Forum OSKKO - wątek

TEMAT: planowanie pracy w przedszkolu
strony: [ 1 ]
beem06-09-2004 17:18:08   [#01]
Czy są jakieś wytyczne odgórne, które muszą być przestrzegane przy pisaniu planu wych - dyd. w przedszkolu. Jakie tabele w waszych przedszkolch musi zawierać taki plan? A może nie musi, bo górę tu bierze inwencja i wygoda nauczyciela prowadzącego grupę?  pozdrawiam
S Wlazło06-09-2004 17:30:47   [#02]
Jeśli mówisz o planowaniu pracy przez nauczyciela, to zgodnie z Rozporządzenianiem na temat programów - nauczycuel ma wpisany obowiązek planowania własnej pracy. Niem żadnego wzoru. zależy to więc od niego. Osobiście, radzę tworzyć plan wynikowy, który jet niczym innycm, jak standardami edukacyjnymi, do których chcemy doprowadzić naszego przyszłego absolwenta ze wskaźnikami jego rozwoju przez trzy lata.
Renatka06-09-2004 17:55:24   [#03]
Posiłkuję się Pana opracowaniem o jakościowym planowaniu w przedszkolu( przepraszam za niedokładność) odchodzimy od typowych planów , ustaliłyśmy ,że każda para nauczycieli opracuje swój pomysł i w październiku omówimy je ustalimy rzeczy dla całej placówki oraz dla poszczególnych grup staramy się aby dokumenty przez nas tworzone były powiązane ze sobą i spójne na co słusznie zwraca Pan nam uwagę  myślę ,że każdy musi sam opracować dla siebie najlepsze
rozwiazania przemyśleć je i z nimi się utożsamiać . dobre wzorce są na stronie przedszkola nr 15 z Koszalina,które od dawna podaję za przykład na tym forum.
layola06-09-2004 21:43:16   [#04]
na RP podsumowującej dany rok szkolny wysuwamy priorytety do realizacji na następny rok szkolny. W sierpniu zastanawiamy się i spisujemy wszystkie propozycje działań przy realizacji danego priorytetu, termin, odpowiedzialnych oraz efekty tych działań. Ja to wszystko zbieram, porządkuję, spisuję i plan gotowy.
beem07-09-2004 15:31:31   [#05]

Renatko...

czy mogłabyś mi podać adres strony tego koszalińskiego p-la. Będę wdzięczna, pozdrawiam

Renatka07-09-2004 17:16:08   [#06]
www.przedszkole15.nsm.com.pl
nie pamietam jak robić by był aktywny

UWAGA!
Nie jesteś zalogowany!
Zanim napiszesz odpowiedź w tym wątku, zaloguj się!
Dopiero wtedy będziesz mógł/mogła wysłać wprowadzony komentarz na forum.
Jeśli nie masz jeszcze założonego konta na forum, załóż je.
Logowanie i/lub zakładanie konta.

strony: [ 1 ]