Forum OSKKO - wątek

TEMAT: problemy szkolnictwa zawodowego
strony: [ 1 ][ 2 ] - - [ 12 ][ 13 ][ 14 ] - - [ 34 ][ 35 ]
maggy17-10-2005 14:40:18   [#601]

Mam wątpliwości co co organizacji i przebiegu oraz wyposażenia sal egzaminacyjnych etapu praktycznego egzaminu zawodowego dla zawodu :technik budownictwa.Proszę o podobne informacje dot.tej sprawy.Pozdrawiam :-)

zgredek17-10-2005 17:18:48   [#602]

to znaczy, że u Ciebie będzie etap praktyczny?

nie masz żadnych informacji oprócz informatora?

u mnie nie ma etapu praktycznego, ale mam egzaminatora, zadaj konkretne pytanie, to popytam

może Bogna cóś wie więcej

bogna17-10-2005 17:46:44   [#603]

nic nie wiem ;-(

ale zgłosiłam szkołę do przeprowadzania etapu praktycznego,

czekam na weryfikację na przełomie listopada i grudnia,

może wtedy będę ciut mądrzejsza?

Bo na razie - z informacji uzyskanych telefonicznie - wynika, że będą potrzebne ławki i krzesła;

komputery z oprogramowaniem - raczej nie ;-)

bo "nie wiadomo jakimi oprogramowaniami przyszłe ośrodki egzaminacyjne dysponują" ;-)))

--------------------

Zgredku - masz już egzaminatora dla tech. budownictwa?

możesz spytać?

  • czy jest przewidywana prezentacja części praktycznej egzaminu - jeśli tak, to ile czasu ma na to egzaminowany?
  • czy egzaminatorzy w części praktycznej - patrzą zdającemu na łapy i punktują na bieżąco to co tam sobie gryzmoli?
  • czy może - po skończonej cz. praktycznej wszystkie prace idą do koperty (oczywiście bezpiecznej) i będą sprawdzane w miejscach odosobnienia? - na to by mi wskazywała jedna z odpowiedzi telefonicznych mojej OKE, że wszystkie egzaminy w danym zawodzie będą w jednym terminie.
fredi17-10-2005 18:07:48   [#604]

to duzo wiemy

technik budownictwa egzamin na papierze. 180 minut opracowanie

ocena podobno po egzaminie

zgredek17-10-2005 19:04:38   [#605]

guzik - popisałam się niewiedzą:-(

nie mam egzaminatorów do techników - i konia z rzędem temu kto ma!

poddaję się:-(

nie mamy zielnego pojęcia, znaczy mamy pojęcie (czyli Ela-wice ma z informatora)

wybaczcie zacofanej kobicie

bogna17-10-2005 19:09:27   [#606]

szkoda :-(

czyli czekamy na szkolenia...

Wkurza mnie ten brak wiedzy,

ciągle nie potrafię odpowiedzieć uczniom,

jak będzie wyglądał egzamin :-(((

maggy17-10-2005 23:51:14   [#607]

Dzięki za wypowiedzi nt.egzaminu praktycznego

To miło,że otrzymałam tyle wypowiedzi nt.egz.zawod. w poczcie emailowej.Tzn.,że w całej Polsce jest ten sam problem.Uspokoiłam się,bo miałam wiele wątpliwośi.Na szczęście uzyskałam informację od doradcy metod.z WOM, który komunikował się z OKE i przyjedzie pan,który sprawdzi tylko salę z ławkami , itp./podobnie jak na egzam.pisemn./.Tyle tylko mogą zrobić podczas kontroli z OKE aż do momentu ujednolicenia wymagań i możliwości potencjalnych ośrodków egzaminacyjnych. Miałam wątpliwości czy muszą być normy, katalogi, przybory.Sądziłam,że autorzy zadań egzam.dołączą w arkuszu egzam. wyciąg z norm czy z katalogów, cenników, niezbędny do wykonania zadania.I nie myliłam się, na dzień dzisiejszy szkoła ma przygotować salę tak jak na egzamin pisemny,/ a więc odetchnęłam/ bez norm , katalogów, stanowisk komputerowych itp.Informator choć powinien być przewodnikiem dla ucznia i nauczyciela, to zawiera wiele niejasności.Przerabiam z uczniami nie tylko wiadomości nt.struktury i organizacji egzaminu, ale zaczynamy powtórki oraz rozwiązywać podobne jak w Informatorze zadania i testy sprawdzające wiadomości.Pozdrawiam wszystkich serdecznie i dziękuję za komentarze.
fredi18-10-2005 09:00:05   [#608]

