Forum OSKKO - wątek

TEMAT: odstęp pomiędzy komisjami
strony: [ 1 ]
beera01-07-2002 11:17:24   [#01]

Kurka..wszystko niby jasne, ale nie wiem na pewno, czy:

w sytuacji wypuszczania stażysty, gdy muszę dokonać z komisją analizy formalnej oraz tej rozmowy, odstęp pomiędzy posiadzeniami komisji może być półgodzinny?

 

Moja wizytatorka informowała mnie, że spokojnie mogę to zrobić jednago dnia, a tu nagle ktoś zabił mi cwieka...

Pomóżcie, bo zgłupialam :-(

Olga01-07-2002 11:28:25   [#02]

Robię w tym samym dniu (potwierdził ekspert z KO):-))

Czy zgłupiałaś na pewno?:-)))))))

Rycho01-07-2002 11:41:30   [#03]

spokojnie

możesz wszystko załatwić w ciągu jednego dnia. Żaden przepis ani tego nie zabrania, ani też nie nakazuje jak to ma byc zrobione technicznie. Wybór należy do Ciebie.

Mało tego, nic nie stoi na przeszkodzie, aby to załatwić jednym ciągiem.

Ja tak robię. Najpierw analiza formalna i jak wszystko w porządku to od razu proszę delikwenta na rozmowę.

I tyle :-)))))

pozdrawiam

krystyna01-07-2002 12:13:46   [#04]
Można, o ile  "

§         przewodniczący komisji kwalifikacyjnej powiadamia nauczyciela stażystę, który złożył wniosek  o podjęcie postępowania kwalifikacyjnego, o terminie i miejscu przeprowadzenia rozmowy kwalifikacyjnej, co najmniej na 14 dni przed datą posiedzenia komisji ( § 8 ust. 7 rozporządzenia)"  - i datując lub antydatując zawiadomienie, trzeba odpowiednią liczbę dni brać raczej pod uwagę...

beera01-07-2002 12:59:37   [#05]

UFF :-)

 To wszystko zrobiłam i jest ok, ale nagle ktos mi zadał pytanie zza węgła i zdurniałam ;-)))

 

( ale tak tylko wstępnie- dogłębnie jeszcze nie!

 

dzięki :-)

Marek z Rzeszowa01-07-2002 13:14:26   [#06]

Zawiadamiam na 14 dni przed i nie antydatuję. Po prostu zakładam, że analiza formalna będzie OK.

Gorzej jest z terminem wynikającym z art. 10 § 1 Kodeksu postępowania administracyjnego - prawo wglądu do akt sprawy oraz wypowiedzenia się przed wydaniem decyzji co do materiałów zebranych w postępowaniu kwalifikacyjnym w ciągu 14 dni. Tu proszę nauczyciela o podpis z aktualną datą i dopiskiem, że nie wnosi uwag do materiałów.

Marek

Bożena01-07-2002 14:23:37   [#07]
Badanie dokumentacji i rozmowa kwalifikacyjna odbywa się u mnie w jednym dniu. Zawiadomienie o rozmowie dostarczam na 14 dni przed.. z klauzulą "jeżeli dokumentacja będzie spełniała wymogi formalne, to rozmowa odbędzie się w dniu.."
Ewa M01-07-2002 14:28:04   [#08]

rozmowa

Może ktoś z was się przyzna o co pytacie w tej rozmowie?
Marek Pleśniar01-07-2002 14:57:36   [#09]

:-)

mic
beera01-07-2002 15:01:02   [#10]

w sytuacji wypuszczania stażysty, gdy muszę dokonać z komisją analizy formalnej oraz tej rozmowy, odstęp pomiędzy posiadzeniami komisji może być półgodzinny?

Przyznaję się -Ewo- pytałam o to. I co teraz??

 

......

Dzięki za odpowiedzi- Marku to KPA wylecialo mi z glowy zupełnie..

Więc zrobię, jak radzicie :-))

Marek z Rzeszowa01-07-2002 17:44:11   [#11]

Sprawa jest prosta i nie ma co jej komplikować. Chyba, że chcecie "uwalić" stażystę.

