Forum OSKKO - wątek

TEMAT: Zatrudnienie na czas nieokreślony n-la z innej placówki
strony: [ 1 ]
Novice28-07-2024 17:22:20   [#01]

Dzień dobry,

sytuacja nie pozostawia mi wyboru i po raz kolejny musze zatrudnić pewnego n-la na kilka godzin (pozostała dwójka ucząca tego przedmiotu ma już przydziały maksymalne i przydzielę mu zaledwie kilka godzin). Ponieważ poprzednie umowy były na czas określony, ta musi być na czas nieokreślony (n-l mianowany). N-l ma zatrudnienie w innej szkole, która jest jego głównym pracodawcą, u mnie tylko "łatał dziury".

Za rok mogę mieć jednak problem z przydzieleniem mu takiej samej liczby godzin jak obecnie, a będzie miał umowę na czas nieokreślony, w której zapisany jest określony wymiar etatu. Co w takiej sytuacji? Czy jest możliwość rozwiązania umowy, jeśli przydzielony przeze mnie plan zajęć będzie kolidował z planem w jego zakładzie macierzystym i realnie nie będzie mógł się pojawić na lekcjach w mojej szkole?

 

 

Ala28-07-2024 18:56:57   [#02]

za rok można rozwiązać umowę na podstawie art.27 ust.1 KN

 

Art. 27. 1.  Rozwiązanie umowy o pracę zawartej z nauczycielem na czas nieokreślony następuje z końcem roku szkolnego, za trzymiesięcznym wypowiedzeniem.

Novice15-08-2024 12:44:41   [#03]

Oczywiście, mam tego świadomość.

Niestety, sytuacja jest nieco bardziej skomplikowana - w zeszłym roku została zatrudniona nowa osoba. Umowa na 2 lata. Ma mniejszy staż w naszej szkole i niższy stopień awansu niż n-l, o którym wspominałem w pierwszym wpisie (moja szkoła jest jego druga placówką). Regulamin pracy w tym momencie działać będzie na jego korzyść (umowa na czas nieokreślony, dłuższy czas pracy w naszej szkole. 

Czy brak możliwości dopasowania planu do pracy w 2 szkołach byłby wystarczającym uzasadnieniem do wypowiedzenia?

Ala15-08-2024 20:52:14   [#04]

najpierw sobie odpowiedz, którego nauczyciela chcesz zatrzymać u siebie na dłużej, z którego jest dla szkoły większy pożytek? liczy się dobro uczniów ponad wszystko

brak możliwości dopasowania planu jest raczej niekorzystna dla dzieci

a potem zdecyduj :)

UWAGA!
Nie jesteś zalogowany!
Zanim napiszesz odpowiedź w tym wątku, zaloguj się!
Dopiero wtedy będziesz mógł/mogła wysłać wprowadzony komentarz na forum.
Jeśli nie masz jeszcze założonego konta na forum, załóż je.
Logowanie i/lub zakładanie konta.

strony: [ 1 ]