Forum OSKKO - wątek

TEMAT: wycieczka
strony: [ 1 ]
Tadek26-06-2002 15:25:17   [#01]

Proszę o pomoc!

Dla moich miłych Pań organizuję na zakończenie roku wycieczkę narazie jednodniową [przy okazji i ja się zabiorę].

Jak macie rozwiązany  problem rozliczenia takiej wycieczki w regulaminach ZFŚS . Proszę o przykłady rozwiązań. Chciałbym zapłacić: transport + jeden posiłek.

Już dziękuję za pomoc.

Gaba26-06-2002 19:07:07   [#02]

uwaga!

Nie wolno ci sfinansować w 100%.

możesz tylko dofinansować działalność turystyczną - dlatego robisz kosztorys, dzielisz na osoby i - wyznaczasz 3 progi dofinansowania.

- mało, więcej i najwięcej wg oświadczeń o dochodzie. Pracownicy muszą też napisac prośbę do administrującego funduszem (czyli dyra), by dofinansował, jeżeli tego nie napiszą dofinansowanie się nie nalezy.
Zola26-06-2002 20:04:09   [#03]
gaba jestem podobnie upierdliwa
Maelka26-06-2002 20:22:35   [#04]

A u nas...

...dofinansowanie kulturalne i turystyczne - jednakie dla wszystkich, bez względu na dochód.

Nie powiem, gdzie jest to:"u nas", bo może źle, a nie chcę nikomu zaszkodzić...

Gaba, jak to widzisz?

Mariola26-06-2002 20:26:37   [#05]
u nas tak jak u maelki :-)
i też nie dopytujcie się gdzie to jest u mnie ;-)
krystyna26-06-2002 20:50:13   [#06]
 U mnie tak jak u Maelki i Marioli ...............
Gaba26-06-2002 21:19:53   [#07]
... dziewczyny fundusz nie może być jednaki - ma być pomocą dla najbardziej potrzebujących... więc to wasze "po równo" nie jest zgodne z sensem funduszu.

Pomijam, czy fundusz ma sens.


NIenawidzę tych głupot - dlaczego właśnie ja muszę takie głupoty robić, te progi  i rpożki, a potem pierożki - te nędzne stówczyny dzielić.... jeszcze dopłacę, weźcie ode mnie ten kielich goryczy... Łeeeeeeeeeee!
Gaba26-06-2002 21:20:57   [#08]

top sicret

... i nie pytajcie, oczywiście, gdzie leży Kraków, karrrrrramba!

- szpieg z Krainy Deszczowców
Maelka26-06-2002 21:45:12   [#09]

Gaba,

nie zapytam. I postaram się nie pamiętać, gdzie upłynęły cztery najpiękniejsze lata mojego życia.....

A równo tylko w tych dziedzinach, o których pisałam. Zapomogi,dofinansowanie kolonii, pomoc rzeczowa - zależne od dochodu.

Gdyby nie to, niektóre osoby NIGDY nie miałyby szansy skorzystać z jakiejkolwiek formy świadczeń (np. samotne, bez dzieci,niebezpiecznie zdrowe) .

 A poza tym, wychodzimy z założenia, że KU(R)TURA i ZNAJOMOŚĆ KRAJU ( I ZAGRANICY), to obowiązki nauczycieli, na które nie każdego stać. No, a skoro obowiązki, to trzeba pomóc...

Gaba26-06-2002 22:10:54   [#10]
... jasne, że najbardziej są pokrzywdzeni zdrowi (do czasu), samotni, trochę za dumni... nie lubię tego funduszu... dlatego u nas jest tak, że daje się często wszystkim - biednym do ileśtam, bo nikt mi nie powie, że 600 czy 800 to dużo na pyska, a czarodziejów podziwam - tych, co potrafią wyżyć za 300 i mniej,

potem jest takie cos ok. 1000 zł i ci powyżej 1500 - jak ta bida popłaci wszystko, to ma gie...

Nie lubię
nie lubię
nie lubię * nie lubię * nie lubię...

Wrrrrrrrrrrr!
Zola26-06-2002 22:19:57   [#11]

delikatnie powiedziane

ja nienawidzę
jak ktos chce podzilić ludzi to daje im fundusz socjalny
Mariola26-06-2002 22:59:20   [#12]
u mnie dalej jak u Maelki :-)
krystyna27-06-2002 01:01:45   [#13]
A u mnie dalej jak u Marioli, a 4 ostatnie linijki - jak u Gaby !!!
Janusz Pawłowski27-06-2002 12:14:25   [#14]

Nie mogę znaleźć, gdzie jest napisane, że pracownik MUSI wystąpić do ZFŚS o dofinasowanie np. wczasów pod gruszą - już nie mówiąc o dofinansowaniu zorganizowanej przez pracodawcę wycieczki?

USTAWA
z dnia 4 marca 1994 r.
o zakładowym funduszu świadczeń socjalnych
(Dz. U. z 1996 r. Nr 70, poz. 335, Nr 118, poz. 561, Nr 139, poz. 647 i Nr 147, poz. 686, z 1997 r. Nr 82, poz. 518 i Nr 121, poz. 770 oraz z 1998 r. Nr 75, poz. 486 i Nr 113, poz. 717)

Art. 8.
1. Przyznawanie ulgowych usług i świadczeń oraz wysokość dopłat z Funduszu uzależnia się od sytuacji życiowej, rodzinnej i materialnej osoby uprawnionej do korzystania z Funduszu.

