Forum OSKKO - wątek

TEMAT: Kryteria zwalniania
strony: [ 1 ]
Konto zapomniane19-05-2002 11:13:49   [#01]
Zabraknie etatów w szkole (niż demograficzny...), w związku z tym będą przeniesienia (przejścia ) do innych szkół lub uzupełnianie etatów w innych szkołach. Ale... każdy chce zostać w swojej szkole... Który z nauczycieli ma otrzymać pismo "do wyjścia"? Znajomy dyrektor ma problem z organem :)), który to nakazał opracować regulamin zwalniania nauczycieli (kryteria zwalniania). Mój znajomy więc prosi o pomoc wszystkich, którzy mogą pomóc w tej sprawie, a ponieważ internet jest mu obcy, zwrócił się do mnie. Ja zwracam się do was.
Marek z Rzeszowa19-05-2002 14:11:59   [#02]

Kiedyś sprokurowałem coś takiego. Nie jestem z tego zadowolony, ale jedno jest ważne. Brak takiego dokumentu może stać się podstawą do uznania przez sąd roszczeń pracownika. Oczywiście "Kryteria..." trzeba uzgodnić ze związkami zawodowymi działającymi w szkole i przedstawić RP.

KRYTERIA ZWOLNIEŃ NAUCZYCIELI

SZKOŁY PODSTAWOWEJ NR ... W ...

na rok szkolny ....

1.       Kwalifikacje formalne:

Ø             Stopień awansu zawodowego

Ø             kierunkowe studia magisterskie pedagogiczne, czas posiadania pełnych kwalifikacji;

Ø             kierunkowe studia podyplomowe;

Ø             studia podyplomowe lub inne, dające uprawnienia do nauczania drugiego przedmiotu (zgodne z potrzebami szkoły), z uwzględnieniem stażu pracy - jako nauczyciel drugiego przedmiotu;

Ø             stopień specjalizacji zawodowej,

Ø             inne formy doskonalenia zawodowego.

2.       Realizacja zadań dydaktyczno-wychowawczych i opiekuńczych wynikających z pensum godzin dydaktycznych oraz dodatkowo wykonywanych przez nauczyciela czynności, a w szczególności:

Ø             aktualna ocena pracy wychowawczej, dydaktycznej i opiekuńczej (ocena formalna i na podstawie bieżącego nadzoru dyrekcji szkoły);

Ø             ocena realizacji zadań dodatkowych;

Ø             innowacje pedagogiczne;

Ø             praca z klasami wyrównawczymi;

Ø             osiągnięcia w konkursach, turniejach itp.

Ø             prowadzenie dokumentacji pedagogicznej;

Ø             stosunek do dzieci i młodzieży;

Ø             zdobywanie dodatkowych środków finansowych i pomocy rzeczowej na rzecz szkoły;

3.       Dyscyplina pracy:

Ø             absencja;

Ø             spóźnienia,

Ø             realizacja dyżurów,

Ø             wykonywanie poleceń służbowych;

Ø             dyspozycyjność;

Ø             urlopy bezpłatne;

Ø             stosunek do koleżanek i kolegów;

Ø             zaangażowanie.

4.       Kwalifikacje zawodowe uprawniające do wykonywania innego zawodu (studia politechniczne, AGH, itp.).

5.       Posiadane uprawnienia emerytalne.

6.       Sytuacja życiowa.

 

 

 

Marek

Ala20-05-2002 01:32:28   [#03]

Bardzo mi się nie podoba punkt 4.

Czy ukończenie studiów innych niż pedagogiczne ma być dyskwalifikacją w tym zawodzie? Nawet jeśli ktoś jest dobrym nauczycielem a pracując w szkole przez kilkanaście lat nie ma kontaktu ze swoim wyuczonym zawodem?

Marek Pleśniar20-05-2002 05:09:57   [#04]

a komu się podoba w ogóle zwalnianie?

hm?
zdzisław20-05-2002 09:34:51   [#05]

Bardzo rozbudowane te kryteria, ale na obecne czasy chyba dobre. Ja zrobiłem to ładnych kilka lat temu, a uwzględniłem w nich takie punkty:


kwalifikacje,
staż pracy,
staż pracy w Szkole...,
ocena pracy,
sytuacja rodziny.

UWAGA!
Nie jesteś zalogowany!
Zanim napiszesz odpowiedź w tym wątku, zaloguj się!
Dopiero wtedy będziesz mógł/mogła wysłać wprowadzony komentarz na forum.
Jeśli nie masz jeszcze założonego konta na forum, załóż je.
Logowanie i/lub zakładanie konta.

strony: [ 1 ]