Forum OSKKO - wątek

TEMAT: Zatrudnienie nauczyciela z PO
strony: [ 1 ]
Klarysa05-09-2024 11:12:41   [#01]

Witam;

Mam zapytanie- dostałam zgodę na zatrudnienie nauczyciela z art. 15 Prawa Oświatowego, mam do czynienie z tym pierwszy raz, czytam i niestety niewiele rozumiem, w związku z tym mam pytania, jeśli ktoś może mi pomóc:

- czy pieniądze na wypłatę dla takiego pracownika pochodzą z ministerstwa, czy gminy?

- szukałam nauczyciela na 26/20, czy zatrudniony pracownik z PO pracuje tyle godzin, czy jednak 8 godzin dziennie;

- jak jest z urlopem? 

- co z dniami wolnymi dla uczniów, np. miedzy świętami Bożego Narodzenia a Nowym Rokiem?

Jeśli ktoś może mi pomóc to byłabym wdzięczna :)

 

Kajko05-09-2024 14:21:45   [#02]

Witam,

a jakie to ma znaczenie skąd pochodzą pieniądze na jego wypłatę ?

Pracuje 26/20, urlop jak pracownik administracyjny, bierze urlop tak jak inny pracownik nie nauczyciel.

Pozdrawiam

Klarysa05-09-2024 15:49:37   [#03]

Źródło jest istotne dla naszej gminy, ponieważ woleliby, aby było to z Karty Nauczyciela :)

Stąd moje pytanie :)

Monic05-09-2024 21:07:39   [#04]

Pytałam o podobną sytuację niedawno w innym wątku, ale to dość niepopularny temat.

Ja już rozgryzłam swój przypadek, ale jakie jeszcze wyjdą niespodzianki w ciągu roku to dopiero czas pokaże. Na pewno w przerwach świątecznych musi być w pracy lub brać urlop z KP jak pracownik niepedagogiczny (składa kartę urlopową). Uzgadniam z tym pracownikiem plan urlopowy. 

Osobę niebędącą nauczycielem obowiązuje wymiar czasu pracy 40h (z KP), na który składa się pensum dydaktyczne jak u nauczyciela (z KN). Jego dobowa norma czasu pracy to 8h. 

Klarysa06-09-2024 06:28:04   [#05]

Dziękuję, a więc podobnie jak pomoc nauczyciela, logicznie rozumując to gmina musi wyłożyć pieniądze :)

Kajko06-09-2024 08:58:13   [#06]

Oj nie zgodzę się. Takiego nauczyciela obowiązuje tygodniowy wymiar zajęć edukacyjnych nauczycieli i ustala się wymiar wynagrodzenia nie wyższy niż 184% kwoty bazowej. Jeśli masz zgodę Kuratora na zatrudnienie,  to masz to wszystko w niej zawarte. A i takiego nauczyciela wykazujesz w SIO więc kasa chyba idzie na wynagrodzenie z Ministerstwa.

rzewa06-09-2024 20:45:08   [#07]

kasa idzie z samorządu - jak na każdego zatrudnionego w szkole

a wykazanie wynagrodzenia w SIO służy tylko temu by było wiadomo ile samorząd płaci

UWAGA!
Nie jesteś zalogowany!
Zanim napiszesz odpowiedź w tym wątku, zaloguj się!
Dopiero wtedy będziesz mógł/mogła wysłać wprowadzony komentarz na forum.
Jeśli nie masz jeszcze założonego konta na forum, załóż je.
Logowanie i/lub zakładanie konta.

strony: [ 1 ]