Forum OSKKO - wątek

TEMAT: terminy uchwał klasyfikacji i promocji
strony: [ 1 ]
Basiek114-03-2005 11:26:59   [#01]

Witam serdecznie wszystkich którzy maja ten sam problem co ja!!! Nie wiem jak WY ale ja mam problem i jezeli ktoś jest mi w stanie wytłumaczyć bardzo proszę!!!!!!!!

zgodnie z § 16 ust. 1 rozporządzenia Ministra Edukacji Narodowej i Sportu z dnia 7 września 2004 r. w sprawie warunków i sposobu oceniania, klasyfikowania i promowania uczniów i słuchaczy oraz przeprowadzania sprawdzianów i egzaminów w szkołach publicznych (Dz. U. Nr 199, poz. 2046), roczna (semestralna) ocena klasyfikacyjna z zajęć edukacyjnych ustalona przez nauczyciela albo uzyskana w wyniku egzaminu klasyfikacyjnego jest ostateczna. Oznacza to, że ocena wystawiona na koniec roku szkolnego nie może być już zmieniona. Od zasady tej przepisy wymienionego wyżej rozporządzenia przewidują jednak dwa wyjątki:

1) po pierwsze, uczeń lub jego rodzice (prawni opiekunowie) mogą zgłosić zastrzeżenia, jeżeli uznają, że roczna (semestralna) ocena klasyfikacyjna z zajęć edukacyjnych została ustalona niezgodnie z przepisami prawa dotyczącymi trybu ustalania tej oceny;

2) po drugie, w przypadku gdy roczną (semestralną) oceną klasyfikacyjną z zajęć edukacyjnych jest ocena niedostateczna uczeń może ją zmienić przystępując do egzaminu poprawkowego.

Podobnie potraktowana została roczna ocena klasyfikacyjna zachowania. W świetle bowiem § 16 ust. 3 wymienionego na wstępie rozporządzenia, ocena klasyfikacyjna zachowania ustalona przez wychowawcę klasy na koniec roku szkolnego jest ostateczna, z jednym wyjątkiem. Uczeń lub jego rodzice (prawni opiekunowie) mogą – analogicznie jak w przypadku oceny z zajęć edukacyjnych – zgłosić zastrzeżenia, jeżeli uznają, że ocena ta została ustalona niezgodnie z przepisami prawa dotyczącymi trybu jej ustalania (w tym przypadku – co jest oczywiste – nie istnieje możliwość zdawania egzaminu poprawkowego).

maja oni wtedy 7 dni po zakonczeniu zajęć dydaktyczno-wychowawczych na odwołanie sie !!!!

czy w tym świetle zatwierdzenie klasyfikacji i promocji rocznej przez RP powinno sie obywać przed zakonczeniem zajęć dydaktyczno-wychowawczych czy po???

jeżeli przed to co należy zrobić z Uchwała RP jeżeli beda zasadne odwolania od procedury wysatwiania ocen z zajęć edukacyjnych lub z zachowania ? uchylić ją?

UWAGA!
Nie jesteś zalogowany!
Zanim napiszesz odpowiedź w tym wątku, zaloguj się!
Dopiero wtedy będziesz mógł/mogła wysłać wprowadzony komentarz na forum.
Jeśli nie masz jeszcze założonego konta na forum, załóż je.
Logowanie i/lub zakładanie konta.

strony: [ 1 ]