Forum OSKKO - wątek

TEMAT: odrzucenie sprzeciwu od nagany a L4
strony: [ 1 ]
Storrada20-06-2024 14:39:12   [#01]

Nauczycielka otrzymała naganę za opuszczenie dwukrotnie miejsca pracy, wpisanie raz tematu lekcji, w czasie, gdy opuściła miejsce pracy. Następnie napisała sprzeciw, gdy chciałam wręczyć jej odrzucenie sprzeciwu poszła na l-4 na którym przebywa do końca roku szkolnego. Przekazała mi mailowo informację,że leczy się i będzie to długotrwałe leczenie. Ponieważ nie chcę przeoczyć terminu odrzucenia sprzeciwu mam pytanie, czy mogę w czasie jej pobytu na L-4 wysłać jej odrzucenie sprzeciwu od nałożonej kary, czy będzie skuteczne? Czy w czasie wakacji mogę prosić ją o przekazanie informacji o zakończonym l-4 , wiem,że chce wykorzystać niedopilnowanie terminów, aby uniknąć kary nagany. Wiem,że mogłam zrobić dyscyplinarkę, ale było mi jej żal... Wiem.

rzewa21-06-2024 10:34:21   [#02]

wysłać za zwrotnym potwierdzeniem odbiory

masz na to 14 dni, ale liczy się data odebrania lub odmowy odebrania listu przez adresata, zatem ślij natychmiast

Storrada21-06-2024 12:41:27   [#03]

Rzewo, czy L4 wydłuża mi termin 14 dni? Bo ona jest już od 29.05 na L4.

rzewa21-06-2024 14:38:54   [#04]

no to już termin poszedł się paść

zgodnie z kp nieobecność n-la wstrzymuje bieg lub zawiesza termin 7 dniowy w jakim musi odbyć się wysłuchanie n-la

natomiast po wniesieniu sprzeciwu pracodawca ma 14 dni na jego odrzucenie i termin ten jest zawity - nie ma na niego żadnego wpływu ew. nieobecność pracownika

UWAGA!
Nie jesteś zalogowany!
Zanim napiszesz odpowiedź w tym wątku, zaloguj się!
Dopiero wtedy będziesz mógł/mogła wysłać wprowadzony komentarz na forum.
Jeśli nie masz jeszcze założonego konta na forum, załóż je.
Logowanie i/lub zakładanie konta.

strony: [ 1 ]