Forum OSKKO - wątek

TEMAT: płatność godzin nadliczbowych
strony: [ 1 ][ 2 ][ 3 ]
gawel2225-04-2006 17:17:19   [#01]
Witam
Prosze o pomoc w kwestii należności za przepracowane godziny nadliczbowe !!!

W miesiącu kwietniu czwartek i piątek przed świętami, oraz wtorek po świętach, były dniami wolnymi od pracy w szkołach. Ja mam dwie godziny ponadwymiarowe w tygodniu ( w tym jedna to nauczanie indywidualne), które realizowane sa w środy. Zarówno w środe przed świętami jak i w środę po świętach obie godziny zostały przeprowadzone, czego potwierdzenie jest w dziennikach.
Pomimo oczywistego faktu przepracowania tychże godzin nie otrzymam za nie wynagrodzenia ponieważ w tygodniowym rozliczeniu suma godzin ponad wymiar przed świętami była na minusie ( z wyliczenia wynika że ja tych godzin ponadwymiarowaych nie przepracowałem ponieważ w piątek i czwartek mam dużą ilość godzin a te dni były wolne), zaś w tygoniu po swiętach ( wolny poniedziałek i wtorek) jak wynika z wyliczenia trzy godziny na plusie( chociaż faktycznie przepracowałem dwie, wynika to jak wspomniałem wcześniej z faktu dużej ilości godzin w dniach końcowych tygodnia).
Żeby było ciekawiej na arkuszu wyliczeniowym nie mam co pisać, że przepracowałem trzy godziny( tak wyszło z obliczenia) bo nie zostanie to uznane ( w tygodniu mam dwie ponadwymiarowe godziny i więcej nie mogę napisac pomimo że tak wychodzi z wyliczeń).
Z powyższego wyszło mi, że w miesiącu kwietniu pomimo przepracowania 8 godzin ponadwymiarowych nie dostanę zapłaty za dwie godziny ( za tydzień w którym z wyliczeń wyszła liczba ujemna), mimo iz je przepracowałem.
Prosze wyjaśnijcie na czym polega ta nieścisłość i jak może istnieć taki absurd ( nie otrzymam wynagrodzenia za swoją pracę).
Pytałem się kilku osób odpowiedź była zawsze ta sama "takie sa przepisy".
Spotkałem się z dużą ilością absurdów w oświacie, ale ten wydaje mi się po prostu niezgodny z prawem i to nie tylko z prawem pracy.
Z góry dziękuję za wszelkie wyjaśnienia i pozdrawiam
AnJa25-04-2006 17:26:49   [#02]
odpowiedzi na swoje pytania masz w regulaminie wynagrodzeń gminnym

wg najczęściej stosownych rozwiązań - za tydzień poświąteczny powinienes miec 2 godziny zapłacone

za przedświateczny - nie

ale może u Was zapisano mniej typowo
gawel2225-04-2006 17:36:26   [#03]
Nie problem jak zapisano, gdybym wiedizał gdzie szukać nie prosiłbym o pomoc na forum. Wbrew pozorom forum nie jest śledzone tylko przez kadrę kierowniczą lecz i przez zwykłych nauczycieli ( z prostej przyczyny, szukaj rady u lepszych i korzystaj z ich doświadczenia - ja już od dawna tu zwykłem m.in. szukać wiedzy).
Jeżeli ktoś mógłby mi podesłac link lub plik z podstawą prawną do niepłatności za przepracowane godziny to byłbym wdzięczny.
Tu nie chodzi o te pare złotych, mnie chodzi o zasadę [ jakos nie moge uwieżyć w taki przepis ( logicznie rzecz biorąc zasada jest taka pracowałeś dostajesz wynagrodzenie), czy gminny regulamin wynagrodzeń, choćby nie wiem jak typowy :-) może znosić tę oczywistą zasadę????].
Nieustająco czekam na rady i zgóry dziękuję, oraz pozdrawiam. Marcin
AnJa25-04-2006 17:40:29   [#04]
spróbuję jasniej:

jedynym dokumentem gdzie masz zapisane zasady rozliczania godzin ponadwymiarowych w tygodniach niepełnych jest regulamin wynagradzania obowiązujący w Twojej gminie.
bogna25-04-2006 17:40:58   [#05]

gawle

regulamin OP precyzuje zasady wynagradzania....

w tym także w takich "dziurawych "tygodniach....

nie znając Twojego regulaminu - nie możemy powiedziec nic wiążącego;

jeśli rozpiszesz jaki masz układ godzin w tygodniu, mogę powiedzieć jak rozliczenie by wyglądało u mnie...

