Forum OSKKO - wątek

TEMAT: liczba dzieci w tzw. grupie zerowej
strony: [ 1 ]
Konto zapomniane28-08-2004 08:41:19   [#01]
W tym roku bede prowadzila grupe szesciolatkow 5-cio godzinna. To dla mnie nowa sytuacja,bo do tej pory pracowalam w SP. Juz w tej chwili ze wzgledu na to ze rodzice nie musza placic za pobyt dziecka w przedszkolu,jest do niej zapisanych 26 dzieci,natomiast do grupy z czesnym - zaledwie 12. Ta sytuacja jeszcze moze ulec zmianie, bo jestesmy przed zebraniem z rodzicami. Mam pytania - ile maksymalnie dzieci moze liczyc taka grupa i co z tamta z czesnym? czy mozna dopelnic pieciolatkami?
dorak28-08-2004 09:32:10   [#02]

liczba dzieci

Liczba dzieci w grupie przedszkolnej nie powinna przekroczyć 25 dzieci.Sprawdz jaki jest zapis statutowy-tam musi pisać ile do grupy można przyjąć.Nie wiem jak sytuacja mogłaby ulec zmianie skoro grupa jest pełna /chyba że z grupy 26 osobowej przejdą do tej płatne/.Mozna dopełnić 5-latkami. Zeby grupa zaistniała musi być minimum 15 dzieci /to zapis statutowy u mnie/.Sprawdź jak to jest u Ciebie..
panda28-08-2004 09:46:59   [#03]

Ja trzymam się tego. Mam to też w Statucie.

Załącznik do rozporządzenia
Ministra Edukacji Narodowej
z dnia 10 grudnia 1999r. (poz. 20)

Załącznik nr 3

RAMOWY STATUT PUBLICZNEGO PRZEDSZKOLA§ 5

  1. Podstawową jednostką organizacyjną przedszkola jest oddział obejmujący dzieci w zbliżonym wieku, z uwzględnieniem ich potrzeb, zainteresowań, uzdolnień, stopnia i rodzaju niepełnosprawności.
  2. Liczba dzieci w oddziale nie może przekraczać 25, z zastrzeżeniem ust. 3-6.
  3. Liczba dzieci w oddziale przedszkola integracyjnego oraz w oddziale integracyjnym w przedszkolu ogólnodostępnym powinna wynosić od 15 do 20, w tym od 3 do 5 dzieci niepełnosprawnych. ... itd
Konto zapomniane28-08-2004 09:58:58   [#04]

Obawiam sie ze liczba dzieci moze sie zwiekszyc, juz slyszalam glosy - rozmowa z jedna z mam  - ze kolejni rodzice przeniosa dzieci do grupy nieplatnej. Po prostu sie tego obawiam, nie tylko ze wzgledu na to ze w sali sa 24 miejsca.... Bardzo dziekuje za odpowiedzi, sprawdze w Statucie jak radzicie.

dorak28-08-2004 10:11:04   [#05]
Ewulek-co to znaczy rodzice przeniosą-rozumiem że to Ty jesteś dyrektorem i to ty podejmujesz decyzje o przyjęciu i przeniesieniu.Na dzień dzisiejszy nie masz miejsca w grupie tzw zerowej.Zresztą jeżeli dzieci są w grupie płatnej to rodzic w okresie rekrutacji złożył kartę-podjął decyzję.Więc to na dzień dzisiejszy jego problem-albo jest w grupie płatnej albo szuka miejsca gdzie indziej.
beera28-08-2004 10:34:35   [#06]

ewulek

panda miała na mysli statut ramowy- nie wewnętrze regulacje.

Nie możesz mieć w grupie zerowej więcej niż 25 dzieci i koniec.

Nie jest tak jak pisze dora, ze skoro rodzic zgłosił deklaracje do grupy płatnej nie moze z tego zrezygnowac i przejść do nieplatnej.

Pamiętajmy, ze jest obowiązek rocznego przygotowania przedszkolnego- niepłatnego. I dziecko ma do niego prawo.

Niestety jest to raczej więc problem organu i tu  ustalonych obwodów i dyrektora przedszkola lub szkoły mającej OP w swojej strukturze.

dorak28-08-2004 11:10:26   [#07]

sześciolatki

rodzic może zawsze zrezygnować i dziecko ma prawo uczęszczac do sześciolatków.Tylko w przypadku który opisł-ewulek nie widze rozwiązania bez organu prowadzącego bo to on ma zapewnić miejsca dla 6-latków.Ponadto przyjmowanie dzieci ponad liczbę jest łamaniem statutu-co na to organ nadzorujący-.Jest tez inna strona -gdy grupa liczy ponad norme a zdarzy sie wypadek....nie chciałabym być w skórze dyrektora i nauczyciela.

beera28-08-2004 11:13:49   [#08]
tak- dokładnie tak jest jak piszesz
dorak28-08-2004 11:16:21   [#09]

do asi

:)))))

UWAGA!
Nie jesteś zalogowany!
Zanim napiszesz odpowiedź w tym wątku, zaloguj się!
Dopiero wtedy będziesz mógł/mogła wysłać wprowadzony komentarz na forum.
Jeśli nie masz jeszcze założonego konta na forum, załóż je.
Logowanie i/lub zakładanie konta.

strony: [ 1 ]