Forum OSKKO - wątek

TEMAT: Własne druki świadectw
strony: [ 1 ]
BożenaB17-06-2002 13:37:18   [#01]
Do szału doprowadzają mnie próby ustawienia poprawnego drukowania świadectw promocyjnych na drukach INTRO-DRUK z Koszalina. W jednej paczce trzy wersje z różnym rozstawem linijek.
Od przyszłego roku chcemy mieć własne świadectwa.
Czy ktoś, kto ma w szkole własny wzór świadectwa mógłby mi go przysłać do obejrzenia? I opisać drogę od pomysłu do gotowego druku?
Byłabym bardzo wdzięczna.
BozenaB
Ewa z Rz17-06-2002 14:40:07   [#02]

Świadectwa można drukować

Nie potrzeba w tym celu zatwierdzać własnego wzoru śwaidectwa!
Przy pomocy kompka można nie tylko wypełniać gotowe świadectwa, ale również drukować całe.
Kupuje się specjalny papier z giloszem i drukuje cały tekst świadectw razem z danymi ucznia i ocenami, według wzoru Menisa... z nadrukiem numeru wzoru.
Karolina17-06-2002 15:30:06   [#03]
EWA
To ale piekne one musza być..:-)

Mnie ogranicza jakaś dziwność drukarki - za każdym razem mi inaczej chwytała swiadectwo i wychodziło brzydko.
Może jakiś patent macie na to?

I pomysł jak ladnei wydrukowac świadectwa?
Ewa z Rz17-06-2002 15:40:52   [#04]

Porządna drukarka

Zawsze chwyta tak samo...

To może miałaś różne druki świadectw...

Ja się przekonałam, że nawet ta sama drukarnia potrafi różnie drukować...
BożenaB17-06-2002 17:00:17   [#05]

Bardzo dziękuję

Ewie z Rz - to jest najprostsze wyjście. Tak właśnie zrobimy.
Ewa, czy do 3 klasy gimn też można kupić pusty z giloszem?

I potwierdzam to co piszesz, ta sama drukarnia a różnie drukuje.
BozenaB
Ewa z Rz18-06-2002 20:13:09   [#06]

Taki papier

Rozprowadzaja napewno firmy, które sprzedaja programy do wypisywania świadectw.

Mozna poszukac w necie przy pomocy wyszukiwarki i zapytać, czy można taki papier nabyć, czy może powiedzą, gdzie to zrobić.

Mamy tu nie uprawiać reklamy, ale gdyby dokładnie przeszukać tę witrynę, to...

:))

Zola18-06-2002 22:10:44   [#07]
koszalinski Introdruk sprzedaje gilosze ale trzeba wcześniej zamówić
Gaba19-06-2002 04:46:09   [#08]
WUlKAN sprzedaje też... to był koszmar, koszmar, koszmar...

Każde inne, z innej parafii - to nic, że ten samem numer... miały wszystkie możliwe przesunięcia. Nie nadają się do rukowania... ale mieliśmy już kupione i takie musiały zostać wydane.

Od przyszłego roku gilosz bez nadruku.

Mnie interesuje też ta własna matryca - własny wzór świadectwa... czy ktoś coś takiego widział...

Czy to się robi na papierze z giloszem np. logo szkoły...
Pa Sta19-06-2002 10:01:53   [#09]

za darmo :-)

Witam

ja wykorzystałem program Ewy Piotrowskiej sciągniety ze strony

http://strony.wp.pl/wp/ewapio/

napisany jest do gimnazjum, ma możliwość dopasowania wydruków (druki swiadectw "nieco" się jednak różnią),

udało mi się go nawet dopasować do podstawówki :-))

Pozdrawiam

Paweł S.

BożenaB20-06-2002 07:48:55   [#10]
Program Ewy jest bardzo dobry, łatwy w użyciu. Też w tym roku przy jego pomocy drukowaliśmy. Ale na gilosze warto nam będzie przejść. My mieliśmy druki świadectw nie tylko z przesuniętymi linijkami ale też z przechylonymi. Jak by nie ustawiać, to i tak krzywo.
PaSta, czy mógłbyś mi przysłać Twoją wersję dla SP?:-))
Ja dostosowąłm ubiegłoroczny Ewy do kl 4-5. Miałam zamiar przerobić najnowszy do potrzeb SP ale jak już zrobiłeś, to może sie podzielisz?
Na wymianę bardzo dobry Dziennik z mojej strony  http://www.republika.pl/bobis (no, coś mi łapka sie nie robi a już to umiałam :-((
Na 36 ucz. i na 30 gimn i łatwo dost. do SP. Wkrótce udoskonalone umieszczę, ale mogę wysłać już poprawiony i dost do SP na priv.
BozenaB
BożenaB21-06-2002 10:53:23   [#11]

Orzełek

No... moze jednak własne świadectwo promocyjne, podobnie jak zamyśla gaba.
Własne logo. Ale czy wtedy orzełek tez musi być czy bez orzełka?
Grazia21-06-2002 12:05:55   [#12]

Ja też chcę.

