Forum OSKKO - wątek

TEMAT: art. 70a KN czyli...
strony: [ 1 ]
Grzegorz G06-09-2004 14:57:00   [#01]

rzecz o doradztwie metodycznym. Jak jest u Was interpretowany ten punkt KN:

 

w art. 70a:

a) ust. 1 otrzymuje brzmienie:

"1. W budżetach organów prowadzących szkoły wyodrębnia się środki na dofinansowanie doskonalenia zawodowego nauczycieli z uwzględnieniem doradztwa metodycznego - w wysokości 1 % planowanych rocznych środków przeznaczonych na wynagrodzenia osobowe nauczycieli, z zastrzeżeniem ust. 2.",

b) po ust. 1 dodaje się ust. 1a w brzmieniu:

"1a. Środki, o których mowa w ust. 1, mogą być również przeznaczone, w wysokości nie większej niż 20 %, na dofinansowanie kosztów obniżenia tygodniowego obowiązkowego wymiaru godzin zajęć dydaktycznych, wychowawczych i opiekuńczych nauczycielom dyplomowanym, którym powierzono zadania doradcy metodycznego. Dofinansowanie polegające na zwiększeniu funduszu wynagrodzeń w planach finansowych szkół nie może być wyższe niż skutki finansowe zatrudnienia nauczyciela w wymiarze odpowiadającym przyznanej zniżce tygodniowego obowiązkowego wymiaru godzin zajęć dydaktycznych, wychowawczych i opiekuńczych nauczycielowi dyplomowanemu.",

czyli  co? Można zatrudniać na dodatkową umowę o pracę czy też wyłącznie na zniżkę godzin i refundować je z tej puli? Zgłupiałem... a może cały czas tak było...!!!:-)))

 

Podpowiedzcie jak u Was jest, bo chcę pomóc n-lom :-)))

Woron06-09-2004 19:01:44   [#02]

Juz pytałem o te punkty niedawno. Więc podkleję i tamto - może ktoś się odezwie :-)

http://www.oskko.edu.pl/forum/thread.php?t=6298&st=0

Marek Pleśniar06-09-2004 19:55:29   [#03]

jako niepraktykujący:-) pojmuję to literalnie:

obniżenia tygodniowego obowiązkowego wymiaru godzin zajęć dydaktycznych, wychowawczych i opiekuńczych nauczycielom dyplomowanym, którym powierzono zadania doradcy metodycznego

pojmuję jako obniżenie a nie zatrudnienie kogoś do doradztwa:-)

a:

Dofinansowanie polegające na zwiększeniu funduszu wynagrodzeń w planach finansowych szkół nie może być wyższe niż skutki finansowe zatrudnienia nauczyciela w wymiarze odpowiadającym przyznanej zniżce tygodniowego obowiązkowego wymiaru godzin zajęć dydaktycznych, wychowawczych i opiekuńczych nauczycielowi dyplomowanemu

pojmuję jako fakt, że ktoś jednakowoż musi uczyć dzieci:-) w wymiarze odpowiadającym przyznanej zniżce tygodniowego obowiązkowego wymiaru godzin

sądzę więc, że specjalnie na doradcę zatrudnić kogoś w szkole nie możesz ale komuś za niego uczącemu zapłacić trza

nauczyciel doradca ma płacone jakby uczył na cały etat

a zastępcy - za niego - płacimy na podstawie zdania: "Dofinansowanie polegające na zwiększeniu funduszu wynagrodzeń w planach finansowych... "

ale to tylko mój chłopski rozum (może cały czas taki był:-))

UWAGA!
Nie jesteś zalogowany!
Zanim napiszesz odpowiedź w tym wątku, zaloguj się!
Dopiero wtedy będziesz mógł/mogła wysłać wprowadzony komentarz na forum.
Jeśli nie masz jeszcze założonego konta na forum, załóż je.
Logowanie i/lub zakładanie konta.

strony: [ 1 ]