Forum OSKKO - wątek

TEMAT: Grafik czasu pracy obsługi
strony: [ 1 ]
józefinaw08-03-2005 23:40:13   [#01]

Ciągle sie uczę ... I dlatego proszę pokażcie jak wyglądają albo jak powinny wyglądać grafiki czasu pracy pracowników obsługi. Ja  takowych nie mam i przede mną nie było. Po prostu obsłudze mówiło się w tym tygodniu pani przychodzi na godz. 12.00 a pani na 13.00 i odpowiednio 8 godzin. Jak wygląda to u was?

Pozdrawiam

bardu09-03-2005 07:02:24   [#02]
u mnie tabela dla każdego pracownika w dniami tygodnia i godz rozpoczęcia i zakończenia  pracy podpisana przez pracownika , że się zapoznał a ewentualne zmiany krótka notatka ( też podpisana)
Macia09-03-2005 11:03:04   [#03]

u nas

na zebraniu z personelem obsługi przed rozpoczęciem nowego roku szkolnego informuję (i jest to protokołowane)zebranych o czasie pracy. Dotatkowo tabela godzinowa z adnotacją jak to sie zmienia np. co drugi tydzień.
bardu09-03-2005 16:39:59   [#04]
to wpisujesz w poniedziałek od ..........do   wtorek od..........do
józefinaw09-03-2005 21:06:01   [#05]

Czyli nie istnieje jakis gotowy druk tylko każdy może ustalić inną formę . Chodzi tylko o to aby na piśmie bylo i podane do wiadomości pracownika.Czy tak?

Wertykal09-03-2005 21:12:53   [#06]

Wydaje mi się, że powinno to być określone w Regulaminie pracy. Niekoniecznie w formie grafiku. Może to być tak:

...

§ 7

1. Godziny oraz porządek rozpoczynania i kończenia pracy:

a)    dla nauczycieli w zakresie zajęć dydaktyczno-wychowawczych porządek określa tygodniowy rozkład lekcji oraz przydział zadań dodatkowych,

b)   dla kadry kierowniczej, pedagogów szkolnych, nauczycieli bibliotekarzy, wychowawców świetlicy porządek określa tygodniowy harmonogram zajęć, zatwierdzony przez Dyrektora Szkoły,

c)    dla sprzątających w dni zajęć dydaktycznych od godz. 1400 do 2100; w dni wolne od zajęć dydaktycznych od 700 do 1500; każdy sprzątający obowiązany jest do wypełniania przedpołudniowych dyżurów według harmonogramu ustalonego przez Dyrektora Szkoły,

d)   dla dozorców nocnych między 1800 a 600 zgodnie z grafikiem dyżurów,

e)    dla pracowników sekretariatu Szkoły od 730 do 1530

f)     dla pozostałych pracowników administracyjnych od 800do 1600

g)    dla pozostałych pracowników obsługowych od 700 do 1500,

h)    w uzasadnionych przypadkach Dyrektor Szkoły może ustalić pracownikowi indywidualny czas pracy,

i)      przyjmuje się za obowiązujące rozliczenie tygodniowe czasu pracy dla wszystkich pracowników w zakresie podstawowej normy czasu pracy - 40 godzin w pięciodniowym tygodniu pracy w rozliczeniu miesięcznym sumy godzin przypadających na każdy tydzień pracy w miesiącu.

2.      Czas pracy pracowników zatrudnionych w niepełnym wymiarze jest proporcjonalny do wymiaru zatrudnienia, a godziny rozpoczynania i kończenia pracy określa przydział czynności pracownika.

§ 8

Obecność w pracy pracowników dydaktycznych (z wyjątkiem wymienionych poniżej) stwierdza się przez zapis w dzienniku lekcyjnym lub dzienniku zajęć. Obecność kadry kierowniczej, pedagoga szkolnego i nauczycieli bibliotekarzy oraz pozostałych pracowników stwierdza się poprzez podpis na liście obecności. Pracownik ma obowiązek potwierdzenia przybycia do pracy w ustalony powyżej sposób. Brak potwierdzenia obecności będzie traktowany jako nieobecność w pracy.

§ 9

1.    Każdy pracownik winien stawić się do pracy w takim czasie, by w godzinach rozpoczęcia pracy znajdował się na stanowisku pracy.

2.    Zakończenie pracy określają w zasadzie godziny pracy (lub wykonanie czynności regulaminowych) ze szczególnym uwzględnieniem zapewnienia opieki nad dziećmi lub zabezpieczenia pomieszczeń.

§ 10

W godzinach od 2100 do 500 w Szkole obowiązuje pora nocna.

§ 11

Pracownikom administracji i obsługi Szkoły przysługuje w ciągu dnia 15 minutowa przerwa śniadaniowa w godzinach od 1100 do 1115. Dla zapewnienia ciągłości obsługi Szkoły bezpośredni przełożony może przesunąć czas przerwy śniadaniowej dla wyznaczonych pracowników.

§ 12

Spóźnienia do pracy, nieobecność w pracy, krótkotrwałe zwolnienia pracownik zgłasza - usprawiedliwia u bezpośredniego przełożonego odpowiedzialnego za dane stanowisko pracy niezwłocznie. Przełożeni zobowiązani są do prowadzenia ewidencji wszystkich nieobecności i spóźnień oraz organizowania odpowiednich zastępstw.

i tak dalej...

