Forum OSKKO - wątek

TEMAT: (Nowej) matury żal...
strony: [ 1 ]
Grzegorz05-06-2002 21:55:44   [#01]
W dzisiejszej "Rzepie" natknąłem się na ciekawy (moim zdaniam) artykuł. Moze kogoś zainteresuje :-) Autor Piotr Legutko:

"Bez zewnętrznych egzaminów wszelkie wnioskowanie o poziomie polskich szkół przypomina postępowanie poszlakowe."


http://www.rp.pl/gazeta/wydanie_020605/publicystyka/publicystyka_a_5.html

Sorry, ale nie pamietam, jak to sie "uaktywnia"
grzegorz
stan05-06-2002 21:57:11   [#02]
http://www.rp.pl/gazeta/wydanie_020605/publicystyka/publicystyka_a_5.html
Majka05-06-2002 22:41:07   [#03]

Boję się, że P. Legutko ma rację. Wokół matury zrobiło się zupełnie cicho. Od 3.06 są wyniki. Przeszukałam całą Polskę, by zrobić analizę porównawczą części zewnętrznej i nic. Mam tylko wrocławskie wyniki. Gazety albo kpią, albo milczą. Jak wyniki będą dobre- łatwy był. Jak kiepskie- nauczyciele nie nauczyli.

Jestem zdecydowaną zwolenniczką matury zewnętrznej, nawet jeśli polonistycznie drażni mnie pisanie "pod model", nawet jeśli zgłosiłam teraz prośbę o ponowne sprawdzenie pracy mojej olimpijki, która dostała mniej punktów niż uczniowie mocno przeciętni.

 Ta miłość do zewnętrznego oceniania narasta we mnie gwałtownie, gdy czytam o "praktykach miłosiernych" w wielu szkołach.

Nie wiem, czy idea dotrwa- w dobie oszczędności- do 2005...

Marek z Rzeszowa05-06-2002 23:12:29   [#04]

Czy to Legutko - szef Krakowskiej OKE?

Cóś tych Legutków w grodzie Kraka wielu...

Marek

gordon05-06-2002 23:37:43   [#05]

mam nadzieję, że wprowadzenie nowej matury jest przesądzone

choć mogę się mylić. Szkoda tylko, że ją poprawiając psują. Mam na myśli usunięcie matematyki z zestawu obowiązkowego. Takie praktyki mogą doprowadzić do deprecjacji polskiej matury w UE.
gordon
Gaba06-06-2002 06:20:13   [#06]
Marku - przepraszam, że o nazwiskach publicznie, sama się zastanawiałam, czy aby wczoraj coś tu nie skrobnąć... bo wyczuwałam, że nastąpić może jakieś drobne...


Janusz wybacz te nazwiska - bardzo się pilnuję, by czegoś w ferworze dyskusji nie chlapnąć!

1. W Krakowie dostatek Legutków.
2. Piotr jest bratem Marka - szefa OKE.
3. Piotr, znany dziennikarz, także, lokalnej TV, polonista, chętnie podejmuje tematykę oświatową... próbuje sie przebić z nią, co takie trudne.
4. Marek - matematyk, wieloletni doradca metodyczny, świetny i sympatyczny kolega, działacz SNM... i autor wielu ciekawych inicjatyw oświatowych.

tylko dlatego ta wycieczka nazwiskowa, że się panowie mylą, sądzę, że są to osoby publiczne, więc dlatego tylko mój post się tu pojawił.

Nic wspólnego oprócz nazwiska nie mają natomiast z p. prof. Ryszardem Legutką, filozofem UJ, którego artykuł kiedyś tam komentowaliśmy.

UWAGA!
Nie jesteś zalogowany!
Zanim napiszesz odpowiedź w tym wątku, zaloguj się!
Dopiero wtedy będziesz mógł/mogła wysłać wprowadzony komentarz na forum.
Jeśli nie masz jeszcze założonego konta na forum, załóż je.
Logowanie i/lub zakładanie konta.

strony: [ 1 ]