Forum OSKKO - wątek

TEMAT: Wniosek nauczyciela o rozwiazanie stosunku pracy a potem L4
strony: [ 1 ]
Macia02-08-2024 09:41:42   [#01]

Zaskoczył mnie dzisiaj telefon spanikowanej księgowej ponieważ nauczycielka miała odejść 26 sierpnia złożyła w tej sprawie wniosek w związku z przejściem na emeryturę. Miała proporcjonalnie naliczone świadczenie urlopowe i pobory za sierpień które już poszły. Wczoraj ukazało się w systemie i jej zwolnienie lekarskie od 1 sierpnia do 1 września. Po powrocie z urlopu miałam jej napisać pismo o wypłaceniu odprawy emerytalne a potem świadectwo pracy . Nie wiem co mam teraz tym fantem zrobić. Czy pismo które złożyła o rozwiązaniu stosunku pracy jest wiążący i powinnam wypłacić odprawę i dać świadectwo prac? czy księgowa powinna już naliczyć korektę czy może to zrobić przy na liczeniu odprawy emerytalnej A jeśli nie mogę z nią rozwiązać stosunku pracy to przy wyliczaniu poborów za miesiąc wrzesień. 

Najciekawsze jest to że ja już wyrzuciłam ofertę pracy zaplanowałam grupy i godziny (przedszkole) a teraz wygląda na to że wszystko diabli wzięli

Czy w tej sytuacji powinnam do niej zadzwonić i zapytać jakie ma plany czy nie powinnam jej przeszkadzać na zwolnieniu lekarskim? Bardzo proszę Poradźcie coś

joljol02-08-2024 12:31:55   [#02]

skoro jest wniosek o rozwiązanie umowy 26 sierpnia to traktowałabym jako wiążący

W analizowanej sytuacji nauczyciel nabył prawo do emerytury. Przebywa na zwolnieniu lekarskim, ale planuje rozwiązanie umowy za porozumieniem stron.

Okoliczność niezdolności do pracy nie stanowi formalnej przeszkody w złożeniu wniosku o rozwiązanie stosunku pracy. Jeżeli dyrektor wyrazi na to zgodę na samo rozwiązanie stosunku pracy, jak i proponowaną przez nauczyciela datę – to skutek ten może wystąpić również w czasie zwolnienia lekarskiego.

Jeżeli nauczyciel w dniu rozwiązania umowy będzie na zwolnieniu lekarskim, umowa i tak ulegnie rozwiązaniu. Nie ma przeszkód, aby pracownik po rozwiązaniu umowy złożył do ZUS wniosek o emeryturę (art. 100 ust. 3 ustawy z dnia 17 grudnia 1998 r. o emeryturach i rentach z Funduszu Ubezpieczeń Społecznych).

rzewa02-08-2024 14:02:37   [#03]

ZUS zostanie poinformowany o rozwiązaniu mowy (wyrejestrowanie) oraz o trwającym L4 -> ZUS wypłaci zasiłek chorobowy za te kilka dni po rozwiązaniu umowy, jeśli nie będzie wniosku o emeryturę

a jeśli złoży ona wniosek o emeryturę, ZUS naliczy emerutyrę

UWAGA!
Nie jesteś zalogowany!
Zanim napiszesz odpowiedź w tym wątku, zaloguj się!
Dopiero wtedy będziesz mógł/mogła wysłać wprowadzony komentarz na forum.
Jeśli nie masz jeszcze założonego konta na forum, załóż je.
Logowanie i/lub zakładanie konta.

strony: [ 1 ]