zgredek25-04-2006 17:43:45   [#06]

Ja mam dwie godziny ponadwymiarowe w tygodniu ( w tym jedna to nauczanie indywidualne), które realizowane sa w środy.

zanim zaczniesz się tak strasznie oburzać, spróbuję zrozumieć i Ci wyjaśnić

zatem pytanie pierwsze:

wyjaśnij skąd wiesz, że akurat te dwie godziny są godzinami ponadwymiarowymi?

zgredek25-04-2006 17:45:41   [#07]
o witajcie:-)
bogna25-04-2006 17:48:21   [#08]
o... cześć :-)
zgredek25-04-2006 17:50:43   [#09]

to znaczy - nauczanie indywidualne to jestem w stanie zrozumieć - ale tutaj powinno być płatne zrealizowane - zwyczajnie inaczej się traktuje

a coby nie odbiegać od koleżeństwa, to i być może w regulaminie Twojego organu jakieś cuda z rozliczaniem nauczania indywidualnego też są

AnJa25-04-2006 17:54:40   [#10]
a tp pp dla#4
KN:
6.  Organ prowadzący szkołę będący jednostką samorządu terytorialnego, uwzględniając przewidywaną strukturę zatrudnienia, określa corocznie dla nauczycieli poszczególnych stopni awansu zawodowego, w drodze regulaminu obowiązującego od dnia 1 stycznia do dnia 31 grudnia:

2) szczegółowe warunki obliczania i wypłacania wynagrodzenia za godziny ponadwymiarowe i godziny doraźnych zastępstw, z zastrzeżeniem art. 35 ust. 3,
gawel2225-04-2006 18:06:14   [#11]
Dziękuję za chęci i pomoc AnJa. Ja się nie oburzam, przeszedłem nad tym do porządku dziennego, to tylko pieniążki. Mnie chodzi o cos większego niż pieniążki.
Czy jakikolwiek przepis może odebrac mi pieniądze za pracę, którą wykonałem????, poświadczoną pracę (nie otrzymam wynagrodzenia za pracę którą wykonałem, mało tego gdybym tej godziny indywidualnej nie przepracował, moje wynagrodzenie byłoby takie samo, czyz to nie jest absurd???) 
Jak to się ma do prawa pracy czy równości (gdybym w środę miał większa ilość godzin etatowych moja tabelka wyglądałaby całkiem inaczej).
Chętnie prześlę cały przepisany formularz z wyjaśnieniami z mojej strony i pytaniami. Postaram się podesłać go jescze dzisiaj.
dziękuję i pozdrawiam. Marcin
zgredek25-04-2006 18:07:44   [#12]

zadam drugie pytanie:

czy rozumiesz różnicę między godzinami ponadwymiarowymi a nadliczbowymi?

AnJa25-04-2006 18:08:12   [#13]
formularza się domyślam -prosty jest

regulamin tu wazniejszy i jego zapisy
zgredek25-04-2006 18:09:15   [#14]

zadam trzecie pytanie:

czy wiesz jaki organ jest organem prowadzącym Twoją szkołę?

zgredek25-04-2006 18:10:36   [#15]

o przepraszam, się wcinam bo nie odświeżam;-)

AnJa tu regulamin nie pomoże - Marcin zakłada, że jest sprzeczny z prawem

gawel2225-04-2006 18:15:48   [#16]
Zgredku, te dwie godziny  są ponadwymiarowe zarówno pierwsza, jak i druga ( indywidualne). To czy są to godziny ponadwymiarowe nie stanowi problemu, ja zapewniam że są.
"to znaczy - nauczanie indywidualne to jestem w stanie zrozumieć - ale tutaj powinno być płatne zrealizowane - zwyczajnie inaczej się traktuje"


- tzn. jak inaczej się traktuje???? skoro powinno być płatne to na jakiej podstawie mogę to udowodnić??? :-)
zgredek25-04-2006 18:20:06   [#17]
no to zaczynam rozumieć, ale chwilkę poczekaj - bo muszę kilka rzeczy na raz robić (a zupa najważniejsza teraz musi być;-)
gawel2225-04-2006 18:22:18   [#18]

Zgredku

właśnie Zgredku mniej więcej tak zakładam, ewentualnie zakładam , że przepis jest źle interpretowany :-).
- wiem jaki jest organ prowadzący moją szkołę.
- co do różnicy również wiem jaka ona jest ( chociaż wszystko jest możliwe, a nóż się mylę) :-)
 