Marek

józefinaw09-03-2005 21:29:11   [#07]
A czy regulamin pracy musi zawierać czasy pracy na poszczególne stanowiska? Przyznam , że w mojej placówce czasy pracy są uzależnione od liczby etatów, co roku jest inaczej , wraz ze zmianą arkusza.
Wertykal09-03-2005 21:39:19   [#08]

Poczytajmy...:

Kodeks Pracy

...

Rozdział IV

<<Regulamin>> pracy

Art. 104. [<<Regulamin>> pracy] § 1. <<Regulamin>> pracy ustala organizację i porządek w procesie pracy oraz związane z tym prawa i obowiązki pracodawcy i pracowników.

§ 2. <<Regulaminu>> pracy nie wprowadza się, jeżeli w zakresie przewidzianym w § 1 obowiązują postanowienia układu zbiorowego pracy lub gdy pracodawca zatrudnia mniej niż 20 pracowników.

Art. 1041. [Treść <<regulaminu>>] § 1. <<Regulamin>> pracy, określając prawa i obowiązki pracodawcy i pracowników związane z porządkiem w zakładzie pracy, powinien ustalać w szczególności:

1) organizację pracy, warunki przebywania na terenie zakładu pracy w czasie pracy i po jej zakończeniu, wyposażenie pracowników w narzędzia i materiały, a także w odzież i obuwie robocze oraz w środki ochrony indywidualnej i higieny osobistej,

2) [38] systemy i rozkłady czasu pracy oraz przyjęte okresy rozliczeniowe czasu pracy,

3) (skreślony),

4) porę nocną,

5) [39] termin, miejsce, czas i częstotliwość wypłaty wynagrodzenia,

6) wykazy prac wzbronionych pracownikom młodocianym oraz kobietom,

7) rodzaje prac i wykaz stanowisk pracy dozwolonych pracownikom młodocianym w celu odbywania przygotowania zawodowego,

7a) wykaz lekkich prac dozwolonych pracownikom młodocianym zatrudnionym w innym celu niż przygotowanie zawodowe,

8) obowiązki dotyczące bezpieczeństwa i higieny pracy oraz ochrony przeciwpożarowej, w tym także sposób informowania pracowników o ryzyku zawodowym, które wiąże się z wykonywaną pracą,

9) przyjęty u danego pracodawcy sposób potwierdzania przez pracowników przybycia i obecności w pracy oraz usprawiedliwiania nieobecności w pracy.

§ 2. <<Regulamin>> pracy powinien zawierać informacje o karach stosowanych zgodnie z art. 108 z tytułu odpowiedzialności porządkowej pracowników.

Art. 1042. [Uzgadnianie treści <<regulaminu>>] § 1. <<Regulamin>> pracy ustala pracodawca w uzgodnieniu z zakładową organizacją związkową.

§ 2. W razie nieuzgodnienia treści <<regulaminu>> pracy z zakładową organizacją związkową w ustalonym przez strony terminie, a także w przypadku, gdy u danego pracodawcy nie działa zakładowa organizacja związkowa, <<regulamin>> pracy ustala pracodawca.

Art. 1043. [Wejście w życie <<regulaminu>>] § 1. <<Regulamin>> pracy wchodzi w życie po upływie 2 tygodni od dnia podania go do wiadomości pracowników, w sposób przyjęty u danego pracodawcy.

§ 2. Pracodawca jest obowiązany zapoznać pracownika z treścią <<regulaminu>> pracy przed rozpoczęciem przez niego pracy.

Art. 1044. [40] (uchylony).

 

Marek

agim10-03-2005 21:25:01   [#09]

Nie dajmy się zwariować. W wielu (śmiem twierdzić, że w większości) placówkach godziny pracy poszczególnych pracowników są różne w różnych okresach roku, kolejnych latach szkolnych. Przecież na stanowisku sprzątaczki mozna mieć pięć osób, a każda może pracować w innych godzinach. Czy będziemy to artykułować w Regulaminie pracy? Oczywiście, że nie!

Tabelkę z grafikiem pracowników i ich czasu pracy dobrze jest mieć pod ręką, choćby w celach nadzoru. Najprostszym sposobem zapoznania pracowników jest informacja ustna (lub przedstawienie tabeli), dot. godzin pracy danego pracownika, na zebraniu organizacyjnym przed rozpoczęciem nowego roku szkolnego. Jest to w protokole zebrania.

Co do "termin, miejsce, czas i częstotliwość wypłaty wynagrodzenia" to - moim zdaniem - ma to być informacja bardzo ogólna,np. dla pracowników A+O wynagrodzenie wypłacane jest w ostatnim dniu miesiąca , w kasie......w godzinach pracy urzędu lub przelane na konto pracownika........ czy coś w tym stylu

systemy i rozkłady czasu pracy oraz przyjęte okresy rozliczeniowe czasu pracy rozumię, że zamieszczam w regulaminie, że w każdym roku szkolnym (lub danym okresie) pracownicy zobowiązani są do pracy zgodnej z rozkładem czasu i systemem pracy przyjętym na dany rok szkolny

UWAGA!
Nie jesteś zalogowany!
Zanim napiszesz odpowiedź w tym wątku, zaloguj się!
Dopiero wtedy będziesz mógł/mogła wysłać wprowadzony komentarz na forum.
Jeśli nie masz jeszcze założonego konta na forum, załóż je.
Logowanie i/lub zakładanie konta.

strony: [ 1 ]