ja tam spokojny nie jestem.

egzamin praktyczny w niektórych zawodach jest o 60 min. dłuższy i dochodzi konieczność

(np. technik elektronik) wykonania czynności które się zaplanowało.

Same ławki chyba nie wystarczą ?

maggy18-10-2005 15:57:43   [#609]

cd. egzamin praktyczny

Chodziło mi o spokój podczas weryfikacji placówki egzaminacyjnej.Na pewno wszędzie w szkołach technicznych/np."budowlankach"/ brakuje bazy technodydaktycznej, a zwłaszcza aktualnych norm , katalogów, desek kreślarskich czy stanowisk komputerowych z oprogramowaniem do projektowania , kosztorysowania, itp,a te wątpliwości dotyczyły przede wszystkim czy potrzeba zgromadzić te normy w sali egzaminacyjnej już podczas weryfikacji .Obecnie już staramy się o te zaktualizowane normy, być może jednak będą potrzebne na egzaminie, a na pewno na zajęciach, bo nie wszystkie podręczniki zawierają "nowości".Serdecznie pozdrawiam  :-))))

zgredek24-10-2005 19:29:15   [#610]

ze strony CKE:

Informacja o egzaminach zawodowych w 2006 roku dla absolwentów techników i szkół policealnych   Drukuj  E-mail
24.10.2005, 13:30
W czerwcu 2006 roku odbędzie się pierwszy egzamin potwierdzający kwalifikacje zawodowe dla absolwentów techników i szkół policealnych.

W standardach wymagań egzaminacyjnych przewidziane jest w kilkudziesięciu zawodach wykonanie elementów zadania na stanowiskach pracy typowych dla danego zawodu. Wymaga to jednak jednolitego wyposażenia wielu stanowisk w szkołach i placówkach. Sprzęt i oprogramowanie do egzaminów zawodowych mają być zakupione ze środków z funduszy strukturalnych. Trwają prace związane z przetargami, jednak szkoły zostaną w pełni wyposażone prawdopodobnie w roku szkolnym 2006/2007.

W związku z powyższym, w przeprowadzaniu egzaminu zawodowego dla absolwentów technikum przewidujemy okres przejściowy dla dwóch sesji egzaminacyjnych – w latach 2006 i 2007:

– do minimum ograniczone będą zadania dotyczące wykonywania pewnych prac – tylko do takich elementów, które są potrzebne do opracowania projektu realizacji zadania (np. wykonanie niezbędnych pomiarów za pomocą przyrządów, które są na pewno w ilościach zapewniających stosowanie podczas egzaminu w pracowniach w każdej szkoły kształcącej w danym zawodzie, wykonanie niezbędnych czynności w zawodach usługowych, związanych z opieką i ochroną zdrowia itp.),

– rozwiązanie zadania nie będzie wymagało zastosowania komputera na stanowisku zdającego, z wyjątkiem zawodów: technik informatyk, fototechnik, technik mechanik okrętowy i technik rachunkowości. Ze względu na stosowanie obecnie w szkołach różnego oprogramowania, wszystkie części pracy egzaminacyjnej trzeba będzie wykonywać tradycyjnymi metodami (z ew. użyciem kalkulatorów).

Prace zdających będą sprawdzane przez egzaminatorów w ośrodkach sprawdzania prac. Jeszcze w tym roku rozpoczną się szkolenia egzaminatorów.

