Forum OSKKO - wątek

TEMAT: Dokąd drugoroczni?
strony: [ 1 ]
Danka05-06-2002 00:32:21   [#01]
Jeżeli uczeń nie otrzyma promocji do trzeciej klasy szkoły średniej czy zacznie edukację w nowych szkołach od klasy pierwszej? Nie może powtarzać starego typu szkoły, nie ma obecnie klas niższych.
Ala05-06-2002 00:39:03   [#02]

a w Krakowie...

Są tworzone klasy zbiorcze ( tzw.spadowe ) dla wszystkich którzy nie otrzymali promocji. W mojej szkole jest taka właśnie klasa I, jeśli otrzymają promocję to będą w II.
Danka05-06-2002 00:54:50   [#03]
U nas też tak było w tym roku ale jeżeli od nowego roku do takiej drugiej klasy dobiją następni to pęknie ona w szwach. Jest jeszcze problem różnic programowych jeżeli obecni uczniowie klasy drugiej są w technikum a klasy zbiorcze spadowe są inne.
Danka05-06-2002 06:27:40   [#04]
Wydaje mi się, że kiedyś gdzieś czytałam, że rozpoczną naukę w liceum profilowanym. Po ukończeniu takiej szkoły byłaby tylko różnica jednego roku w czasie kształcenia czyli normalka tak jak każdy drugoroczny.Ale teraz są też nowe technika. Czy taka osoba może powtarzać naukę w pierwszej klasie technikalnej? Reasumując: czy tacy uczniowie mają obligatoryjne prawo zacząć od nowa klasę pierwszą czy idą do tych zbiorczych. Dla mnie logiczna jest klasa pierwsza.
Rafał05-06-2002 07:42:38   [#05]
Informacja

--------------------------------------------------------------------------------
 Dotyczy uczniów, którzy nie uzyskają promocji do klasy trzeciej dotychczasowych szkół ponadpodstawowych oraz uczniów posiadających świadectwo ukończenia ośmioklasowej szkoły podstawowej .

W związku ze zbliżającą się klasyfikacją końcoworoczną w szkołach ponadpodsta-wowych przypominam o konieczności zapewnienia uczniom, którzy nie uzyskają promocji do klasy trzeciej dotychczasowych szkół ponadpodstawowych, z wyjątkiem uczniów techników oraz liceów na podbudowie programowej szkoły zasadniczej, uczniów szkół policealnych i pomaturalnych oraz uczniów szkół ponadpodstawowych dla dorosłych, możliwości podjęcia nauki odpowiednio w klasie pierwszej szkoły ponadgimnazjalnej ( art. 6a ust.3 Ustawy z dnia 8 stycznia 1999 r. Przepisy wprowadzające reformę ustroju szkolnego - Dz. U. Nr 12 , poz. 96 z 2000 r. wraz z późn. zm.). Świadectwo ukończenia ośmioklasowej szkoły podstawowej uprawnia od dnia 1 września 2002 r. do kontynuowania nauki w szkołach ponadgimnazjalnych ( art. 5, ust.3 Ustawy z dnia 8 stycznia 1999 r. .....).


Za Podkarpackim K.O.
Majka05-06-2002 09:09:55   [#06]
U nas też w kilku szkołach są dla powtarzających klasy zbiorcze (przy LO i technikum). Też pękają w szwach i jest to "szkoła przeżycia".

UWAGA!
Nie jesteś zalogowany!
Zanim napiszesz odpowiedź w tym wątku, zaloguj się!
Dopiero wtedy będziesz mógł/mogła wysłać wprowadzony komentarz na forum.
Jeśli nie masz jeszcze założonego konta na forum, załóż je.
Logowanie i/lub zakładanie konta.

strony: [ 1 ]