Najpierw powinien przedstawić sprawozdanie z realizacji planu rozwoju.
W szczególności trzeba sprawdzić czy wypełnił podczas stażu wymagania określone w § 3 ust. 1. Rozporządzenia o awansie. To znaczy czy:
1) poznawał organizację, zadania i zasady funkcjonowania szkoły, w tym:
a) sposób prowadzenia obowiązującej w szkole dokumentacji,
b) przepisy dotyczące zapewnienia bezpiecznych i higienicznych warunków nauki i pracy,
2) uczestniczył jako obserwator w zajęciach prowadzonych przez opiekuna stażu lub innych nauczycieli, w wymiarze co najmniej dwóch zajęć w miesiącu, i omówić z prowadzącym obserwowane zajęcia,
3) prowadził zajęcia z uczniami, w obecności opiekuna stażu lub dyrektora szkoły, w wymiarze co najmniej jednego zajęcia w miesiącu oraz omawiał je z osobą, w obecności której zajęcia zostały przeprowadzone,
4) uczestniczył w wewnątrzszkolnych formach doskonalenia zawodowego nauczycieli
- z uwzględnieniem specyfiki typu i rodzaju szkoły, w której odbywa staż.

Potem trzeba sprawdzić czy spałnia wymagania określone w § 3 ust. 2. Rozporządzenia o awansie. To znaczy czy posiada:
1) umiejętność prowadzenia zajęć w sposób zapewniający właściwą realizację statutowych zadań szkoły, w której nauczyciel odbywał staż, (na podstawie obserwacji stażysty)
2) znajomość środowiska uczniów, ich problemów oraz umiejętność współpracy ze środowiskiem uczniów, (pytanie pierwsze - z tego zakresu)
3) umiejętność omawiania własnych lub obserwowanych zajęć,(pytanie drugie - z tego zakresu)
4) znajomość organizacji i zasad funkcjonowania szkoły, w której nauczyciel odbywał staż. (pytanie trzecie - z tego zakresu)

 

Marek

Zola01-07-2002 18:19:04   [#12]
ja w ubiegłym roku pytałam o prawa i obowiązki ucznia,o zajęcia pozalekcyjne,o dokumenty ,które reguluja prawa ucznia(dziecka0 ,o ustawy i rozporządzenia ,które regulują praca szkoły oraz o regulaminy wewnetrzne ,które ta pracą reguluja
wszystko ogólnie
krystyna01-07-2002 23:53:31   [#13]

Z tym całym KPA....

W "Zasadach pracy komisji kwalifikacyjnej..."  opracowanych przez Menisa stoi, że

§         przed wydaniem decyzji odmawiającej nadania stopnia nauczyciela kontraktowego, należy umożliwić nauczycielowi wgląd do akt sprawy i wypowiedzenie się co do zebranych materiałów, zgodnie z art. 10 § 1 K.p.a.

 

co raczej oznacza, że gdy decyzja jest na TAK, to chyba tego papieru już nie trzeba ???

Marek z Rzeszowa02-07-2002 00:08:36   [#14]

Zauważ, że KPA nie precyzuje jaka ma być decyzja. Poczytajmy:

KPA

...

Art. 10. § 1. Organy administracji publicznej obowiązane są zapewnić stronom czynny udział w każdym stadium postępowania, a przed wydaniem decyzji umożliwić im wypowiedzenie się co do zebranych dowodów i materiałów oraz zgłoszonych żądań.

§ 2. Organy administracji publicznej mogą odstąpić od zasady określonej w § 1 tylko w przypadkach, gdy załatwienie sprawy nie cierpi zwłoki ze względu na niebezpieczeństwo dla życia lub zdrowia ludzkiego albo ze względu na grożącą niepowetowaną szkodę materialną.

§ 3. Organ administracji publicznej obowiązany jest utrwalić w aktach sprawy, w drodze adnotacji, przyczyny odstąpienia od zasady określonej w § 1.

 

Nie sądzę by Zasady Menisa... (hihi) były ważniejsze od Ustawy.

Marek

Marek z Rzeszowa02-07-2002 00:10:04   [#15]

I dalej.
Papieru nie trzeba, trzeba wglądu do akt. A papier ten wgląd tylko dokumentuje w myśl zasady RWD.

Marek

Marek Pleśniar02-07-2002 03:56:27   [#16]

dokładnie

zatem załącznik nr RWD-1/-02 trza mieć:-))
beera02-07-2002 08:52:55   [#17]

Nie przesadzajmy ;-))

A jak to się ma do procedury na dyplomowanego???