Na początku listopada ukażą się na stronach internetowych komisji procedury organizacji i przeprowadzania egzaminu potwierdzającego kwalifikacje zawodowe dla absolwentów techników i szkół policealnych.

zgredek24-10-2005 19:31:16   [#611]

to już nawet nie jest śmieszne:-(

Jeszcze w tym roku rozpoczną się szkolenia egzaminatorów.

okres przejściowy

zgredek24-10-2005 19:33:32   [#612]

a to jest śmieszne:-))))))))))

Ze względu na stosowanie obecnie w szkołach różnego oprogramowania, wszystkie części pracy egzaminacyjnej trzeba będzie wykonywać tradycyjnymi metodami (z ew. użyciem kalkulatorów).
zgredek24-10-2005 20:12:58   [#613]
podniosę, bo ważne, a nie można przeoczyć;-)
bogna24-10-2005 21:05:51   [#614]

powalające :-(

na cholerę przeprowadzać takie niby egzaminy?

zgredek24-10-2005 21:14:34   [#615]

Sprzęt i oprogramowanie do egzaminów zawodowych mają być zakupione ze środków z funduszy strukturalnych. Trwają prace związane z przetargami, jednak szkoły zostaną w pełni wyposażone prawdopodobnie w roku szkolnym 2006/2007.

-----------------

słowa się cisną:-(

bogna24-10-2005 21:27:39   [#616]

oj, cisną się :-(

Prace zdających będą sprawdzane przez egzaminatorów w ośrodkach sprawdzania prac.

punkt 31 procedur:

Wykonanie zadania egzaminacyjnego obejmuje:

  • zaplanowanie przez zdającego operacji technologicznych ..
  • zorganizowanie stanowiska pracy
  • wykonanie zadania egzaminacyjnego z zachowaniem przepisów bhp ...
  • zaprezentowanie efektów wykonanego zadania z uwzględnieniem oceny jakości wykonania

---------------------------------

  • zorganizowanie stanowiska pracy - obejmować będzie położenie na ławce długopisu - oczywiscie z czarnym tuszem,
  • zachowanie przepisów bhp - hmmm... trzeba uważac, żeby długopis nie spadł z ławki i nie uległ zniszczeniu,
  • zdający zaprezentuje wykonane zadanie mamusi po powrocie do domu...
zgredek24-10-2005 21:30:15   [#617]

wprowadź ew. kalkulatory ewentualnie

bogna24-10-2005 21:35:14   [#618]

z tymi kalkulatorami to przesada,

też pewnie nie wszystkie ośrodki egzaminacyjne mają takie same,

niech dzieciaki liczą tradycyjnymi metodami - na piechotę

------------

nie wiem - śmiać się czy przeklinać?

zgredek24-10-2005 21:38:49   [#619]

nie wiesz?

to proste - przecież jakoś to będzie, tak jak "jakoś" było w szkołach zawodowych

zwyczajnie ręce opadają:-(

i komu przeszkadzały prace dyplomowe?

i dlaczego?

bogna24-10-2005 21:52:44   [#620]

A propos zapowiedzi CKE - opublikowania procedur na stronach internetowych - chciałam przypomnieć

Strona internetowa to nie dokument

;-)

JuTro27-10-2005 20:39:25   [#621]

Po ostatnich rewelacjach z CKE będzie na szkoleniu egzaminatorów (  egzamin na technika ) takie stwierdzenie:

PROJEKTY NALEŻY WNIKLIWIE ANALIZOWAĆ I WŁAŚCIWIE OCENIAĆ 

mój były dyr tak to określał OCENIAJ SPRAWIEDLIWIE I WYSOKO

CHYBA POWRÓCIMY DO STARYCH SPRAWDZONYCH PRAC DYPLOMOWYCH.

Szkoda mi tylko tych dzieciaków. Oni sami nazywają się eksperymentalnym rocznikiem.

JuTro27-10-2005 22:28:34   [#622]

teraz poważnie

Co stałoby na przeszkodzie, aby uczniowie zamiast zadania praktycznego wykonywali pracę dyplomową. ( Dla dociekliwych chciałbym przypomnieć, że już w średniowieczu czeladnik wykonywał pracę mistrzowską.)

