Forum OSKKO - wątek

TEMAT: Oryginały świadectw
strony: [ 1 ]
Piotr Ka21-06-2002 08:27:37   [#01]
Jaki termin wyznaczyliście gimnazjalistom na dostarczenie oryginału świadectwa ?
Andrzej z G21-06-2002 08:49:20   [#02]

Oryginały

W całym mieście jest jeden regulamin przyjęć do szk. średnich. Oryginały do 2.07, a wprzypadku wolnych miejsc do 4.07, a odwołania do 5.07. Pozdrawiam. Andrzej z G
Gaba22-06-2002 07:32:50   [#03]
21 czerwca i 24 czerwca - 27 musze mieć wyniki naboru na tablicy, taki mam regulamin.
HenrykB22-06-2002 22:14:25   [#04]

A ja miałem spór

ze szkołami średnimi. Nie mam nic przeciw stwierdzaniu zgodności z oryginałem świadectw moim gimnazjalistom, ale jak MENiS mi zakazał - to nie mogę. Średnie twierdzą, że to moja robota. I klops.

Nie potwierdzam, jestem strasznie urzędowy i paskudny ze mnie biurokrata. Na chwałę MENiSu.

Gaba23-06-2002 05:44:32   [#05]
... Heniu, nie rozumiem, jak to zakazał... jak to zakazał?

To jest z kpa - o tym, jak sie robi odpisy dokumentów, kto może te odpisy robic, chyba , ze się mylę, a Ty znasz paragraf albo najlepiej całą podstawe prawna odmowy...
Gaba23-06-2002 09:46:56   [#06]
Ewcia, cholerka, Ewacia, do kurnej - kiedy hordom i kohortom, najazdom tatarskim to właśnie mówiłam (bez placet naszego przenajświętszego ministerium), a mówiłam wielokrotnie... to nie wierzyli - ubzdurała sobie!!!

co ty mnie teraz mówisz, to się ze mnie śmiali i latali na mnie do KO, bo mają blisko - wszystkie urzędniki popierały latających.

Ja to zawsze wiedziałam, że odpis robi tylko ta instutucja, u której składasz dokumenty. Jestem starą sekretarką - to mój pierwszy zawód wyuczony, jaki  w życiu zdobyłam, uczyli mnie prawdziwi belfrzy biurowości.

Dzieci więc marudziły, a rodzice se myśleli, że robimy se jaja.

Przepraszam, za ten dosadny język - zrobiono ze mnie dziwaczkę.

Idę czytać ten diabelski komunikat - we are the champions, my firends!
Anka23-06-2002 11:09:48   [#07]

Ze mnie też zrobiono dziwaczkę i biurokratkę. Na dodatek powoływano się na pismo naszego kuratora i MENiSa. Rzeczywiście, początkowo na stronie MENiSa była informacja, że potwierdzić może zarówno dyrektor gimnazjum, jak i szkoły ponadgimnazjalnej. Dla mnie było to nielogiczne. Nie mam wątpliwości, że działam zgodnie z prawem i nie przyjmuję kopii potwierdzonych przez macierzystą szkołę. Zabrania tego Rozporządzenie MENiS z 24 kwietnia 2002 r.W piątek miałam sądny dzień: rano nie przyjmowałam kopii( jeśli nie widziałam oryginału), a po południu przyjmowałam rozsierdzonych rodziców. W poniedziałek ciąg dalszy nastąpi. Pozdrowienia.

 Anka

Zola23-06-2002 11:45:45   [#08]
Mamy prawo poświadczać dokumenty na swój uzytek
Ja poświadczam te,które przynoszą do mnie gimnazjaliści,ale jak przynoszą już poświadczone to przyjmuje
burzy mnie jednak fakt,że uczelnie wyższe każą młodzieży składac do nich poświadczone przez szkoły kserokopie dowodów osobistych,stoje na stanowisku,że nie powinnam
jeśli chodzi oświadectwa to moge dać maturzytom oryginał i jeden odpis a jak zgubi lub zniszczy wszystko, to duplikat
w gimnazjach z tego ,co wiem wydajecie tylko oryginał,ale jak zniszczy lub zagubi to możecie wydać duplikat ,tylko po co jak może to byc ksero,które szkoła średnia ma obowiązek przyjąć poświadczając za zgodność z oryginałem
Andrzej z G23-06-2002 11:49:42   [#09]