Przepiszę formularz i spróbuję dotrzeć do przepisów które mi podaliście. Dziękuję za pomoc
zgredek25-04-2006 18:26:27   [#19]

spoko - zaczynam się przechylać na Twoją stronę - coraz bardziej jestem przekonana, że powinieneś mieć zapłacone - tylko ja tak szybko nie umiem jak rzewa - musze trochę pomysleć, żeby sensownie to napisać (a zupa też ważna)

zgredek25-04-2006 18:51:59   [#20]

no to spróbuję logicznie:

KN - rozróżnia następujące godziny pracy nauczycieli:

przyznane z art. 42 - czyli tak zwane pensum

ponadwymiarowe - art 35 ust. 2

i doraźnych zastępstw - art. 35 ust. 2a

z tego powodu przyznane nauczanie indywidualne ponad pensum musi być traktowane tak jak każda inna godzina ponadwymiarowa (podkreśliłam - musi - bo powrócę do tego jeszcze)

dlaczego - musi - bo nic innego nie ma

jeżeli musi być traktowane jak ponadwymiarowe, to podlega wszystkim innym aktom prawnym, w których się o nich mówi - w regulaminie OP - i tam w tym regulaminie OP napisane jaest jak się je rozlicza - z pewnością zasada tygodniowego (a nie dziennego) rozliczania jest zapisana

i nie czepiałabym się tego, ale jest takie właśnie ale, które mi się nasuwa:

normalnie przydzielając nauczycielowi określoną ilość godzin nie wskazujemy, które są ponadwymiarowe - jesli ma 20 godzin, to przy pensum 18 - tygodniowo realizuje 2 ponadwymiarowe

tygodniowo - czyli nie wiem, które to są, to znaczy, że muszę rozliczyć cały tydzień, żeby stwierdzić, że zrealizowano pensum i coś ponad wymiar (jeśli tydzień się skraca do np. trzech dni - to skraca się też ilość obowiązkowo zrealizowanych godzin - ta zasada proporcjonalności funkcjonuje w wielu regulaminach OP)

--------------------

a teraz wracam do musi - to są ponadwymiarowe - ale innego rodzaju - one są wskazane

i właśnie brakuje mi tu uzasadnienia na to co napiszę (może jest a ja nie widzę)

według mnie - jeśli wskazuję konkretne godziny - to płacę za pracę na nich

mogą być wyjątki płacenia, gdy nie pracowano - to znaczy, gdy nie zrealizowano, bo uczeń był chory, ale nauczyciel dowiedział się dopiero o tym w domu ucznia, nie otwarto drzwi nauczycielowi - czyli nauczyciel był gotów do pracy a z powodów pracodawcy, ucznia, rodzica - nie przepracował

-------------------

podsumowując - brakuje mi czegoś tu - to znaczy może nie umiem znaleźć, a może nie ma

w każdym badź razie - ja bym Ci zapłaciła za te godziny

ale nie umiem wskazać pp dla Twojego dyrektora - nie widzę go po prostu - bo jeśli trzyma się ściśle określeń - to też postępuje zgodnie z prawem

gawel2225-04-2006 19:07:55   [#21]
Dziękuję Zgredku za wyjaśnienia, bardzo mi pomogły. Ja własnie do tego zmierzam że chciałbym udowodnić (nie tylko sobie) że wyliczanie nadgodzin na podstawie matematyki jest po prostu najnormalniej niesprawiedliwe.
W róznych placówkach rozliczane to miałem inaczej:  w jednych na podtawie dziennika lekcji indywidualnych , (gdzie placono mi za każdą przepracowaną indywidualną, bez względu na to ile dni przepadało i nie płacono jeżeli lekcja się nie odbyła), lub arkuszów gdzie wyliczano średnią arytmetyczną itd.

Na dzisiaj muszę już kończyć ale chętnie udowodnię niesprawiedliwość wyliczania arytmetycznego, uważam że jest ono niezgodne z prawem, albo że takiego prawa po prostu nie ma. :-) (jeżeli takie zapisy istnieją i dyrektorzy opierają się na nich przy wyliczaniu nadgodzin no to srawa kwalifikuje się do ..... no właśnie gdzie w takim wypadku kwalifikuje się sprawa??????  :-) :-) :-)
Pozdrawiam. Marcin
zgredek25-04-2006 19:18:14   [#22]

a to ja dodam, że matematyka w przypadku rozliczania niewskazanach godzin ponadwymiarowych jest jak najbardziej uzasadniona - po pierwsze, dlatego, że to matematyka, a z nią nie należy się kłócić - a po drugie, że KN daje prawo (i nie widze tu powodów dlaczego tak miałoby nie być) organom prowadzącym do sposobu rozliczania (sensowne to jest - płacą to i moga sobie narzucać zasady - stąd w różnych OP-ach może byc róznie)

to nie są nadgodziny!

