Forum OSKKO - wątek

TEMAT: utylizacja sprzętu
strony: [ 1 ]
PiotrekM14-12-2023 09:13:02   [#01]

Jak sprawnie pozbyć się ze szkoły starych lodówek, wyposażenia kuchni - ogólnie AGD i część elektroniki. Czy musi to odbierać wyspecjalizowana firma? czyli jaka? Jeśli ktoś to przerabiał to proszę o wskazówki.

KaPi14-12-2023 09:17:12   [#02]

Są różne programy dla szkół związane ze zbiórką elektrośmieci - trzeba poszukać - przyjeżdżają, odbierają, ilość oddanego sprzętu wymienia się na pomoce dydaktyczne dla szkoły

PiotrekM14-12-2023 09:30:23   [#03]

czy wypełniamy jakieś protokoły przekazania? Chcę uniknąć  zarzutu, ze oddałem wartościowy sprzęt. 

KaPi14-12-2023 09:31:51   [#04]

tak, zostawiają protokoły odbioru

 

edek14-12-2023 13:38:41   [#05]

Do 3#

u nas w księgowości dodatkowo musimy mieć ekspertyzę ( dokument ), że sprzęt nie nadaje się do naprawy lub naprawa przekracza szacunkową wartość sprzętu.

AnJa14-12-2023 14:02:09   [#06]

Miałem kiedyś taką komisję brakującą - i ona podpisywała protokół zużycia sprzętu.

ReniaB18-12-2023 20:45:48   [#07]

BDO chyba tak się to nazywa, tam się trzeba zarejestrować; wypełnić kartę przekazania odpadu - to trudne, ale infolinia pomaga i działa; znalazłam firmę, która przyjechała i odebrała za darmo ; potem tylko korekta karty bo były różnice w wadze.

 Jeżeli lodówka stara z freonem to odpad niebeezpieczny

Skimir18-12-2023 21:59:46   [#08]

A jak freon się ulotnił bo się dziurka w układzie zrobiła to lodówka stała się odpadem bezpiecznym? :-)

Z tą całą utylizacją zrobił się niezły bałagan: komisje, ekspertyzy, protokoły… nie lepiej by ustalić przeciętną żywotność sprzętu i po tym czasie utylizować? Niektóre sprzęty pracują latami, inne psują się po gwarancji a jeszcze inne teoretycznie sprawne i nie tak bardzo latami stare ale technologicznie przestarzałe.

Z BDO też zamieszanie - jak się poczyta przepisy to w sumie szkoła nie musi mieć rejestracji bo przeciętnie nie produkuje określonych odpadów powyżej ustalonych norm. Jednak okresowo już produkuje bo nikt w szkole sprzętu nie utylizuje systematycznie tylko nagle się szuka firmy, która weźmie złom... no i niektóre firmy chcą numeru BDO ale są też takie, które nie chcą…

UWAGA!
Nie jesteś zalogowany!
Zanim napiszesz odpowiedź w tym wątku, zaloguj się!
Dopiero wtedy będziesz mógł/mogła wysłać wprowadzony komentarz na forum.
Jeśli nie masz jeszcze założonego konta na forum, załóż je.
Logowanie i/lub zakładanie konta.

strony: [ 1 ]