Forum OSKKO - wątek

TEMAT: jak przyjmujecie do LO?
strony: [ 1 ]
Mariola25-06-2002 17:26:31   [#01]
A może ktoś  zdradziłby słodką tajemnicę w jaki sposób przyjmujecie uczniów do LO?
Czy przyjmujecie do konkretnych klas , czy macie ustaloną dolną liczbę punktów ?
Chodzi mi o to ,że np u nas aby dostać sie do klasy mat-inf należy mieć 168 punktó a do klasy mat-fiz można 112 (chociaż raczej tak to się nie skończy)

Czy w taki sam sposób traktujecie dzieci z oryginałami i ksero?
Czy najpierw te z oryginałami a później te z ksero?

Ciekawa jestem jak to u Was wygląda.
Dajcie znać.
Zola25-06-2002 19:09:59   [#02]
nie róznicujemy kopi od oryginałów
mamy w całym mieście dolna granice do LO 100 pkt.
z powodu tego bałaganu po raz pierwszy nie przyjmujemy do aklas tylko do szkoły
dopiero jak bede świadoma ,kto  potwierdził  tzw.wole do  uczęszczania  to dopiero będę  upychac do klas
Zola25-06-2002 19:10:34   [#03]
acha wyliczyłam wyszło mi 160 pkt.
Mariola25-06-2002 19:17:55   [#04]
wydaje mi się , że zrobiliście lepiej :-(
a może nie?
bardzo jestem ciekwa jak to wszystko się skończy
my dzisiaj zastanawialiśmy się bardzo długo co, jak i dlkaczego ale w końcu zabrakło nam pomysłów
Zola25-06-2002 19:40:40   [#05]
nie wiem,życie zweryfikuje co dobre
a właściwie lepsze ,bo dobre to chyba nie bedzie
Andrzej z G26-06-2002 10:34:36   [#06]

A u nas

Inna pkt. do Sportowej, bo dochodzą z sprawdzian i udział w zawodach - dodatkowo do 48 pkt. Liczbę pkt. od której przyj. ustalają składający podania. Max. 72 pkt za świadectwo, 100 za egz., 28 za osiągn.=200, a do sportowej 248. Lista jest układana rankingowo od największej liczby pkt. Do klasy przyjmiemy max. 34 uczniów. Andrzej
Majka26-06-2002 14:16:01   [#07]

Mariola?

U nas jakoś inaczej liczyli punkty. Ze wszystkiego max było 100. Oglądałam wzór do liczenia punktów naborowych, ale nie odtworzę go teraz. Przyjmowano od 72,3 pkt. Rekordzistka miała 95,5. Moje miało 87, więc bez bólu :)

Nie lubię tego dnia, nie potrafię udźwignąć oczu dzieci, którym zabrakło 1 pkt.

Mariola26-06-2002 17:31:30   [#08]
no to podzieliliśmy te nasze dziatki
mamy już klasy a nawet o 4 więcej (sic!!!)
a teraz czekamy ile tak naprawdę będzie uczniów
to może być ciekawe
tak liczymy , że z tych 4 zostanie 2 dodatkowe a może 4 ???
wiecie co to znacza dla innych szkół i nauczycieli w tych szkołach?
a my i tak nie mogliśmy wszystkich dzieciaków przyjąć :-(
Zola27-06-2002 06:26:36   [#09]
uczniowie też nie wiedzą jak przyjmujemy
jeden na podaniu obok podpisu postawił skrót HWGP -nie wiem czy słusznie ale rozszyfrowałyśmy H....Wie Dokąd Pójdę
hania27-06-2002 07:52:55   [#10]

Rany! Zola!. ale może ichciał tak by powiedzieć....

Byłam wczoraj z córką pod LO, tak dla tradycji, bo wiedziałam, że jest przyjeta (olimpijka), podpisała się od ręki. Tłumy, bo chętnych ponad 1600!!, utworzono 10 klas+ 2 dodatkowe. Lista była rankingowa jedna, punktów okazało się trzeba 177 ( 100 egz+80 świadectwo+ 20 za osiągn)

Smutno mi jakoś było, gdy widziałam zapłakane dzieci odbierające teczki z papierami... Byli w tym i ci z paskiem....egzamin ciut słabiej i - odpad....

