Forum OSKKO - wątek

TEMAT: Dodatek za trudne i uciążliwe warunki pracy
strony: [ 1 ]
wiesia28-06-2002 08:24:20   [#01]
Jestem pierwszy raz na forum i pilnie potrzebuję waszej pomocy. N-lka zwróciła się do mnie z podaniem, w którym prosi mnie o pisemne uzasadnienie faktu nie przyznania jej dodatku z tytułu trudnych i uciążliwych warunków pracy.Sprawa była już wyjaśniana przez związki zawodowe (złożyła skargę), które nie dopatrzyły się uchybień z mojej strony. Czy muszę jej udzielić takiej odpowiedzi?
Janusz Pawłowski28-06-2002 09:15:35   [#02]

Ja nie wiem, czy musisz - tu więcej mąż Gaby mógłby coś powiedzieć - to zdaje się KPA.

Ale w zasadzie ... co szkodzi napisać:
Bo nie spełnia Pani warunków § 6 i 7 ROZPORZĄDZENIA MINISTRA EDUKACJI NARODOWEJ z dnia 11 maja 2000 r. w sprawie wysokości minimalnych stawek wynagrodzenia zasadniczego nauczycieli, sposobu obliczania wysokości stawki wynagrodzenia zasadniczego za jedną godzinę przeliczeniową, wykazu stanowisk oraz dodatkowych zadań i zajęć uprawniających do dodatku funkcyjnego, ogólnych warunków przyznawania dodatku motywacyjnego, wykazu trudnych i uciążliwych warunków pracy stanowiących podstawę przyznania dodatku za warunki pracy oraz szczególnych przypadków zaliczania okresów zatrudnienia i innych okresów uprawniających do dodatku za wysługę lat (Dz. U. Nr 39, poz. 455 i Nr 100, poz. 1074 oraz z 2001 r. Nr 52, poz. 544).

wiesia28-06-2002 09:30:49   [#03]
Janusz dziękuje za tak szybką odpowiedź. Fakt  nie mam ochoty odpowiadać bo jestem mocno zmęczona tą n-lką - ciągle niezadowolona ze wszystkiego, skarży się gdzie może, obraża się gdy zwrócę uwagę czy wydam zalecenie...........
Gaba28-06-2002 21:00:07   [#04]
W odpowiedzi na Pani pismo z dnia ABC ponownie przedstawiam Pani podstawę prawną, która nie zezwala mi na wypłacenie Pani oczekiwanych pieniędzy...

punkty paragrafy.


Sprawa była wielkrotnie wyjaśnana przez reprezntujące Panią związki zawodowe, które nie dopatrzyły się żadnych uchybieńz mojej storny.

Proszę  zwrócić się o pomoc prawną w tym zakresie do przedstawicieli XYZ.


- z poważaniem




do wiadomosci :
ZZ (przesyłaj odpowiedzi sowje do ZZ)
Zola28-06-2002 21:02:34   [#05]
gaba cudo
i prawie na każdą okazję
Gaba28-06-2002 21:08:52   [#06]
kiedy wysiadłam nerwowo w styczniu, po 10 pismach od pana w sprawie bonów (az mi wstyd, jak sobie TO przypomnę)i 3 skargach jednej pani, zaczęłam bardzo grzecznie korenspodować z dwoma pracownikami - oni jedno pismo, ZZ drugie - wszystko z powiadomieniem i i niezmienna prośba o pomoc w prawną (podtekst - ludzie, pomóżćie chłopu zrozumieć).

skończytły się skargi w ZZ, bo oni wszytsko mieli nabieżąco... a tak... to, co pracownik chciał, to przedstawiał, a tak pismo pracownika - odpowidź pracodawcy z powiadomieniem ZZ.

Pisma są grzeczne, bardzo grzeczne i - się skończyły.
wiesia28-06-2002 22:38:25   [#07]
Gaba wielkie dzięki, to jest to czego mi potrzeba.
Żaczek29-06-2002 04:06:21   [#08]

Socjalu..

..może kiedyś nie będzie?

UWAGA!
Nie jesteś zalogowany!
Zanim napiszesz odpowiedź w tym wątku, zaloguj się!
Dopiero wtedy będziesz mógł/mogła wysłać wprowadzony komentarz na forum.
Jeśli nie masz jeszcze założonego konta na forum, załóż je.
Logowanie i/lub zakładanie konta.

strony: [ 1 ]