------------------------

powyżej pisałam o nauczaniu indywidualnym - czyli ponadwymiarowych, które nazwałam wskazane:-)

pozdrowienia

gawel2225-04-2006 19:43:53   [#23]

z matematyką nie należy się kłócić :-)

:-) :-) :-)

Matematyka i wyliczenia średnich bezwzględnie dobre jest do wyliczania na budowie i wielu innych przypadkach. Jeżeli chodzi o czynnik ludzki bywają zawodne. Niejeden się z matematyką kłócił ( podobno sa tacy co potrafią udowodnić że 2+2 wcale nie równa się cztery :-)
Kiedy człowiek wychodzi z psem na spacer to ile maja średnio nóg??? z matematyki wychodzi że po trzy :-)
Myślę, logika przede wszystkim a potem niech się matematycy głowią jak to zapisać matematycznie żeby było dobrze :-).

jeżeli można to chętnie ośmielę się przesłać te matematyczne wyliczenia na meila ( nie to żebym był kłótliwy, bardziej po prostu logiczny niż matematyczny) :-)
 z pozdrowieniem
Marcin
zgredek25-04-2006 19:50:02   [#24]

a ślij;-)

2+2 nie zawsze jest cztery i to jasne i logiczne jest;-) - zależy od systemu w jakim liczysz;-)

nie mów mi, że średnie liczenie nóg jest logiczne

logika stosowana - to zupełnie inna inszość, niż logika matematyczna;-)

DYREK25-04-2006 19:57:21   [#25]

Rozporządzenie Ministra Edukacji Narodowej i Sportu z dnia 2 lutego 2005 r. w sprawie dodatków do wynagrodzenia zasadniczego oraz wynagrodzenia za godziny ponadwymiarowe i godziny doraźnych zastępstw dla nauczycieli zatrudnionych w szkołach prowadzonych przez organy administracji rządowej http://www.mein.gov.pl/prawo/wszystkie/rozp_331.php

  Dla ustalenia wynagrodzenia za godziny ponadwymiarowe w tygodniach, w których przypadają dni usprawiedliwionej nieobecności w pracy nauczyciela lub dni ustawowo wolne od pracy, oraz w tygodniach, w których zajęcia rozpoczynają się lub kończą w środku tygodnia - za podstawę ustalenia liczby godzin ponadwymiarowych przyjmuje się tygodniowy obowiązkowy wymiar zajęć określony w art. 42 ust. 3 lub ustalony na podstawie art. 42 ust. 7 Karty Nauczyciela, pomniejszony o 1/5 tego wymiaru (lub 1/4, gdy dla nauczyciela ustalono czterodniowy tydzień pracy) za każdy dzień usprawiedliwionej nieobecności w pracy lub dzień ustawowo wolny od pracy. Liczba godzin ponadwymiarowych, za które przysługuje wynagrodzenie w takim tygodniu, nie może być jednak większa niż liczba godzin przydzielonych w planie organizacyjnym.

 

Podobne zapisy są w regulaminach opracowanych przez samorządy. Z tego wynika ilość godzin ponadwymiarowych w "dziwnych" tygodniach.

Prosze nie mylić godzin ponadwymiarowych z godzinami nadliczbowymi. Do godzin ponadwymiarowych stosuje się uregulowania z KN i regulaminów płacowych opracowanych przez OP. Do godzin nadliczbowych ma zastosowanie KP. Godziny nadliczbowe dla nauczyciela to te ponad 40 godzin, godziny ponadwymiarowe to te ponad pensum. Wynagrodzenie zasadnicze nauczyciela jest za jego pracę w czasie nie większym niż 40 godzin, nie jest to wynagrodzenie za realizację pensum. Warto też pamiętać, że  to w swoich 40 godzinach pracy nauczyciel realizuje godziny ponadwymiarowe. Nawet "zły" sposób liczenia jest lepszy dla nauczyciela, niż liczenie godzin nadliczbowych dla pracownika z KP.

zgredek25-04-2006 20:04:38   [#26]

Dyrku miły jakbys się tak mógł odnieść do indywidualnego nauczania, o którym próbowałam napisac to byłabym Ci bardziej wdzięczna niż za powyższy post;-)

