Forum OSKKO - wątek

TEMAT: Komisja awansowa
strony: [ 1 ]
Konto zapomniane01-07-2002 18:50:05   [#01]

Witam.

Złożyłem papiery na awans.

Problem mój polega na tym, że w komisji zasiądzie, jako przedstawiciel organu prowadzącego, mój nauczyciel (podwładny) - przegrany rywal  konkursowy sprzed roku. Nie chciałbym jego obecności w komisji dlatego, że:

- jest młody, niedostatecznie doświadczony, no i... jest podwładnym;

- obawiam się, że może odegrać się za konkurs.

Czy mogę wnioskować o wykluczenie go z komisji? Jeżeli tak, to do kogo pisać i jakich użyć argumentów?

Pozdrawiam

Franciszek

Basia01-07-2002 19:35:44   [#02]

kpa

Art. 24. § 1. Pracownik organu administracji publicznej podlega wyłączeniu od udziału w postępowaniu w sprawie:
1) w której jest stroną albo pozostaje z jedną ze stron w takim stosunku prawnym, że wynik sprawy może mieć wpływ na jego prawa lub obowiązki,
2) swego małżonka oraz krewnych i powinowatych do drugiego stopnia,
3) osoby związanej z nim z tytułu przysposobienia, opieki lub kurateli,
4) w której był świadkiem lub biegłym albo był lub jest przedstawicielem jednej ze stron, albo w której przedstawicielem strony jest jedna z osób wymienionych w pkt 2 i 3,
5) w której brał udział w niższej instancji w wydaniu zaskarżonej decyzji,
6) z powodu której wszczęto przeciw niemu dochodzenie służbowe, postępowanie dyscyplinarne lub karne,
7) w której jedną ze stron jest osoba pozostająca wobec niego w stosunku nadrzędności służbowej.
 
być może wykorzystasz  to jako podstawę prawną - natomiast piszesz do organu powołujacego komisję.
 
 
Konto zapomniane05-07-2002 00:18:02   [#03]

Ogromne dzięki Basiu.

Kuratorium zareagowało i nawet ściągnęło druk oświadczenia z MENiS.

Pozdrawiam

UWAGA!
Nie jesteś zalogowany!
Zanim napiszesz odpowiedź w tym wątku, zaloguj się!
Dopiero wtedy będziesz mógł/mogła wysłać wprowadzony komentarz na forum.
Jeśli nie masz jeszcze założonego konta na forum, załóż je.
Logowanie i/lub zakładanie konta.

strony: [ 1 ]