Egzamin teoretyczny pozostawiłbym w proponowanej przez CKE formie testu.

Do prowadzenia prac dyplomowych możnaby upoważnić tylko egzaminatorów. Tendencja jest taka , aby każdy nauczyciel posiadał tytuł egzaminatora.

Tematy prac mogłyby być zatwierdzane przez OKE ( podobnie jak prezentacja z języka polskiego na maturze ) i przydzielane uczniom po II semestrze w klasie trzeciej. Takie rozwiązanie nie kolidowałoby  z przygotowaniem do matury.

Ocenę prac dyplomowych przeprowadziłyby komisje powołane przez OKE. Uczniowie prezentowaliby prace na sprzęcie w jaki wyposażona jest szkoła. Koszty egzaminu byłyby niewielkie. To jest proste i już sprawdzone w praktyce.

KOMU TO PRZESZKADZAŁO  Jeżeli nie wiadono o co chodzi, to chodzi o pieniądze

Żaczek28-10-2005 21:55:03   [#623]

??????

... Zgredku!!! Nie zadawaj trudnych pytań. A tak po prawdzie,z tymi egzaminami, to coś często zmieniane są koncepcje. Wychodzi na to, że jest brak koncepcji. A może by tak zapytać kogo?
bogna28-10-2005 21:57:40   [#624]

ale kogo?

tymczasem poczytaj sobie broszury CKE - rozrywka przednia ;-)))

maggy31-10-2005 22:14:32   [#625]

W naszej "Budowlance" odbyła się już weryfikacja szkoły na placówkę egzaminacyjną /egzamin pisemny i praktyczny w kilku zawodach/.Dowiedzieliśmy się od osoby weryfikującej z OKE tyle o egzaminie praktycznym co na stronach CKE.Narazie wystarczą tylko ławki.Ale u nas mimo,że mamy 2 pracownie z nowoczesnymi stołami kreślarskimi i  organizujemy 3-cią komputerową, to rozpoczęliśmy powtórki starymi metodami, a od stycznia zabieramy się za testy wiadomości.Wdrażamy też uczniów do pracy z komputerem i oprogramowaniem w budownictwie. Tegorocznym absolwentom przyda się  to w przyszłej pracy  zawodowej lub na studiach. Natomiast zdający w następnych sesjach będą mieli lepszy start , bo bazę technodydaktyczną cały czas wzbogacamy. Nasi nauczyciele już jeżdżą na kursy egzaminatorów, bo pierwszy  egzamin na technika .... tuż,tuż ;-)

JuTro01-11-2005 09:11:35   [#626]

Maggy!!!!!

Jak będziesz coś więcej wiedziała na temat przebiegu egzaminu po kursach Waszych naucycieli to opublikuj te rewelacje.

Jestem elektronikiem, ale przebieg egzaminu wszędzie będzie podobny.

bogna03-11-2005 21:21:39   [#627]

egzaminy czeladnicze i mistrzowskie

W Dzienniku Ustaw z dnia 31 października br. zostało opublikowane rozporządzenie Ministra Edukacji Narodowej z dnia 12 października 2005 r. w sprawie egzaminów na tytuły czeladnika i mistrza w zawodzie, przeprowadzanych przez komisje egzaminacyjne izb rzemieślniczych (Dz. U. Nr 215 poz. 1820). 
Przepisy rozporządzenia będą obowiązywać od dnia 1 stycznia 2006r., z wyjątkiem § 29-31, które weszły w życie z dniem ogłoszenia, tzn. 31 października br.
Żaczek07-11-2005 21:36:56   [#628]

Czy ...

...ktoś się już wyszkolił?
stan08-11-2005 10:40:43   [#629]
Informacja o egzaminach zawodowych w 2006 roku dla absolwentów techników i szkół policealnych   Drukuj  E-mail
24.10.2005, 13:30
W czerwcu 2006 roku odbędzie się pierwszy egzamin potwierdzający kwalifikacje zawodowe dla absolwentów techników i szkół policealnych.

