Forum OSKKO - wątek

TEMAT: Przygotowanie do zawodu - psycholog
strony: [ 1 ]
Promieniczka13-04-2025 14:43:14   [#01]

Witam serdecznie :)

Proszę o wsparcie:

Nauczycielka - psycholog zatrudniona w niepublicznym przedszkolu specjalnym od maja 2024 na podstawie zaświadczenia o statucie studenta potwierdzającym uzyskanie tytułu mgr psychologii w dniu 3 kwietnia 2024. Niestety dyplom otrzymała dopiero na początku kwietnia 2025r (znana z wiadomości medialnych uczelnia, której wydawanie dyplomów sprawdza kuratorium i powołana komisja). Czy specjalistka przygotowanie do zawodu powinna rozpocząć z dniem otrzymania zaświadczenia, czy dyplomu?

 

Bardzo dziękuję za pomoc

izael14-04-2025 10:13:10   [#02]

w mojej ocenie pracuje zgodnie z kwalifikacjami dopiero od chwili, gdy dostarczyła dyplom, wiec od tego dnia rozpoczyna przygotowanie do zawodu

zaświadczenie z uczelni jest tylko zaświadczeniem

bosia14-04-2025 13:05:19   [#03]

Proponuję skierować zapytanie do kuratorium i do ministerstwa, ze szczegółowym opisaniem tego przypadku i podaniem nazwy uczelni, szczególnie gdy wstrzymanie wydawania dyplomów jest z winy uczelni i instytucji, które wstrzymały wydawanie dyplomów. Uczelnia otrzymała kiedyś zezwolenie na funkcjonowanie i kształcenie studentów, za problemy uczelni nie powinni odpowiedzialności ponosić absolwenci.

Uczenia ma kłopoty, ale dla nauczyciela nie powinno to oznaczać utraty wynagrodzenia, w tym przypadku za rok, bo o rok opóźni się awans. Obecnie nauczyciel pracuje w placówce niepublicznej, więc awans nie ma wpływu na wysokość wynagrodzenia, ale jeśli w przyszłości przeniesie się do publicznej, to będzie to miało znaczenie.

 

UWAGA!
Nie jesteś zalogowany!
Zanim napiszesz odpowiedź w tym wątku, zaloguj się!
Dopiero wtedy będziesz mógł/mogła wysłać wprowadzony komentarz na forum.
Jeśli nie masz jeszcze założonego konta na forum, załóż je.
Logowanie i/lub zakładanie konta.

strony: [ 1 ]