Forum OSKKO - wątek

TEMAT: Duplikaty świadectw w przyszłości.
strony: [ 1 ]
Ela05-06-2002 16:14:10   [#01]
 

 Zastanawiam się, gdzie  należy odnotować punkty za sprawdzian czy egzamin.

Na świadectwie tak , zaświadczenie  z OKE zostanie wydane uczniowi .Te dwa dokumenty zabiera uczeń do domu. A co będzie jak przyjdzie szkole wydać duplikat świadectwa po latach ? Może macie jakieś rozwiązanie ? Ja zastanawiam się nad tym, aby listy z OKE umieścić na początku oprawionych arkuszy ocen. Niektórzy  wymyślili ,że z kserują zaświadczenia i dołączą do arkuszy . A jak u was? Nie wymyślam problemu ,ale wiem ilu ludzi szukało swoich świadectw czy duplikatów ,niektórzy musieli ustalać  przez sąd /świadkowie/.Teraz to może być i przez Okręgowe Komisje Egzaminacyjne  ,a  jak je zlikwidują ? Przecież doskonale wiecie jak to różnie w naszej oświacie bywa.

Ela

zapomniany107-06-2002 21:46:01   [#02]

czemu

nie odpowiadacie, chciałabym też wiedzieć, chociaz to nie moja sprawa i kłopot, bo jestem szeregowcem
Leszek08-06-2002 00:07:00   [#03]

Cześć

Ponieważ MENiS tego nie dostrzegł, sądzę ze najlepsze są najprostsze rozwiązania (do takich zaliczam i Twoje).

Pozdrawiam

Leszek

Gaba08-06-2002 04:16:17   [#04]
Nie ma obowiązku posiadania kserokopii zaświadczeń przez szkołę.

Trzeba się zwrócić moim zadniem do OKE.
Marek Pleśniar08-06-2002 07:17:25   [#05]

zrób jak piszesz

ksero i ok
beera09-06-2002 16:27:22   [#06]

Kurcze..

Elu...

Dziękuję za wątek- miałabym się z pyszna :-(

Nie przyszła mi do głowy konieczność kserowania zaświadczeń, bo nie była wymuszona przepisami.

Teraz widzę, że rozsądek, a przepisy to jak zwykle dwa światy :-(

Wydaje mi się jednak, ze warto zgłosić do OKE konieczność przekazywania poświadczonych kopii dla szkoły...

Ela09-06-2002 19:01:47   [#07]

Asia masz rację ,bo dzisiaj problemu nie  ma .A jutro ? Jutro ludzie przyjdą do ciebie dyrektorze i będą pomstować na nasze fanaberie . Obsesyjny lęk przed nowościami oświatowymi zmusza mnie do myślenia o sobie i innych ..tych malutkich.

Z pozdrowieniami Ela

Gaba09-06-2002 19:33:34   [#08]

a może tak...

Wezwiesz stronę o przedłożenie zaświadczenia o egzaminie, jak zgubiła, zapodziała, itp. to pójdzie sama do OKE i zrobi duplikat (19 zł), potem przyjdzie z duplikatem lub oryginałem do Ciebie - wypisujesz swidectwo i kasujesz 19 zł w znaczkach skarbowych.

AMEN
Ela09-06-2002 21:10:21   [#09]

Podjęłam decyzję

Gaba przepraszam ale nie każdy ma OKE w swoim mieście .Jechać np 100km po zaświadczenie to chyba ............. a .

Już postanowiłam listy z OKE ,które do mnie dotarły oprawię wraz z arkuszami rocznika i myślę ,że po kłopocie. Będzie to oszczędniejsze niż kserowanie np 120 zaświadczeń uczniów kończących szkołę /tak jest u mnie/

Pozdrawiam Ela

Gaba10-06-2002 03:37:39   [#10]
No, tak. Jasne! Ja mam do OKE 15 minut na nogach... ale dałam popalić.

Pismo do OKE mam już napisane z opisem tychże tu "wydumanych" problemów - a one nie będą wkrótce wydumane.
ElaM10-06-2002 12:56:55   [#11]

w czym problem?

Uważam, że skoro w arkuszu ocen jest rubryka na wpisanie wyniku sprawdzianu i nauczyciel się pod tym podpisuje, to nie trzeba dodatkowych kserokopii. Odpis świadectwa przecież wykonuje się na podstawie arkusza, więc po co dodatkowa makulatura. Pozdrawiam:-)
beera10-06-2002 15:07:41   [#12]

§ 10.

1. W przypadku utraty oryginału świadectwa, dyplomu lub zaświadczenia uczeń lub absolwent może wystąpić odpowiednio do szkoły lub komisji okręgowej, która wydała ten dokument, z pisemnym wnioskiem o wydanie duplikatu świadectwa, dyplomu lub zaświadczenia.

2. Szkoła lub komisja okręgowa sporządza duplikat świadectwa, dyplomu lub zaświadczenia na podstawie dokumentacji przebiegu nauczania albo przebiegu sprawdzianu, egzaminu gimnazjalnego lub egzaminu maturalnego.