W standardach wymagań egzaminacyjnych przewidziane jest w kilkudziesięciu zawodach wykonanie elementów zadania na stanowiskach pracy typowych dla danego zawodu. Wymaga to jednak jednolitego wyposażenia wielu stanowisk w szkołach i placówkach. Sprzęt i oprogramowanie do egzaminów zawodowych mają być zakupione ze środków z funduszy strukturalnych. Trwają prace związane z przetargami, jednak szkoły zostaną w pełni wyposażone prawdopodobnie w roku szkolnym 2006/2007.

W związku z powyższym, w przeprowadzaniu egzaminu zawodowego dla absolwentów technikum przewidujemy okres przejściowy dla dwóch sesji egzaminacyjnych – w latach 2006 i 2007:

– do minimum ograniczone będą zadania dotyczące wykonywania pewnych prac – tylko do takich elementów, które są potrzebne do opracowania projektu realizacji zadania (np. wykonanie niezbędnych pomiarów za pomocą przyrządów, które są na pewno w ilościach zapewniających stosowanie podczas egzaminu w pracowniach w każdej szkoły kształcącej w danym zawodzie, wykonanie niezbędnych czynności w zawodach usługowych, związanych z opieką i ochroną zdrowia itp.),

– rozwiązanie zadania nie będzie wymagało zastosowania komputera na stanowisku zdającego, z wyjątkiem zawodów: technik informatyk, fototechnik, technik mechanik okrętowy i technik rachunkowości. Ze względu na stosowanie obecnie w szkołach różnego oprogramowania, wszystkie części pracy egzaminacyjnej trzeba będzie wykonywać tradycyjnymi metodami (z ew. użyciem kalkulatorów).

Prace zdających będą sprawdzane przez egzaminatorów w ośrodkach sprawdzania prac. Jeszcze w tym roku rozpoczną się szkolenia egzaminatorów.

Na początku listopada ukażą się na stronach internetowych komisji procedury organizacji i przeprowadzania egzaminu potwierdzającego kwalifikacje zawodowe dla absolwentów techników i szkół policealnych.
 


                                                          

zgredek08-11-2005 12:13:44   [#630]

a my już tu trochę...

#610;-)
stan08-11-2005 14:45:29   [#631]
... sorry
Chociaż raz chciałem być na bieżąco ... ;-)
Gdzieś mi się rzuciło w oczy, że ktoś pytał o oprogramowanie, więc choć pośrednio chciałem odpowiedzieć, że ... na piechotę ...
Już wiem, ze trzeba czytać wszystko a nie tylko ostatni post
:-)
Pozdrawiam
Żaczek11-11-2005 12:51:31   [#632]

Brawo..

Jeszcze jesteśmy. Czy wciąż za drogo? Tu i ówdzie słychać głosy, że brakuje  fachowców. Wyszkoleni w drogich szkołach prysnęli za granicę. Chyba był zły system kształcenia zawodowego? I co dalej?
Żaczek13-11-2005 15:27:26   [#633]

Mili!!!

Trzeba poczytac strategię!
JuTro14-11-2005 22:01:18   [#634]

czy jest na FORUM elektronik

Jeżeli jest na naszym FORUM elektronik to proszę o e-meila, może wymienimy uwagi na temat przygotowania uczniów tehnikum do przygotowania do egzaminu. 

Rozmawiajmy w grupach zawodowych i wymieniajmy uwagi i doświadczenia.

Czekam na odpowiedź!!!!!!

Sprawa już jest pilna!!!!!!!!!!!!!

Jak mam gotować uczniów do egzaminu????????