Majka27-06-2002 12:16:55   [#11]

no :)

U nas nabór zakończony :)

Pojedyńcze dzieci odebrały papiery, pojedyńcze doniosły. Komitet Rodzicielski rodzice w szoku szczęśliwości uregulowali od razu (ot, strategia...)

Dzisiaj nowi uczniowie napisali testy językowe, by można było od razu zrobić przydział do grup podstawowych, średnio i bardzo zaawansowanych.

W szkole błogi spokój :)))))

Gaba27-06-2002 18:56:12   [#12]
Żal... Haniu, żal... wiem, bo widzę te dzieci, wiesz, gdzie pracuję - dzisiaj cała ulica szlochała, ta słynna krakowska ulica.

Ale urzednicy gminni ostrzegali, prosili, apelowali w prasie TV itp. Ten amok, ta ludzka naiwna czasem nadzieja.

Ale - trochę (trochę!!!)  to nie tak, choć bałagan bałaganem - a koszmar nad koszmary.

ile ja rozmów przeprowadziłam... dziecko, nie idź do V LO, nie idź, wybierz inne też fajne... wiesz... nie wiele zrobiłoś, no wiesz, fajny masz egzmain, ale nie interesowałeś się za bardzo konkursami...

Nie, kurde, nie!

I czytasz potem takie kwiatuszki :

-  gdybym się nie dostała do mojego wybranego LO, to proszę o II, I, VIII, XIII... i - i kurde, ręce ci opodowywują! Opadowywują.

Niechże dla niektórych (tylko dla niektórych!!!!!!!!!!!!) będzie to (gorzka) lekcja dorosłości, prokory i szacunku, wobec słów starej belfrzycy. Kurde.


Szkoda, szkoda tych dzieci, szkoda rodziców!!!!!!!!!!
Gaba28-06-2002 07:46:07   [#13]
... przybiegła wczoraj spłakana, siadła i milczy w sekretariacie:
- Basiu, co się stało...
- Wiesz, jestem starą nauczycilką, wiesz... że poszłam do V LO zobaczyć, wiesz, jak tak bardzo pragnę, by moje trzeciaki się podstawały.. wiesz, ze chodze sprawdzac listy, i - spotkałam X., wiesz zaczął krzyczeć na ulicy, że przeze mnie się jego dziecko nie dostało do V LO...bo mu źle wypisałam świadectwo...
- ???
- jutro przyjdzie do ciebie i skargę złoży do KO, bo przez szkołę i mnie, swoją wychowawczynię, dziecko się nie dostało do najlepszego LO w kraju...
- ???
Szloch.
- zwariowałaś... o co chodzi...
- bo facet żąda sprostowania świadectwa...
- nsazwisko źle, dane, oceny... co?
- nie... tylko nie napisałam na świadectwie, że dziecko ukończyło szkołę... muzyczną i gość wydzwania po KO, że utraciło przeze mnie 30 pkt.

* * *

Dlaczego?
                 - ktos powariował, dlaczego nie chce przyjąć, że choc dziecko rewelacyjne, to szkoła muzyczna i konkurs śpiewu w kl. V nie wpisuje na świadectwo ukończenia gimnazjum.

* * *

Dlaczego?

                - dlaczego za bałagan napada się na nauczycieli...