(ja nie złośliwie, ale wydawało misie, że to to już napisałam - no może misię wydawało)

zgredek25-04-2006 20:09:10   [#27]

o asia zagląda - a ona zna się na indywidualnym

jeśli możesz Szefowo to się ustosunkuj;-) do moich wywodów, bo jakoś mam niedosyt

zgredek25-04-2006 20:18:21   [#28]
asiu miła - bo mi wątek spadł:-(
DYREK25-04-2006 20:20:46   [#29]

Nauczanie indywidualne może być realizowane w ramach  pensum nauczyciela lub godzin ponadwymiarowych. Obojętne jest czy to są godziny nauczania indywidualnego, czy inne godziny ponadwymiarowe; sposób liczenia jest ten sam. Tak jak napisałaś, dyrektor nie ma pola do manewru.

(ja to tylko zebrałem, pozdrowienia)

zgredek25-04-2006 20:28:21   [#30]

dziekuję:-)

ale nic się da zrobić z tymi ponadwymiarowymi-wskazanymi? może to jakaś luka jest? i my ją nieświadomie lub świadomie uzupełniamy? to wszystko misie dzisiaj nasuneło - i nie wiem, czy jakaś zacofana jestem, czy to naprawdę jakieś takie głupie jest?

gawel2225-04-2006 20:39:33   [#31]

naliczanie godzin ponadwymiarowych, Matematyka :-)

Jeżeli ktoś jest zainteresowany tymi wyliczeniami i ich brakami chętnie wyślę na meila mój adres gawel22@wp.pl. trzoszkę mi się spieszyło ale myślę że da się jakoś to ogarnąć a w razie wątpliowści udzielę wyjaśnień :-)
Pozdrawiam
beera25-04-2006 20:40:53   [#32]

czytam zgredku wlasnie

gdzie by mi do głowy przyszło, że tu o NI bedzie

:)

ale to nie o NI tylko o wynagrodzeniu- to juz cos innego ;)

Ja bym zapłaciła

nnie wiem skad się w ogole bierze pomysł na "minusowanie" godzin

Uważam tak-

 
 pensum  5  3  6  2  2
 ponadwym  -
 NI      1    1

Ja tu nic nie minusuję, ani nie plusuję

Gdy jest tydzień niepełny- poniedziałek- sroda, nie place przeciez ponadwymiarówek, chocby na logikę nalezalo się, bo:
 14 godzin -3,6X3=3,2 do wyplaty trzy

nie liczę tak, bo wiem, ze nie ma ten n-l ponadwymiarówek

Więc i nie minusuję mu w tygodniu niepełnym: środa- piątek
10 - 3,6X3= -0,8

więc, moim zdaniem, nalezy się zaplata za NI, bo te są wypracowanymi ponadwymiarowkami

zgredek nazwała je "wskazanymi"- rzeczywiście mozna tu wykazać, ze na pewno zostały zrealizowane.

Ja zazwyczaj licząc n-lom te godziny rozrózniam to i placę.

beera25-04-2006 20:41:42   [#33]

gawle

wpisz na forum swoje uwagi

i bedzie lepiej

:)

bogna25-04-2006 20:42:22   [#34]

prosiłeś o pomoc na forum,

więc może to wyliczenie wrzuć też na forum...

bogna25-04-2006 20:46:01   [#35]

zaczytałam się, nie odświeżyłam....

zgredek25-04-2006 20:46:48   [#36]
o - nie zdążyłam, bo bym to samo napisała co Wy:-))))
zgredek25-04-2006 20:50:35   [#37]

ale czytam po raz kolejny - i mi wynika, że tylko jedna godzina jest indywidualne nauczanie - a ta druga godzina? dlaczego jest wskazana jaka ponadwymiarowa?

no, kurka, jakoś tak mam chęć drążenia

dziękuję asiu - bo mnie podtrzymałaś w przekonaniu, że dobrze to indywidualne rozliczam

gawel2225-04-2006 20:51:02   [#38]
problem w tym że ja nie potrafię tego wrzucić na forum :-)

Jeżeli ktoś chciałby przemyślec problem wyliczania chętnie prześlę plicek w wordzie poprzez pocztę ( robiłem go teraz na gorąco i może nie jest jakiś szczególnie wyględny ale myślę że w miarę jasno przedstawiłem sytuację)
 w pliczku zamieściłem swoje uwagi i propozycje więc poprosze o adres i od razu prześlę :-) (byc może rację mam tylko połowicznie ale lepiej mieć troszkę racji niz wcale, a jak już nie mieć racji to zawsze dobrze o tym wiedzieć :-))