:-(

maggy15-11-2005 16:36:52   [#635]

Kolega miał wziąć udział w kursie na egzaminatora /egzamin zawodowy dla szkół zawodowych i technikum bud./.Niestety, szkolenie odwołano, bo było mało chętnych.Szkoda, bo egzaminy ....tuż...tuż...Dziś odbyło się u nas zebranie n-li przedm.bud.Omawialiśmy zmiany w rozporz.MEN z dn.24.10.05r.w sprawie w-ków i sposobu oceniania....itd...dot.egzaminu zawodowego.Uczniom też przekazaliśmy te zmiany, odnotowując to zapisem w dziennikach lekcyjnych.Ponadto wprowadzamy powtórki w formie testów i zadań projektowych.                                                Jak w innych "budowlankach" przebiegają przygotowania uczniów  do egzaminu zawodowego???

fredi15-11-2005 18:45:13   [#636]
http://www.oke.krakow.pl/moodle/file.php/103/moddata/glossary/6/10/manual.doc
fredi15-11-2005 18:48:53   [#637]

© Федеральный институт педагогических измерений, 2005


1.     Руководство по организации подготовки экспертов региональных предметных комиссий

 

Czyzby zmiany w oswiacie ?

bogna15-11-2005 22:42:05   [#638]

w innych budowlankach;-)

przeprowadzono wczoraj weryfikację szkoły jako ośrodka do przeprowadzania etapu praktycznego;-)

Mało co mnie w życiu dziwi, ale stan przygotowania egzaminów dla techników wprawia mnie w totalne zdumienie.

A zdumienie to ma tytuł;-)))

po co przeprowadzać coś co jest zupełnie nieprzygotowane?

(podtytuł - po co jeździć po szkołach, żeby się dowiedzieć od dyrektora, że w szkołach są sale lekcyjne z ławkami i krzesłami

i w takim razie szkoła świetnie się nadaje na ośrodek egzaminacyjny dla etapu praktycznego egzaminu zawodowego)

JuTro16-11-2005 20:51:56   [#639]

bogna czytaj uważnie :-{

Jeżeli przeczytałabyś uważnie informator i projekt rozporządzenia z 29.08.05 to zauważyłabyś, że technik budownictwa ma opracować projekt prac ..... i ma na to 180min. W innych zawodach jest "Opracyj projekt prac i uruchom .....( moje przebadaj ); zdający ma do dyspozycji 240min.

Inaczej: Twoi uczniowie piszą tylko teorię, ławki i długopis wystarczą. Inni muszą napisać projekt i wykonać badania.

Czy gdzieś już były odbierane ośrodki egzaminacyjne dla technika telekomunikacji lub elektronika???? Jaki sprzęt był wymagany????

JuTro16-11-2005 20:58:51   [#640]

maggy

gdzie znalazłaś " zmiany w rozporz.MEN z dn.24.10.05r.w sprawie w-ków i sposobu oceniania....itd...dot.egzaminu zawodowego ", nie znalazłem nic takiego. Podaj link.

zgredek16-11-2005 21:37:53   [#641]

http://www.infor.pl/isp/index.html?serwis_isp=skany&podswietl_odsylacz=194689b9396197337f5dc66a00e2a23c2

dziennik 218 poz. 1840

maggy16-11-2005 21:38:52   [#642]

zmiany w rozporz.MEN w spr.w-ków oceniania..itd...

Podaję dla "JuTro" i innych zainteresowanych  www.dziennikiustaw.pl.   Jest to Dz.U nr 218, poz.1840.Bodajże paragr.od 105 do 130 /egz.zawodowy/. Niektóre paragrafy są zmienione, mają inne brzmienie lub zostały uchylone. Życzę przyjemnej lektury ;-)))
maggy16-11-2005 21:47:29   [#643]

zmiany w rozp.dla JuTro

Oczywiście www.infor.pl/dziennikiustaw/
Leszek16-11-2005 22:27:02   [#644]

zajrzyj do wymiany plików - prawo...

pozdrawiam

bogna16-11-2005 22:32:04   [#645]

JuTro

z czego wnosisz, że czytam nieuważnie?

Z tego, że - moim zdaniem - dla technika budownictwa (ale i technika drogownictwa, technika organizacji usług gastronomicznych) nie jest właściwy egzamin praktyczny odbywający się tylko przy pomocy kartki papieru i długopisu - zapewne czarnego ;-)?