2. Zasady przeznaczania środków Funduszu na poszczególne cele i rodzaje działalności socjalnej oraz zasady i warunki korzystania z usług i świadczeń finansowanych z Funduszu ustala, z uwzględnieniem ust. 1, pracodawca w regulaminie uzgodnionym z zakładowymi organizacjami związkowymi. [...]

Ja więc widać - to, czy trzeba złożyć jakiś wniosek, czy nie, jest ustalone w regulaminie - a ten se można stworzyć tak, aby było wygodnie.
Jedyne na co trzeba zwrócić uwagę, to to, że świadczenia były uzaleznione od sytuacji rodzinnej i materialnej.
Jeśli w Waszym regulaminie postawiony został kategorycznie wymóg składania wniosków przez pracowników, to Wasz wybór - ale można było inaczej to sformułować.

No chyba, że czegoś nie znalazłem w w/w ustawie.

 

Nie nalezy mylić dofinansowania wczasów, czy wycieczek z pomocą udzielaną z ZFŚS na zmniejszenie wydatków mieszkaniowych - w tym wypadku bowiem istnieje wymóg złożenia wniosku.

ROZPORZĄDZENIE MINISTRA PRACY I POLITYKI SOCJALNEJ
z dnia 22 października 1998 r.
w sprawie szczegółowych zasad udzielania pomocy finansowej z zakładowego funduszu świadczeń socjalnych na zmniejszenie wydatków mieszkaniowych, wolnej od podatku dochodowego od osób fizycznych
(Dz. U. Nr 134, poz. 876)


§ 1. Ustala się szczegółowe zasady udzielania pomocy finansowej z zakładowego funduszu świadczeń socjalnych na zmniejszenie wydatków mieszkaniowych, o której mowa w art. 21 ust. 1 pkt 23 ustawy z dnia 26 lipca 1991 r. o podatku dochodowym od osób fizycznych, zwanej dalej "pomocą finansową".

§ 5. Pomocy finansowej udziela się na wniosek osoby uprawnionej. Wniosek powinien zawierać w szczególności dane dotyczące: adresu zajmowanego lokalu mieszkalnego, wysokości miesięcznych opłat mieszkaniowych, liczby osób zamieszkałych w lokalu mieszkalnym, wysokości dochodu na osobę w gospodarstwie domowym.

Jak to często bywa w naszym prawie - przenosi się pewne jego zapisy dotyczące jakiegoś zagadnienia na zagadnienia zupełnie inne - gdzie indziej i inaczej regulowane.

Myślę, że można tak skonstruować regulamin, aby te wszystkie cuda na kiju, o których pisze Gaba (wnioski itp. itd) były w wypadku organizacji wycieczki finansowanej częściowo przez ZFŚS zbędne.

Jacek11-04-2003 15:54:05   [#15]

Spójrzcie na to inaczej.

Część świadczeń finansowanych z ZFŚS jest dostępna dla wszystkich osób uprawnionych bez względu na ich sytuację materialną (np. ognisko na rozpoczęcie i zakończenie roku szkolnego, impreza w knajpie z okazji DEN, paczki dla dzieci na święta Bożego Narodzenia itp.) a część przyznawana na wniosek pracownika i tu należy uwzględniać sytuację materialną osób składających wnioski.

Jeśli jest to usługa (propozycja) dla wszystkich pracowników organizowana z ZFŚS to nie powinno się jej dzielić pod względem sytuacji materialnej bo to zakład pracy proponuje wycieczkę dla wszystkich pracowników a to czy ktoś na nią pojedzie czy nie to już jego wola. Jesli wszystko z funduszu należałoby brać sytuacją materialną to np. paczki dla dzieci też trzeba by podzielić zależnści od sytuacji materialnej. Wtedy Jaś dostałby paczkę za 40 zł a Małgosia za 100 zł co jest absurdalne. Równiez i inne imprezy organizowane przez zakład pracy terz trzeba by tak dzielić. Byłoby to bezsensowne gdyby z okazji DEN na imprezie Pani Kowalska, której dochód na osobę w rodzinie wynosi np 3000zł je tylko usmażoną kiełbasę bez chleba, a Pan Nowak o dochodzie 700zł dostaje golonkę z przystawkami.

Sądzę, tak jak pisał Janusz, że wystarczy to odpowiedno zapisać w regulaminie. Imprezy organizowane przez zakład pracy są dostępne dla wszystkich bez limitowania pod względem sytuacji materialnej a inne np. bony towarowe, zapomogi, różne świadczenia rzeczowe itp. uwzględniając to kryterium. Tym bardziej, że ustawodawca sam łamie zasadę przydzielania środków z funduszu "z uwzględnieniem sytuacji materialnej, rodzinnej i zyciowej uprawnionego" dając nauczycielom po równo świadczenie urlopowe nie patrząc jaką kto ma sytuację finansowo-rodzinno-życiową.

Tadek11-04-2003 17:34:01   [#16]

czy tak

Jezeli zapisze w regulaminie

*Imprezy organizowane przez zaklad pracy sa dostepne dla wszystkich uprawnionych bez limitowania pod wzgledym sytuacji materialnej uprawnionego (wycieczki turystyczno-krajoznaecze, imprezy KO, imprezy integracyjne, szkoleniowe wyjazdy RP)

i uzgodnie z ZZ bedzie wszystko ok.

UWAGA!
Nie jesteś zalogowany!
Zanim napiszesz odpowiedź w tym wątku, zaloguj się!
Dopiero wtedy będziesz mógł/mogła wysłać wprowadzony komentarz na forum.
Jeśli nie masz jeszcze założonego konta na forum, załóż je.
Logowanie i/lub zakładanie konta.

strony: [ 1 ]