§ 21

W arkuszach ocen, o których mowa w ust. 1, w części dotyczącej informacji o egzaminach w danym roku szkolnym, wpisuje się informację o egzaminach klasyfikacyjnych i poprawkowych, przeprowadzonych w wyniku klasyfikacji końcoworocznej, a w szkołach policealnych i pomaturalnych dla młodzieży oraz w szkołach dla dorosłych - w wyniku klasyfikacji semestralnej. /skreślone/.

Uczeń- zgodnie z par. 10 po duplikat zaświadczenia ma się zgłosić do OKE!!!

W arkuszach nie ma miejsca na wpis posprawdzianowy- matko Elu- gdzieś to wyczytała...RATUJ!!!

beera10-06-2002 15:24:11   [#13]

Hm..inaczej..

W arkuszu  nie ma na to miejsca  w mysl rozporządzenia...

 Albo źle czytam, albo nie- niech ktos poratuje...

Ela10-06-2002 16:25:03   [#14]

Troszkę jasniej

Asia ratuję .Dzisiaj rozmawiałam z OKE.Powiedziano ,że podstawą wystawienia duplikatu świadetwa a konkretnie punktów jest zbiorcza lista uczniów wraz z punktacją /tą którą szkoła dostała/ .Tak więc mój pomysł jest dobry załączmy do arkuszy i oprawiamy z rocznikiem i chowamy do archiwum.Po latach mamy jak znalazł . Można jak sugerowano trzymać u siebie w osobnej oprawie ,ale JA uważam ,że po co osobno ?.Niech będą razem. Wiadomość otrzymaną przekazują.
beera10-06-2002 16:29:22   [#15]

dziwne to nie?

W arkuszach jest miejsce na wpis- w rozporządzeniu o tym cisza....

W rozporządzeniu jest mowa o dulikatach zaświadczeń pobieranych z OKE- tu milczy zdrowy rozsądek ( z potępieniem ;-)

Zrobię jak mówisz, ale w arkuszach też wpiszę- na czuja, czyli zrobię adnotację taką jak w rozporządzeniu opisano za własciwą dla swiadectwa.

 

Fajny ten MENIS- rozrywkowy :-)

ElaM10-06-2002 16:30:07   [#16]

jestem załamana po meczu

i jutro odpowiem na pytania :-(
Ela10-06-2002 16:37:25   [#17]
Asiu wktórym miejscu w arkuszu jest to słynne miejsce . O atko jestem  już ślepa.
beera10-06-2002 16:42:33   [#18]

no..

Na samym końcu na 8 stronie ,punkt 27

Wzór MEN-II 160-a/2

Ślepota mnie nie dziwi- mam to samo :-)

Albo syndrom przedwakacyjny, albo odruch bezwarunkowy w związku z MENISEM :-)))

beera10-06-2002 16:44:46   [#19]

ale..

..według rozporządzenia nie ma co tego wypełniać- bo nie ma o tym mowy :-))

Matko :-)

Ale fajnie :-)))

ElaM10-06-2002 16:53:35   [#20]

Ochłonęłam po meczu i...w "moich" arkuszach jest miejsce

 na wpisanie wyniku sprawdzianu przeprowadzonego przez OKE. Jest to ostatnia pozycja (nowe arkusze). Zgadzam się że po duplikat zaświadczenia trzeba będzie się zwrócić do OKE, ale po duplikat świadectwa (razem z wynikiem sprawdzianu) zwrócić się trzeba do szkoły.  

 

ROZPORZĄDZENIE MINISTRA EDUKACJI NARODOWEJ l SPORTU

z dnia 19 lutego 2002 r.

 

§12.2

2. Wpisów w arkuszu ocen ucznia dokonuje się na podstawie danych zawartych w księdze uczniów, dzienniku lekcyjnym, protokołach egzaminów klasyfikacyjnych i poprawkowych, protokołach zebrań rady pedagogicznej i informacji o wyniku sprawdzianu przeprowadzonego w ostatnim roku nauki w szkole podstawowej i egzaminu przeprowadzonego w ostatnim roku nauki w gimnazjum bądź o zwolnieniu odpowiednio ze sprawdzianu lub egzaminu przez dyrektora okręgowej komisji egzaminacyjnej. Nauczyciel wypełniający arkusz ocen ucznia potwierdza podpisem zgodność wpisów z dokumentami, na podstawie których ich dokonano.

ElaM10-06-2002 17:06:57   [#21]

niech to licho

na końcu doczytałam się, że rozporządzenie wchodzi z dniem 1 września 2002r.;-))))  Moim zdaniem w kwestii o której mówimy powinno już. MENIS-ie czy ty żyjesz w wirtualnym, czy realnym świecie????
beera10-06-2002 22:39:08   [#22]

:-)))

No właśnie :-)))

 

Na dzis ciiiisza :-)))

UWAGA!
Nie jesteś zalogowany!
Zanim napiszesz odpowiedź w tym wątku, zaloguj się!
Dopiero wtedy będziesz mógł/mogła wysłać wprowadzony komentarz na forum.
Jeśli nie masz jeszcze założonego konta na forum, załóż je.
Logowanie i/lub zakładanie konta.

strony: [ 1 ]