Dopasowane do podstawówki. Może przydadzą mi się w przyszłym roku szkolnym. Pa Sta z góry dziękuję.
BożenaB24-06-2002 07:54:59   [#13]
Grazia, PaSta dopasował tylko do 5. Ja wkrótce dopasuję całość -szykuję  prezent dla kol.
Wyślę. Poczekaj 2-3 dni
BożenaB
jaco24-06-2002 08:31:22   [#14]

gilosz

2,5 dnia - 700 swiadectw po imporcie z sekretariatu i wprowadzeniu ocen przez wychowawcow...
jak na pierwszy raz to i tak szybko, ale wiele niepotrzebnych bledow...
w przyszlym roku wiem, ze zamkne cala szkole w jeden dzien - polecam Vulcana i koniecznie na giloszu bez udziwnien..;)
zdrowko jaco
P.S. Bozenko, a Ty w szkole juz ? jeszcze na Twojego maila nie zdazylem odpowiedziec, bo mi wakacje tempo spowolnily ;)
Iwona124-06-2002 14:14:21   [#15]

jaco

na giloszu na jakiej drukarce drukowaliście i ile zużyliście tuszu lub proszku?Ta drukarka pracowała bez przerwy i nic jej nie było?
Ala24-06-2002 19:04:30   [#16]
też bym chciała wiedzieć jak to wytrzymała drukarka i jaki był koszt?
BożenaB25-06-2002 07:56:46   [#17]

jaco się przeprowadza

i odpowie po niedzieli.
Drukował na kombajnie z MENu. Ja też mam taki, ale od początku był felerny. Coś ukośnie ciągnął papier, margines 2,5 u góry robił się 3,5 na dole. Poprawili we Wrocławiu ale i tak wychodzi różnica w drukowaniu 1-2 mm.
Ceny atramentu nie zdradził (zapomniałam zapytać).
Hanna26-06-2002 21:32:59   [#18]

ratunku

To gdzie mam szukać tego papieru! Jak zacznę teraz sie przygotowywac zdążę do czerwca przyszłego roku!Poproszę o adres( albo jakies dokładniejsze namiary) na priva( wtedy nie będzie reklamy). Pozdrawiam.
Zola26-06-2002 21:36:57   [#19]
jutro jestem króciutko w szkole - mam sesje RM w sprawie nadania statutu,jak nie zapomne to sprawdzę adres koszalińskiej drukarni ,która robi gilosze
jaco26-06-2002 22:09:33   [#20]

atrament

drukowalem na officejet r45 czesc w trybie normal, ale  w "econofast" tez ladnie wychodza i SZYBKO ! dlatego gdzies po 250 -300 przerzucilismy sie na szybszy tryb (trzeba bylo tak od razu - niepotrzebnie 2-3 godziny stracilismy)
nie zszedl jeden cartridge na pewno (713 swiadectw)... mysle ze gdzies 60-70 %
a drukara az sie grzala ;) - jeden dzien ponad 10 godzin bez przerwy... zreszta nominuje ja do nagrody nobla, bo jest niesmiertelna..;)
aaa... warto zawsze przeczyscic walki spirytusikiem - najlepiej nie skazonym ;)
zdrowko jaco
P.S. gilosz dostalismy (albo kupilismy w Vulcanie - tego nie jestem pewien) - spytajcie firme czy nie daje przypadkiem gilosza jak sie kupuje u nich program "Wypelnianie swiadectw szkolnych"...
Iwona126-06-2002 22:48:26   [#21]

jaco

To myślisz, że warto ryzykować i zamawiać gilosz? Wtedy to już nie będzie odwołania, że jak by co to pisanie ręczne. Firmy sprzedające programy do gilosza polecają jednak drukarki laserowe. Czy u ciebie na pewno orzełek był wyraźny?
Gaba27-06-2002 05:18:44   [#22]
...Wulkan jak każda sekta ekonomiczna uzależnia stopniowo - sprzedaje "Wypełnianie świadectw", a gilosz tylko wtedy, jak im powiesz i u nich ew. zamówisz. Ach, i jeszcze zapłacisz!

miałam "ubaw" w tym roku - mieliśmy gotowe druki, jeszcze ze starych zapasów... musieliśmy wyrobić zapasy... Cóż, wam będę mówić dalej!
BożenaB01-07-2002 12:36:23   [#23]

coś mi poczta nawaliła

a jutro wyjeżdżam.
1. Grazia, program Ewy do SP mam gotowy.
2. Zola, jeśli możesz, przyślij adres koszalińskiej drukarni; e-mail ich jeśli możliwe - też.

Spróbuję wysłać program Ewy wieczorem z innego miejsca.
Jak się nie uda, czekaj Grazia do początku sierpnia.

Miłych wakacji wszystkim życzę.
BożenaB

UWAGA!
Nie jesteś zalogowany!
Zanim napiszesz odpowiedź w tym wątku, zaloguj się!
Dopiero wtedy będziesz mógł/mogła wysłać wprowadzony komentarz na forum.
Jeśli nie masz jeszcze założonego konta na forum, załóż je.
Logowanie i/lub zakładanie konta.

strony: [ 1 ]