Forum OSKKO - wątek

TEMAT: seks na świadectwach
strony: [ 1 ]
Basik13-06-2002 17:17:57   [#01]
Zastanawialiście się nad ewentualnym wpisem na świadectwie w zajęciach dodatkowych seksu w gimnazjum? Kuratorium mówi "tak", delegatura "nie". A co Wy na to?
Jersz13-06-2002 19:04:58   [#02]

Basik :-)

Przeczytaj co na ten temat pisze  Minister w rozporządzeniu.

Rozporządzenie Ministra Edukacji Narodowej z dnia 12 sierpnia 1999r. w sprawie sposobu nauczania szkolnego oraz zakresu treści dotyczących wiedzy o życiu seksualnym człowieka, o zasadach świadomego i odpowiedzialnego rodzicielstwa, o wartości rodziny, życia w fazie prenatalnej oraz metodach i środkach świadomej prokreacji zawartych w podstawie programowej kształcenia ogólnego (Dz.U. z 1999r. Nr 67, poz.756)

§ 4

...

3. Zajęcia nie podlegają ocenie i nie wpływają na promocję ucznia do klasy programowo wyższej ani na ukończenie szkoły przez ucznia.

4. W przypadku udziału ucznia w zajęciach fakt ten odnotowuje się na świadectwie szkolnym w części przeznaczonej na dodatkowe zajęcia edukacyjne wpisem "uczestniczył(a)".

 

A co to jest "delegatura"?

Pozdrawiam JERSZ

Tomasz13-06-2002 21:19:07   [#03]

 

Moim zdaniem,jeśli seks realizowany był w ramach godzin WOS-u to nie wpisuje się  na świadectwie "uczestniczył/a"

Jersz13-06-2002 22:47:24   [#04]

No to jeszcze jeden fragment rozporządzenia:

Rozporządzenie
Ministra Edukacji Narodowej

z dnia 12 sierpnia 1999 r.

w sprawie sposobu nauczania szkolnego oraz zakresu treści dotyczących wiedzy o życiu seksualnym człowieka, o zasadach świadomego i odpowiedzialnego rodzicielstwa, o wartości rodziny, życia w fazie prenatalnej oraz metodach i środkach świadomej prokreacji zawartych w podstawie programowej kształcenia ogólnego

§ 1

  1. Treści dotyczące wiedzy o życiu seksualnym człowieka, o zasadach świadomego i odpowiedzialnego rodzicielstwa, o wartości rodziny, życia w fazie prenatalnej oraz metodach i środkach świadomej prokreacji zawarte w podstawie programowej kształcenia ogólnego są realizowane w ramach zajęć edukacyjnych "Wychowanie do życia w rodzinie", zwanych dalej "zajęciami".

To są zajęcia! Wpis więc musi nastąpić jeśli uczeń w nich uczestniczył.

Pozdrawiam JERSZ

Basik17-06-2002 17:02:18   [#05]

Delegatura to dziecko kuratoryjne, oddział kuratorium na dawne zlikwidowane województwo. Twór całkowicie zbędny. Chyba wpiszę ten seks.

               Pozdrawiam Basik

hania18-06-2002 19:05:11   [#06]

Basik...

Czy Twoje KO to Kraków? I ono powiedzieło wpisać? ( o wych do życia w rodzinie myślę) Fajnie, to mój dyr nie spytał w kuratorium chyba... Ja uważam jak Jersz, on (dyr) uważa jak Tomasz i nakazał nie wpisywać na świadectwie... Ciekawe, juz raz - dzięki Wam miałam rację w roku ubiegłym , jak się okazało nieco później rzecz jasna - chodziło o to czy wpisywać w arkusze pierwszy semestr czy nie - jako jedna z nielicznych nie wpisałam....

Siedzę z tym gipsem na nodze w domu i zastanawiam się co zrobić: Być znowu na przekór, zrobić inaczej niż wszyscy, udawać tą kandydatkę na dyplomowanego, co to czyta i rozumie ( ???) rozporządzenia, czy się podstosować - to klasa druga gimn, co za różnica??? Wszelkie wieści przekazywane mi są ustnie przez koleżanki, w szkole mnie nie ma bo bym pewnie znowu narobiła szumu...

ech, życie, jakieś ty urozmaicone...

hania

Basik18-06-2002 19:21:06   [#07]
moje KO to Lublin i na mój rozum bym wpisywała, ale jeśli delegatura nie każe i podaje nazwisko konkretnej osoby, ktora mi to mówi, to nie wpisujemy. Zawsze to wychowawca ma mniej do pisania. W tym roku i tak jest obłęd z tymi świadectwami. Basia
Leszek18-06-2002 19:21:26   [#08]

Cześć

Trochę wakacyjnego luzu:

Po tej krótkiej dyskusji delegatura kuratoryjna będzie sie kojarzyć z seksem. Bo jeżeli delegatura to dziecko to jakiś seks tu musiał być.

Pozdrawiam

juz prawie wakacyjnie

Leszek

HenrykB30-04-2003 17:23:36   [#09]

Poprzedni zapis o seksie:

3. Zajęcia nie podlegają ocenie i nie wpływają na promocję ucznia do klasy programowo wyższej ani na ukończenie szkoły przez ucznia.

4. W przypadku udziału ucznia w zajęciach, fakt ten odnotowuje się na świadectwie szkolnym w części przeznaczonej na dodatkowe zajęcia edukacyjne wpisem "uczestniczył(a)".

Obecny zapis o seksie:

3. Zajęcia nie podlegają ocenie i nie wpływają na promocję ucznia do klasy programowo wyższej ani na ukończenie szkoły przez ucznia.

4. (skreślony).

Jaki z tego wniosek?

UWAGA!
Nie jesteś zalogowany!
Zanim napiszesz odpowiedź w tym wątku, zaloguj się!
Dopiero wtedy będziesz mógł/mogła wysłać wprowadzony komentarz na forum.
Jeśli nie masz jeszcze założonego konta na forum, załóż je.
Logowanie i/lub zakładanie konta.

strony: [ 1 ]