Forum OSKKO - wątek

TEMAT: Przekazanie ucznia
strony: [ 1 ]
dariuszn724-04-2024 11:12:01   [#01]

Mam pytanie odnośnie ocen cząstkowych i śródrocznych ucznia przyjętego z innej szkoły (po zmianie miejsca zamieszkania). Otrzymaliśmy arkusz ocen, natomiast po kontakcie z poprzednią szkołą otrzymaliśmy informację, że nie prześlą nam ocen śródrocznych i bieżących. W sumie nie mogę znaleźć nigdzie, że należy to przesłać. W tej sytuacji sobie jakoś poradzimy, natomiast na przyszłość, gdyby taki uczeń zmieniał szkołę 10-14 czerwca, to w jaki sposób go klasyfikować? Czy poprzednia szkoła może wysłać oceny bieżące?, nie może wysłać żadnych innych informacji poza arkuszem? 

Skimir24-04-2024 14:55:01   [#02]

Szkoła przekazuje tylko arkusz ocen. Nie ma podstawy do przekazywania ocen bieżących. Proponuję poprosić rodzica aby przyniósł oceny z poprzedniej szkoły (rodzicowi dyrektor nie może odmówić wydania informacji o ocenach bieżących).

Gorzej jeśli ten rodzic nie chce ujawnić ocen z poprzedniej szkoły bo może uważa, że się "nie opłaci".

Tak czy inaczej, ustalenie ocen jest problemem nauczycieli szkoły do której uczeń został zapisany. Więc w takiej sytuacji przyjęcia ucznia na ostatnią chwilę trzeba mu przygotować wymagania edukacyjne oraz sprawdzić jego umiejętności ze wszystkich przedmiotów.

KasiaZS524-04-2024 15:11:00   [#03]

wydaje się to zasadne, ale akurat pracując 18 lat w szkole nie zdażyło mi się, aby jakaś szkoła odmówiła. A jeśli chodzi o przeniesienie - zazwyczaj jeśli to końcówka roku a DA SIĘ - to proponujemy przeniesienie od września.

Skimir24-04-2024 18:19:01   [#04]

Oczywiście, w sytuacji gdy do końca zajęć nie dużo zostało to najlepiej od 1 września ucznia przenieść.

Szkoły nie odmawiają ale nie mają też podstawy do udzielenia informacji o ocenach bieżących ucznia. Trafi się rodzic, który chciał "otworzyć nową kartę" swojemu dziecku, grzecznie (lub nie) zapyta dyrka dla czego przekazał jakieś oceny i... (?)

Przepisy mówią tylko o przesyłaniu informacji o ocenach bieżących przez szkoły przy podmiotach leczniczych.


post został zmieniony: 24-04-2024 18:20:22

UWAGA!
Nie jesteś zalogowany!
Zanim napiszesz odpowiedź w tym wątku, zaloguj się!
Dopiero wtedy będziesz mógł/mogła wysłać wprowadzony komentarz na forum.
Jeśli nie masz jeszcze założonego konta na forum, załóż je.
Logowanie i/lub zakładanie konta.

strony: [ 1 ]