JuTro17-11-2005 18:35:14   [#646]

bogna

Mój lepszy technik elektronik ( przecież zdawał egzamin zawodowy praktycznie i dokonywał pomiary ) przychodzi do Ciebie naprawić telewizor. Za godzinę ma być wyświetlany Twój ulubiony serial. Bardzo zależy Tobie na obejrzeniu tego odcinka, robisz mu kawę.

 Co robi mój technik, który zdał egzamin i uzyskał 100% punktów za część praktyczną egzaminu. Siada, wyciąga kartkę i czarny długopis. Pisze:

1 Założenia

-         naprawa telewizora u Bogny – pozostałe dane „Ustawa o ochronie danych osobowych..”

-         telewizor marki SANYO

-         .... itd.

2. Projekt prac

-    oględziny telewizora w celu sprawdzenia wtyczki do gniazda sieciowego ( jest punkt za  

      BHP)      

-         włączenie telewizora do sieci 230V

-         odkręcenie tylnej ścianki obudowy

-         .....   itd.

3. Opis prac

-         oględzin wtyczki do gniazda sieciowego należy dokonać okiem uzbrojonym lub nie

-         wtyczkę należy ująć w prawą rękę i powoli wkładać do gniazdka zwracając uwagę na równoległe wprowadzanie obu bolców

-         odkręcenie ścianki tylnej polega na ujęciu wkrętaka ( nie wolno używać słowa śrubokręt bo nie dadzą punktów ) i przyłożyć go do wkrętu obracając w prawo

-         ...

4. Efekty prac – wyniki pomiarów

  Pomiary są zanotowane w tabelce .........

 

5. Wnioski i wskazania eksploatacyjne

    uszkodzeniu uległ mikroprocesor, spowodowało to przepalenie tranzystora T243 w obwodzie powielacza........

Z powodu braku części zapasowych naprawa nie może być wykonana.

 

Po czterech godzinach oddaje Tobie kartkę i wystawia rachunek na 400zł

Co zrobisz?

To z czytaniem było w tym samym stylu SORY

JuTro17-11-2005 18:38:01   [#647]

do Wszystkich

Serdeczne dzięki za podanie linka

Pozdrawiam

dhausner17-11-2005 18:43:10   [#648]

Algorytm pisania projektu

Bardzo fajny projekt wywieszę w pokoju nauczycielskim, Pani z OKE opowiadała o pisaniu projektu nudno a tu proszę tyle zabawy.
JuTro17-11-2005 19:29:49   [#649]

ciąg dalszy dla bogny

W wskazaniach eksploatacyjnych zapomniałem dopisać:

"Użytkownik telewizora powinien zakupić mikroprocesor, tranzystor i obwód powielacza"

 

Mój elektronik przychodzi po trzech dniach

. Siada, wyciąga kartkę i czarny długopis. Pisze:

1 Założenia

-         wymiana: mikroprocesora, tranzystora i obwodu powielacza

 - miejsce naprawy Bogna – pozostałe dane „Ustawa o ochronie danych osobowych..”

-         ......

Pozostałą część procedur już znacie

 

Na zakończenie wystawia rachunek na 400zł

 

Więcej takich egzaminów !!!!!!!!

Ja takiego kopnąłbym w .... już po 5 minutach w trakcie pierwszej wizyty.

bogna17-11-2005 19:41:35   [#650]

JuTro ;-)))

chyba mój technik budownictwa - w rewanżu - wybuduje Ci ładny domek,

technik drogownictwa - zapewni do niego dojazd,

a technik organizacji usług gastronomicznych - zorganizuje parapetówę,

na którą czuję już się zaproszona;-)

I jedno jest pewne - po takiej imprezie wg przepisu CKE - kac nie jest możliwy ;-))))

strony: [ 1 ][ 2 ] - - [ 12 ][ 13 ][ 14 ] - - [ 34 ][ 35 ]