Forum OSKKO - wątek

TEMAT: płatność godzin nadliczbowych
strony: [ 1 ][ 2 ][ 3 ]
DYREK26-04-2006 21:02:21   [#101]

małga

U nas nie rozróżniamy oddzielnie godzin nauczania indywidualnego. Godziny ponadwymiarowe to godziny ponad wymiar (ponad obowiązujące nauczyciela pensum). Liczymy je wszystkie tak samo.
Rycho26-04-2006 21:57:40   [#102]
zastępstwa doraźne też są ponad wymiar (ponad obowiązujące nauczyciela pensum). A liczenie ich opisano osobno i osobno je się tez liczy :-)
 
Tak naprawdę w tych wyliczeniach chodzi o godziny, które zostały nauczycielowi przydzielone w arkuszu organizacyjnym ponad obowiązkowe pensum. I dla tych godzin przeprowadza się te opisane powyżej "skomplikowane" wyliczenia.
 
Generalną zasadą jest płacenie za te godziny gdy nauczyciel przepracuje cały tydzień.
 
Jeśli nie przepracuje całego tygodnia to ma płacone za pensum (mimo, że go nie przepracował) A za ponadwymiaróki tylko wtedy, gdy z wyliczeń tak wyjdzie. Co jest moim zdaniem dość sprawiedliwe, bo jeśli pracował mało godzin, to dlaczego mu pacić za coś, czego nie wyrobił? Jeśli zaś pracował dużo, to istnieje szansa, że zapracował również na nadliczbówki.
 
Przecież nie chodzi chyba tu o "czy się stoi, czy się leży ... "?
 
Co do NI jeśli jakaś ich część jest wliczona do pensum i z tego powodu nauczyciel ma cały etat, to te godziny powinny być traktowane jak każde inne z pensum. Bo zasadniczą nauczyciel bierze za pensum.
 
Natomiast NI, które zostało przydzielone ponad pensum powinno być rozliczane albo jak inne godziny ponadwymiarowe z konsekwencją rozliczania wg powyższych sposobów, albo wg faktycznego przepracowania - wtedy nie ma problemu z płaceniem (albo niepłaceniem).
I to ma regulować regulamin OP.
 
No i ja cały czas nie mogę dopatrzyć się tej niesprawiedliwości w tych wyliczeniach...
gawel2226-04-2006 23:04:29   [#103]
Dziękuję wszystkim za uwagi i wyjaśnienia. Myślę, że sprawe mam juz jasno naświetloną. Mam nadzieję, że i ja będe mógł kiedyś posłużyć dobrą radą lub wyjaśnieniem.
Szkolenie było musze przyznać w pełni profesjonalne i darmowe :-) (nie to żebym był materialistą).
Ciekawe czy w teczce mógłbym sobie udział w takich forach wpisać jako samokształcenie ;-). Wynosi się z nich zdecydowanie więcej niż z większości szkoleń i kursów a i wiadomości tu zdobyte trwalej zapisują się w pamięci.
Powodzonka życzę i pozdrawiam wszystkich
Marcin
(wcześniej tylko śledziłem tutejsze forum, teraz wiem, że warto się czasem odezwać). :-)
AnJa27-04-2006 08:18:13   [#104]
zgadza sie - szkolenia tutejsze bywaja mocno skuteczne:
1. zindywidualizowane,
2.prezentacja wielu stanowisk,
3.interaktywnośc,
3.skuteczny system motywowania - dostanie po łbie znaczy (na razie niemal nie dostałeś )
pracuś27-04-2006 12:12:08   [#105]

Oświadczenie majątkowe- pilne

 Czy do oswiadczenia majątkowego składanego do gminy dołączacie ksero pit- np 37 składanego do urzędu skarbowego czy ksero pit-11. ???
DYREK27-04-2006 13:19:49   [#106]
 pit - 37  ( na ksero US stawia pieczęć )
GZawadzka12-05-2006 22:59:08   [#107]
Dzięki

UWAGA!
Nie jesteś zalogowany!
Zanim napiszesz odpowiedź w tym wątku, zaloguj się!
Dopiero wtedy będziesz mógł/mogła wysłać wprowadzony komentarz na forum.
Jeśli nie masz jeszcze założonego konta na forum, załóż je.
Logowanie i/lub zakładanie konta.

strony: [ 1 ][ 2 ][ 3 ]