Forum OSKKO - wątek

TEMAT: Kwalifikacje terapeuty pedagogicznego - zajęcia rewalidacji
strony: [ 1 ]
Izab23-04-2024 12:52:55   [#01]

Dziecko w orzeczeniu o potrzebie kształcenia specjalnego ma w rewalidacji napisane zajęcia korekcyjno-kompensacyjne, terapia ręki oraz zajęcia logopedyczne. Moje pytanie: czy terapeuta pedagogiczny ma kwalifikacje do prowadzenia zajęć korekcyjno-kompensacyjnych w ramach godzin rewalidacji, czy wyłącznie w ramach PPP? Ja w arkuszu ujęłam terapeutę pedagogicznego w rewalidacji, Kuratorium zakwestionowało mi arkusz organizacyjny. Może ktoś poda podstawę prawną?

 Pozdrawiam - Ewa

joljol24-04-2024 07:17:20   [#02]

Terapeuta jak najbardziej do takich zajęć - podstawa to rozporządzenie o kwalifikacjach § 32

Agata Gorczyńska28-04-2024 15:07:45   [#03]

Witam, z mojej wiedzy wynika, że zajęcia logopedyczne oraz korekcyjno-kompensacyjne są realizowane w ramach pomocy pp. Nie wiem z jakiego powodu jest orzeczenie? Jaka niepełnosprawność? Terapeuta pedagogiczny prowadzi zajęcia korekcyjno-kompensacyjne w ramach pomocy pp. Zajęcia rewalidacyjne prowadzi pedagog specjalny. Jeżeli pedagog specjalny ma kwaliwfikacje terapeuty pedagogicznego to owszem, prowadzić może korekcyjno-kompensacyjne ale w ramach pomocy pp a nie w ramach rewalidacji..

joljol29-04-2024 10:02:14   [#04]

te zajęcia mogą być prowadzone w ramach pomocy i również w ramach rewalidacji

pedagog specjalny, który jest np. oligofrenpedagogiem nie może prowadzić zajęć z autystykiem w ramach rewalidacji

itd itd

UWAGA!
Nie jesteś zalogowany!
Zanim napiszesz odpowiedź w tym wątku, zaloguj się!
Dopiero wtedy będziesz mógł/mogła wysłać wprowadzony komentarz na forum.
Jeśli nie masz jeszcze założonego konta na forum, załóż je.
Logowanie i/lub zakładanie konta.

strony: [ 1 ]