Czy w związku z nieprzestrzeganiem KPA można zatłuc MENIS?;-))

Zola02-07-2002 19:12:21   [#18]
Asia spróbuj,a wdzięcznośc wielu będzie Cię ścigać ( jestem po naborze - to wiem )
beera03-07-2002 08:41:47   [#19]

a czy???

To nieszczęsne zliczanie punktów powino się odbywać w obecnosci delikwenta, czy nie?

Przylezie mi organ patrzeć na ręce- wolę na zimne dmuchać

 

Zola :-)

Sama nie zatłukę..pomożesz?

;-))

Marek z Rzeszowa03-07-2002 12:41:19   [#20]

Byłoby to niezręczne dla obu stron.

Marek

beera03-07-2002 13:07:57   [#21]

:-))

I tak zrobiłam :-))

 

dzięki :-)

Marek Pleśniar03-07-2002 13:36:24   [#22]

i delikwent przeżył?

hm?

 

aha - zgłaszam się w kolejce do zatłukiwania

beera03-07-2002 14:20:38   [#23]

tzn?

Chcesz zatłukiwać, czy być zatłuczony???

;-))

Marek Pleśniar03-07-2002 16:51:23   [#24]

:-)))

koty ogonami wykręca się tak - jak poniżej:-)
Gaba03-07-2002 16:56:00   [#25]
"Przylezie mi organ patrzeć na ręce - wolę na zimne dmuchać..." - nie przejmuj się, że to wyjęte z kontekstu: Cosi van tutte!

Asiu, a tak naprawdę o co Ci chodziło z tym łażącym organem, że ty na niego -zimnego organa - musisz dmuchać...

Asiu... taka stara, a taka jakaś niekonkretna.
beera03-07-2002 17:01:02   [#26]

Matko :-)

Ale masz dzis dzień,  Gaba :-)))

 

Przyszedł mi organ- prowadzący- na komisję :-)

A że cholernie skrupulatny wolalam na zimne dmuchac i wszystko przewidzieć :-)

 

I co to znaczy stara??? KURKA???

KURKA!!!!!!!

;-)))

Marek Pleśniar03-07-2002 17:35:37   [#27]

czyli kokoszka:-))

ale asia raczej bardziej na kurkę:-)) lepiej pasuje do niej

Gaba - masz dzień organowy wyraźnie:-))))))

Gaba03-07-2002 18:14:30   [#28]

Czyzbym była nieormalna w tem towarzystwie?

czyli tzw. dzień seksualny!

Bardzom dziś szczęśliwa - studenty architektury zrobili kapitalną sprawę: mam dokumentację konserwatorską mojej szkoły (20 tys w kieszeni - których nie miałam oczuywizda).

Zdjęcia cudne, rysunki, gienialne  projekty nader miejscami śmiałe.

Remont trwa - portiernia przygotowana, dziury wybite, szatnia dla dzieci przygotowana... cieszę się, bo... bo cieszę się - bałagan jak cholera, ale cieszę robotą.
Zola03-07-2002 19:07:00   [#29]
tez robie remonta- korytarz,instalacja i wejście do szkoły
a do zatłukiwania sie piszę
a jak przeżyję jutrzejszy dzień to nawet pojade do Warszawy zatłukiwać
krystyna03-07-2002 19:56:45   [#30]

Też nie lubię, jak organa patrzą mi na ręce - dlatego najpierw dowiedziałam

się,  kiedy ONE  załatwieją kontraktowych i na tą sama datę ( 22 lipiec)

wyznaczyłam 3 rozmowy kwalifikacyjne, licząc na to, że organy się przecież nie

 rozmnożą !!!

A tak naprawdę robię TO w ten piątek....

Jak się sprawa rypnie (wysłałam już zawiadomienia...) -  to przeniosę się do

wątku  " co mądrego ostatnio zrobiłeś ???"

Zola03-07-2002 20:04:58   [#31]

Krystyna

MIC ;-)))

UWAGA!
Nie jesteś zalogowany!
Zanim napiszesz odpowiedź w tym wątku, zaloguj się!
Dopiero wtedy będziesz mógł/mogła wysłać wprowadzony komentarz na forum.
Jeśli nie masz jeszcze założonego konta na forum, załóż je.
Logowanie i/lub zakładanie konta.

strony: [ 1 ]