 Wielkie dzięki za pomoc, nie spodziewałem się takiej reakcji
Pozdrowionka
beera25-04-2006 20:52:46   [#39]

kopiuj wklej

;)

najprostszy sposób

i jesli nie jestes pewnie, tym bardziej to wrzuc tu- przegadamy i bedzzie jasność

gawel2225-04-2006 21:10:11   [#40]
Obawiam się zę pozostaje jednak tylko droga pocztowa. Nie wiem czy pliczek jest zbyt duży czy jakieś inne problemy ale po kilkunastu próbach nie udało się go przesłać na forum ( za każdym razem mnie wyrzuca).
zainteresowanych zatem zapraszam pod adres gawel22@wp.pl
DYREK25-04-2006 21:51:56   [#41]
 
 plan  5  3  6+1  2  2+1
pensum  3,6 3,6 3,6 3,6 3,6
  2 pw  +1,4  -0,6  +3,4  -1,6  -0,6
 
 plan  5  3  6+1  2  2+1
pensum  3,6 3,6 3,6 3,6 3,6
  2 pw  +1,4  -0,6 + 3,4  -1,6  -0,6
 
 plan  5  3  6+1  2  2+1
pensum  3,6 3,6 3,6 3,6 3,6
  0 pw  -1,4  -0,6  +3,4  -1,6  -0,6
zgredek25-04-2006 21:53:31   [#42]

jedna ponadwymiarowa to indywidualne

a druga? dlaczego wiadomo, że ponadwymiarowa?

gawel2225-04-2006 22:06:54   [#43]
Zgredku, to nie jest mój plan. Plik który chciałem przesłac na forum nie chce prejść. chętnie prześlę na meila i może wtedy będzie większa jasność
zgredek25-04-2006 22:08:18   [#44]

no to pisałam - przeslij - mail podświetliłam nawet;-)

6zgredek@wp.pl

gawel2225-04-2006 22:13:19   [#45]
z powyższego również wynika że nauczyciel w tygodniu z tabelki trzeciej nie otrzyma wynagrodzenia za przepracowana godzinę nauczania indywidualnego. Mnie nie chodzi o pieniążki w tym wątku tylko o to czy system naliczania wynagrodzenia za godziny ponadwymiarowe jest prawidłowy i uczciwy. (być może jest to źle wypełniane a być może jest to błąd przepisu lub nieprecycyjność, która nie zawsze jest interpretowana na korzyść zainteresowamych. :-)
bogna25-04-2006 23:00:26   [#46]

u mnie rozliczenie 3 tygodnia (podanego w przykładzie Dyrka) by wyglądało tak:

plan  5  3  6+1  2  2+1
pensum  3,6 3,6 3,6 3,6 3,6
  1 pw  0  0  +3,4  -1,6  -0,6

zgredek25-04-2006 23:07:59   [#47]

nie patrzać na regulamin OP, swoje zdanie napiszE:

jesli nie ma indywidualnego:

plan  5  3  7  2  3
pensum  
  1 pw    

to od środy do piątku zrealizowane powinno być 3x3,6 czyli 10,8 z pensum

to co ponad to ponadwymiarowe, ale nie więcej niż przydzielone tygodniowo:

7+2+3=12 - tyle zrealizowano

12-10,8 to jest około 1,2  - zokrąglając - do wypłaty 1 ponadwymiarowa

----------------------------

jesli w środę i piątek realizowano indywidualne nauczanie - to zapłaciłabym za 2 godziny, bo zrealizowane

DYREK25-04-2006 23:26:33   [#48]

bogna ok.

plan  5  3  6+1  2  2+1
pensum  3,6 3,6 3,6 3,6 3,6
  1 pw  0  -0,6  +3,4  -1,6  -0,6
zgredek25-04-2006 23:29:52   [#49]

nie podoba misie wasze liczenie

liczycie dziennie - a przydzielamy tygodniowo - rozliczajmy zatem tygodniowo

beera25-04-2006 23:30:28   [#50]

kurcze

macie rację z takim liczeniem

jednak inaczej liczę NI i rew- wych

przy niepłaceniu np- za NI- bo po bilansie " znika" placic za warunki trudne, ktore sie należą do kazdej przepracowanej w trudnych warunkach godziny?- przecież się zrealizowały?

strony: [ 1 ][ 2 ][ 3 ]