Forum OSKKO - wątek

TEMAT: Nauczycie nie realizuje treści podstawy programowej
strony: [ 1 ]
Sylwia12316-02-2024 18:08:04   [#01]

Proszę o radę jak postąpić w bardzo trudnej sytuacji.

Nauczyciel X po lekcji na zastępstwie za nauczyciela Y zgłosił że uczniowie nie realizują treści podstawy programowej. Prowadzący nauczyciel Y posiada właściwy, zgodny z podstawą rozkład materiału i takie tematy wpisuje do dziennika, natomiast podręcznik i ćwiczenia na których pracuje z uczniami dotyczą zupełnie innego przedmiotu. Nauczyciel X sporządził notatkę służbową.

Pierwszy raz spotykam się z taką sytuacją. Sprawdziłam i faktycznie tak jest.Myślę nad pewnymi rozwiązaniami ale zależy mi na Państwa wskazówkach przed rozmową z nauczycielem.

 

Jot16-02-2024 18:51:02   [#02]

Nie rozumiem chyba...Uczniowie na tym przedmiocie korzystają z podręcznika i ćwiczeń do zupełnie innego przedmiotu??? Czy nauczyciel wogole  przedstawił podręcznik z jakiego będzie korzystal na tym przedmiocie i jest  on w Szkolnym zestawie podręczników, a ma inny??  A może on nie zdecydował się uczyć z podręcznika i go nie zglosil , bo miał takie prawo..?

Sylwia12316-02-2024 18:56:24   [#03]

dokładnie tak, inny wybrany z innego "uczy"


post został zmieniony: 16-02-2024 18:57:32
Jot16-02-2024 19:13:26   [#04]

Hmmm. A kto te podręczniki mu zamówił? Aaaa... To pewnie średnia szkoła? Trzeba zapytać nauczyciela X najpierw o co w tym chodzi ...z tym, że podręcznika do innego przedmiotu na przedmiocie, którego on w żaden sposób nie dotyczy to kompletnie dla mnie niepojęte..

Sylwia12316-02-2024 19:47:35   [#05]

Technikum, w tym podręczniku nie ma ani jednego zgodnego tematu. Nauczyciel który był na zastępstwie usiłował rozmawiać z tym nauczycielem. Efekt był taki ten zareagował nerwowo mówiąc że to jest wchodzenie w jego kompetencje ale kazał nie nosić  tych podręczników i ćwiczeń do odwołania i założyć zeszyty. Po czym poszedł na zwolnienie. Stąd decyzja nauczyciela o sporządzeniu notatki służbowej.

Jaką drogę postępowania obrać ? Oczywiście przeprowadzę rozmowę, ale fakty są jakie są.

Barla27-02-2024 15:58:34   [#06]

Skąd nauczyciel X wie, że nauczyciel Y nie realizuje PP? Jeśli wydumał to oglądając podręcznik to ... irracjonalne.

Sylwia12327-02-2024 21:21:45   [#07]

Nie wydumał. Nauczyciel uczy tego samego przedmiotu, zna podstawę programową. Natomiast uczniowie korzystają tylko i wyłącznie z podręcznika i ćwiczeń które nie zawierają treści pp z danego przedmiotu. To trochę tak jakby na nauczyciel biologii prowadził lekcje tylko w oparciu o podręcznik z geografii.

UWAGA!
Nie jesteś zalogowany!
Zanim napiszesz odpowiedź w tym wątku, zaloguj się!
Dopiero wtedy będziesz mógł/mogła wysłać wprowadzony komentarz na forum.
Jeśli nie masz jeszcze założonego konta na forum, załóż je.
Logowanie i/lub zakładanie konta.

strony: [ 1 ]