Popieram

HenrykaB. To ja potwierdzam w szk. średniej świadectwa. Na jednym znalazłem inne pkt. z egzaminu. Z 27 i 19 na kopii świadectwa było troszku więcej, bo 31 i 25. Jeszcze nie wyjaśniałem. Andrzej
Konto zapomniane23-06-2002 12:59:58   [#10]

w którym

punkcie rozporządzenia jest, że dyrektor poswiadcza dokumenty jedynie dla potrzeb SWOJEJ szkoły. Oczy mi na wierzch wychodzą rozporządzenie z 24 kwietnia znam prawie na pamięć a tego znaleźć nie mogę WSKAŻCIE DOKŁADNIE GDZIE TO JEST??????
ewa23-06-2002 13:05:47   [#11]
§ 11. pkt.1 pozdrawiam ewa :-))
Konto zapomniane23-06-2002 17:12:47   [#12]

dzięki ewa

wreszczie widzę
Leszek23-06-2002 17:38:21   [#13]

Cześć

A czy najważniejszym w tym bałaganie rekrutacyjnym jest kto tą kserokopię potwierdzi?

Szkoła, którą opuszcza gim., czy szkoła która przyjmuje ...

A ten zdezorientowany młody człowiek (często wraz z rodzicem) biega od szkoły do szkoły po pieczątkę...

Z niby "ukłonu rekrutacyjnego" władz oświatowych zrobił się "bałagan urzędniczy"...

I lepiej już nie czytać menisowych wypocin interpretacyjnych... Aż prosi się o jasny i czytelny przepis oświatowy... A tu ciągle wychodzą knoty, które trzeba szybko poprawiać.

I po co było jeść tą żabę...

Pozdrawiam wakacyjnie

Leszek

HenrykB24-06-2002 22:15:54   [#14]

Ale narobiłem bałaganu w tym wątku

A tak dobrze chciałem. I taki przepisowy byłem.

Chwała MENiSowi. Mamy o czym pisać.

HenrykB24-06-2002 22:35:35   [#15]

Jak chcecie, to dołożę

W witrynie MENisa są opisy dotyczące dopuszczania programów nauczania i podręczników szkolnych. Po staremu. http://www.men.waw.pl/aktual/oswiata/ar-2000-2/zm_podr.htm

Bo od kwietnia mamy nowe rozporządzenie o programach nauczania i podręcznikach. Może i takie samo, nie będę sprawdzał. Ale podstawa prawna się zmieniła. Pamiętajcie o tym. I czytajcie, czytajcie, czytajcie...

Aha, może jeszcze i to:

ROZPORZĄDZENIE MINISTRA EDUKACJI NARODOWEJ I SPORTU
z dnia 21 maja 2002 r.
w sprawie ustalenia wykazu wyrobów, które nie mogą być nabywane przez szkoły i placówki, jeżeli dostawca nie przedstawi odpowiedniego certyfikatu.
(Dz. U. Nr 71, poz. 657)

Stare nie odwołane, nowe jest. Nie kupujcie mebli, jeśli nie czytaliście.

http://www.abc.com.pl/serwis/du/2002/0657.htm

HenrykB24-06-2002 22:38:28   [#16]

To nie oświatowe, ale przydatne

Może ktoś skorzysta:

http://www.abc.com.pl/serwis/du/2002/0508.htm

Społeczna ochrona zabytków. Extra.

HenrykB24-06-2002 22:44:58   [#17]

Gaba kiedyś szukała informacji o budynkach, a może o płotach.

Dz.U.02.75.690 z dnia 2002.06.15

 

 

    rozp. 2002.04.12

Warunki techniczne, jakim powinny odpowiadać budynki i ich usytuowanie.

kuba24-06-2002 22:57:26   [#18]

Był komunikat

Na stronie KO w Katowicach był komunikat, że kserokopie świadectw mogą potwierdzać zarówno szkoły wydające, jak również przyjmujące i jednostki samorządu terytorialnego. Teraz tego komunikatu nie ma! A ja rodziców poinformowałem gdzie, jak i kto... A teraz?
Dyrektor był niedoinformowany! (Może pora go zmienić?)
kuba24-06-2002 23:03:11   [#19]

Gdzie ten komunikat?

Dzisiaj jak głupi siedziałem cały dzień i pisałem "Stwierdzam..." Jak na złość jeszcze ksero wysiadło. (A może dobrze).
To był mój pierwszy dzień urlopu.
Gdzie ten komunikat?

UWAGA!
Nie jesteś zalogowany!
Zanim napiszesz odpowiedź w tym wątku, zaloguj się!
Dopiero wtedy będziesz mógł/mogła wysłać wprowadzony komentarz na forum.
Jeśli nie masz jeszcze założonego konta na forum, załóż je.
Logowanie i/lub zakładanie konta.

strony: [ 1 ]