* * *

dlaczego?
Andrzej z G28-06-2002 08:52:54   [#14]

Bałagan

Przykład idzie z góry. Bałagan - to skromne określenie tego co się dzieje. Na 3000 abs. gim. do szk. średnich wpłyn. ok. 7000 podań. Mam listy przyjętych i odrzuconych, ale świadectw orgin. mało. Do 4.07 mam wielki ??????? ilu, jakich uczniów będę miał w szkole. Szkoda Gabo dzieci i rodziców. Czy na taki egzamin dorosłości ci pracujący solidnie, a mający oceny średnie zasłużyli? A mówiłem, że "chcem" na urlop od 27.06 do 10.08. Cierp ciało jakeś chciało. Andrzej
Mariola28-06-2002 08:59:43   [#15]
Andrzeju, no właśnie o to mi chodziło.
Świadectw dużo a właściwie nie wiadomo ile dzieci :-(

U nas bardzo dużo oryginałów a co z kopiami?
dzisiaj trochę się wyjaśni
wywieszamy listy ...
Renata28-06-2002 15:54:19   [#16]
Nie powiem Wam co przeżyłam jako rodzic... Dziś dopiero mój syn zostawił  świadectwo-oryginał w szkole średniej.

Bałagan, to jest mało powiedziane.
Mariola28-06-2002 16:04:56   [#17]

Renata, Ty masz syna? :-)

A swoją drogą to też nie wiem jak to nazwać
U nas dziesiaj było tyle samo radości co łez
ale i to co napisała gaba #13 jest prawdą

jest to szkoła życia ale nikomu niepotrzebna :-(
Zola28-06-2002 19:44:13   [#18]
ja tez to przeżyłam
i nie mam juz na nic siły
teraz moge mówic wszystko co najgorsze na sze ministerstwo
to jest ignorancja,głupota,chamstwo ,brak wyobraźni,brak szacunku dla ucznia ,rodzica i nauczycieli
Leszek28-06-2002 20:10:59   [#19]

Cześć

Czas przed wakacyjny (czy wczesnowakacyjny dla niektórych) to pełno informacji przygniatających człowieka psychicznie do podłoża.

Czasami drobiazg wystarczy by zaiskrzyło, a tu jeszcze :

- bałagan z przyjęciami - bo do wielu szkół można złożyć; może lepiej byłoby gdyby składać można było do jednej szkoły (znowu nerwy rodzica);

- bałagan z awansem (na szczęście jestem już po, więć nie dotyczy),

- bałagan ze świadectwami - bo widzisz, że u niektórych same "6", a poza tym zadnej aktywności np. w konkursach przedmiotowych (dla dobra dziecka w przyszłości masz  najlepsze oceny, pal licho, że niezasłużone),

- bałagan z egzaminami gim. (u niektórych cuda na sali i w komisjach).

Może dobrze, że jeszcze trochę i wakacje w rozkwicie.

Pozdrawiam też jako ojciec absolwent. gim.

Pozdrawiam

Leszek

Anka29-06-2002 12:14:06   [#20]
Ja wywieszam listy dopiero 2 lipca. Co będzie dalej? Nie wiem, moja wyobraźnia nie może wyjść poza 2 lipca, godz. 8.00. Mam sześciu kandydatów na jedno miejsce. Ogłoszę pierwszą listę przyjętych, poczekam na potwierdzenie, potem wywieszę następną, poczekam na potwierdzenie, wywieszę..., poczekam...WYJADĘ ! Anka
Majka29-06-2002 12:48:53   [#21]

absolwent rocznik 1986 kosztuje...

 

Donoszę uprzejmie, że właśnie uiściłam opłatę za 8 podręczników (dopiero!), bez języków obcych: 270 zł :(

Potem reszta książek, zeszyty, .... Zielona Szkoła....

Nadgodziny poproszę !         :-)))))))

Żaczek29-06-2002 15:57:53   [#22]

Nie martw się Majka.

Mój syn książki i zeszyty nosił w klasie I liceum. Później był tylko "kołonotatnik" i biblioteka. Studia skończył z wynikiem bardzo dobrym. Ma teraz lepiej ode mnie. Nie martw się Majka. :-)))

UWAGA!
Nie jesteś zalogowany!
Zanim napiszesz odpowiedź w tym wątku, zaloguj się!
Dopiero wtedy będziesz mógł/mogła wysłać wprowadzony komentarz na forum.
Jeśli nie masz jeszcze założonego konta na forum, załóż je.
Logowanie i/lub zakładanie konta.

strony: [ 1 ]