Forum OSKKO - wątek

TEMAT: opłaty za świadectwa
strony: [ 1 ]
violka23-05-2002 12:45:49   [#01]

co myślicie na temat tzw. zbierania na świadectwa, w świetle poniższego rozporzadzenia (mam na myśli również różne "obowiązkowe" znaczki PCK, TPD itp.)

Rozporządzenie
Ministra Edukacji Narodowej z dnia 24 stycznia 2000 r.

w sprawie zasad wydawania oraz wzorów świadectw, dyplomów państwowych i innych druków szkolnych, sposobu dokonywania ich sprostowań i wydawania duplikatów, a także zasad legalizacji dokumentów przeznaczonych do obrotu prawnego z zagranicą oraz zasad odpłatności za wykonywanie tych czynności

(Dz.U. z 2000r. Nr 6, poz.73 i zm. Dz. U. z 2002 r. Nr 48, poz. 456)

 

§ 18.

1. Świadectwa, dyplomy, odpisy świadectw dojrzałości, zaświadczenia oraz indeksy i legitymacje szkolne są wydawane przez szkoły i komisje okręgowe nieodpłatnie.

beera23-05-2002 13:02:38   [#02]

Nigdy nie pobieram ..

..za to opłaty.

Wiem , że kamufluje się je "dobrowolnością" składki.

Ja jestem zdecydowanie przeciw

Grażyna23-05-2002 16:14:41   [#03]

TPD

pieniędzy na świadectwo się nie zbiera, a jedynie dobrowolną składkę na rzecz TPD (znaczek). Decyzję, o tym czy szkoła bierze w takiej akcji udział podejmuje dyrektor lub rada pedagogiczna.

Ja zbieram na TPD, w zamian moi uczniowie otrzymują co roku od TPD, np. po czekoladzie na Dzień Dziecka, jeden lub dwóch uczniów z rodzin "ubogich" wyjeżdża na bezpłatne kolonie. Czasami otrzymujemy farby czy kredki dla najuboższych. Jednym słowem "wlał-wylał" - czasami z nawiązką.

Tadek23-05-2002 17:28:05   [#04]
u mnie sie nie zbiera.
Marek Pleśniar24-05-2002 06:31:06   [#05]

i wklejaj większa czcionką!

bo oślepnę!

u mnie dobrowolnie się wpłaca, chodzi z tym TPD i PCK. Nie dotyczy to w ogóle świadectw - traktujemy to jak "cegiełki"

UWAGA!
Nie jesteś zalogowany!
Zanim napiszesz odpowiedź w tym wątku, zaloguj się!
Dopiero wtedy będziesz mógł/mogła wysłać wprowadzony komentarz na forum.
Jeśli nie masz jeszcze założonego konta na forum, załóż je.
Logowanie i/lub zakładanie konta.

strony: [ 1 ]