzę do wniosku, że chodziło o to, żeby Tobie nie wypłacić odprawy z art 20 KN

Dyrektor sporządza arkusz w kwietniu, w którym przewiduje dla siebe 18 godz. (etat), na miejscu dyrektora dając vacat (ile godzin?), Ciebie w arkuszu nie umieszcza wcale i taki arkusz zatwierdza OP, zatem...

Powinieneś otrzymać w maju wypowiedzenie z art 20 KN!, ale go nie otrzymujesz... bo startujesz/wygrywasz w konkursie na dyrka...

Po wygranym przez Ciebie konkursie dyrektor w sierpniu robi aneks, w którym przewiduje dla siebie 8 godz???????

Dla mnie ten aneks jest całkowicie niemożliwy do zrealizowania, więc podpisanie go przez OP, powoduje, że nie tylko Ty zrobiłes błąd (do czego masz prawo jako świeży dyrek), ale potężny błąd zrobił OP i na niego spada spora część odpowiedzialności za to.

Pytanie: czy próbowałeś robić nowy aneks we wrześniu, przewidujący cały etat dla byłego dyrka i Ci go nie zatwierdzono? Czy cały czas obowiązuje ten arkusz z sierpniowym aneksm?

Jeśli tak, to wina Twoja jest malutka i łatwo będzie się wybronić :-)

A jak z tą odprawą, bo nie rozumiem jaki paier podisałeś? Owszem, jeśli były otrzymał wypowiedzenie, to swoje przed sądem wygra, ale niczego nie płać, dopóki wyrok w tej sprawie nie zapadnie.
Kapral27-11-2007 17:01:47   [#60]
Dziekuje za wasze slowa , szczególnie Rzewie która pisala post o 4.53 czyli wówczas kiedy ja owszem też nie spałem ale lezałem spocony z nerwów w łóżku. Sprawa nadal nie ma swego epilogu. Prawnik powiedział że mam mu wypłacić odprawę  ale zmienić  rozwiązanie stosunku pracy na zasadzie porozumienia stron, lecz dyrektor stary sie nie zgodził. Ochrzan dostalem w Op ale mam nadzieje ze sie sprawa rozwiaże.Dziekuje w kazdym razie wszystkim którzy odpowiadali mi w tym wątku, naprawde czlowiek nie czuje sie tak samotny w swych problemach.

UWAGA!
Nie jesteś zalogowany!
Zanim napiszesz odpowiedź w tym wątku, zaloguj się!
Dopiero wtedy będziesz mógł/mogła wysłać wprowadzony komentarz na forum.
Jeśli nie masz jeszcze założonego konta na forum, załóż je.
Logowanie i/lub zakładanie konta.

strony: [ 1 ][ 2 ]