Forum OSKKO - wątek

TEMAT: POMÓŻCIE!!!
strony: [ 1 ]
Stanley29-05-2002 17:38:37   [#01]
Przydzieliłem dobremu nauczycielowi w kl. I-III po 2 godz. z dyrektorskich na informatykę i po 3 godz. w kl. IV-VI (inaczej musiałbym go zwolnić). Wizytator, który dzisiaj opiniował arkusze organizacyjne stwierdził, że tych godzin to za dużo przydzieliłem. Wyjaśniłem mu delikatnie, że te godziny są z godzin dyrektorskich i ja jako dyrektor wiem jak właściwie je przydzielić. Wtedy zobowiązał mnie do przedstawienia autorskiego programu z informatyki, który w swych treściach uwzględniałby tyle godzin (gdyż programy MeNiSu są pisane na 2 godz. w cyklu 3 letnim)
Zatem proszę Was o podanie adresów gdzie mógłbym znależć te programy, zarówno do klas I-III i IV-VI. Być może ktoś z was relizuje taki program to byłbym wdzięczny za podrzucenie na pocztę.
I jeszcze jedno pytanie. Czy programy autorskie, które nie są wykazane w programach MENiS można realizować?
Ewa z Rz29-05-2002 17:51:07   [#02]

Można.

Jeśli RP zatwierdzi to mozna realizowac kazdy program. Warunek: musi on zawierać podstawę programową.

W klasach I-III realizuje program zatwierdzony przez Men wydawnictwa BAZA. Jest on rzeczywiscie przewidziany na 2 godziny, ale nie widze problemu. Kazdy taki program n-l może dostosować do innego wymiaru, a tą adaptacje zatwierdza RP i spokój!

Zachowanie wizytatora co najmniej dziwne... Sztuką jest zrealizowanie programu w mniejszej niz wymagana ilości godzin, a w większej to sama radość!

Swego czasu robiłam adaptacje programu przewidzianego na 3 godz w tyg do 1 godz. tyg. To dopiero było coś! A tu to tylko odpowiedniego zaplanowania pracy przez n-la, opisania kilku projektów i jest ok!

UWAGA!
Nie jesteś zalogowany!
Zanim napiszesz odpowiedź w tym wątku, zaloguj się!
Dopiero wtedy będziesz mógł/mogła wysłać wprowadzony komentarz na forum.
Jeśli nie masz jeszcze założonego konta na forum, załóż je.
Logowanie i/lub zakładanie konta.

strony: [ 1 ]