Forum OSKKO - wątek

TEMAT: praca na stanowisku dyrektora na emeryturze
strony: [ 1 ]
Lucy B18-05-2026 15:08:47   [#01]

Czy ktoś z was miał taka sytuację :

Jestem w wieku emerytalnym, w lutym w wyniku konkursu na dyrektora szkoły otrzymałam przedłużenie kadencji od 1.09 na następne 5 lat (obecna kadencja kończy mi się 31.08.) 
Otrzymałam " zielone światło " z urzędu miasta na pracę od 1 września będąc na emeryturze. Nie wiem jak to formalnie wygląda - czy muszę być tzw jeden dzień na emeryturze aby móc dalej pracować ??
joljol18-05-2026 22:17:27   [#02]

Musisz rozwiązać stosunek pracy przed 31 sierpnia i nawiązać 1 września nowy

rzewa19-05-2026 11:27:30   [#03]

a ten nowy stosunek pracy nawiąże z Tobą wójt, burmistrz, prezydent lub starosta

koala19-05-2026 14:26:05   [#04]

Ale po rozwiązaniu stosunku stosunku pracy to już chyba nie jako dyrektor. Wydaje mi się, że od nowa powołanie.

rzewa19-05-2026 20:08:41   [#05]

z postu #01 wywnioskowałam, że nowe powołanie już jest :-)

AnJa20-05-2026 15:50:24   [#06]

Czyli ciekawy przypadek...
1.Obecnemu dyrektorowi kończy się kadencja 31 sierpnia.
2. Z dniem 31 rozwiązuje stosunek pracy i  przechodzi na emeryturę.
3. Jednocześnie wygrał konkurs, zorganizowany wczesniej, na dyrektora tej samej szkoły od 1 września.

Pytanie: Czy przejście na emeryturę nie "unieważnia" wyniku tego konkursu? Moim zdaniem, jak tę napisała rzewa- nie,  nie widzę podstawy prawnej.

Ten, min. 1 dzień bycia na emeryturze to mit, tym niemniej mocno tu czas się zazębia (chciałem napisać - zapętla), ale nie- pętli tu nie ma:-)

BogdanK26-05-2026 12:37:19   [#07]

#06: Ale w tym przypadku przecież nie ma znaczenia czy przeszedł na emeryturę czy nie - jak organizujecie konkurs na stanowisko to się zastanawiacie co zrobi kandydat, żeby stawić się do pracy. Może złoży wypowiedzenie, może porozumienie, a może emerytura. 

A od 1.09 to będzie 'nowy człowiek' tylko w starym wydaniu :)

AnJa26-05-2026 15:08:04   [#08]

Tys prowdo 

 

UWAGA!
Nie jesteś zalogowany!
Zanim napiszesz odpowiedź w tym wątku, zaloguj się!
Dopiero wtedy będziesz mógł/mogła wysłać wprowadzony komentarz na forum.
Jeśli nie masz jeszcze założonego konta na forum, załóż je.
Logowanie i/lub zakładanie konta.

strony: [ 1 ]