Forum OSKKO - wątek

TEMAT: Subwencja dla ucznia z orzeczeniem o KS
strony: [ 1 ]
aleksandra200803-11-2023 11:24:31   [#01]

Dzień dobry.

Uczeń z orzeczeniem o KS nie korzysta z żadnych form pomocy pp zaproponowanych przez szkołę, a wynikających z orzeczenia. Rodzić tego ucznia pyta czy w ramach subwencji,  która została naliczona na ucznia można kupić mu komputer ?

AnJa03-11-2023 12:00:38   [#02]

W ramach subwencji na pewno nie- gdyż szkołą nie otrzymuje takiej.

Czy może zakupić ze srodków w planie finansowym i wypożyczyć uczniowi? Raczej tak, precedens był przy nauczaniu zdalnym. 

Jot06-02-2024 07:32:23   [#03]

Gdzieś było to pytanie, ale nie mogę znaleźć... Czy uczeń z orzeczeniem może nie realizować rewalidacji? chodzi o niepełnosprawność ruchową- uczeń jest obciążony dojazdami na  rehabilitacją w ciągu tygodnia po lekcjach, a to już 7 klasa. Zajęcia korekcyjno-komp miałby dalej. czy tak może być na wniosek rodziców? Ćwiczenia motoryki dużej i małej ogarnęlibyśmy zaj kor komp

joljol06-02-2024 09:01:19   [#04]

dyrektor ma obowiązek zorganizować rewalidację - wynika ona z ramówki dla dziecka z orzeczeniem

Jot06-02-2024 11:36:17   [#05]

Dziękuję. Wiem, że dyrektor ma obowiązek realizować rewalidację, ale co zrobić, jeśli rodzic przyszedł z takim wnioskiem o zwolnienie z tych zajęć. Uczeń jest w normie intelektualnej. Po prostu odmawiam, że nie ma takiej możliwości. Widocznie mi się wydawało, że gdzieś tu czytałam, że jest taka możliwość na wniosek rodzica.

joljol06-02-2024 12:00:42   [#06]

w portalu oświatowym są różne stanowiska: tak i tak

ja patrzę na ramówkę

i poprzez analogię: czy jeśli zgodzę się, jako dyrektor, na nierealizowanie rewalidacji w szkole (bo jest gdzieś indziej) to inny rodzic też może przyjść do mnie i powiedzieć, że nie chce 5 godzin języka polskiego bo realizuje np. 3 godziny na korepetycjach

w naszej gminie po kontroli NIK to wyszło też, że ma być jak rodzic dostarczył orzeczenie

Jot06-02-2024 15:04:27   [#07]

Dzięki, bo nie byłam pewna. Ramówka to ramówka:-)

joljol06-02-2024 18:48:23   [#08]

ale stanowiska są różne:)

UWAGA!
Nie jesteś zalogowany!
Zanim napiszesz odpowiedź w tym wątku, zaloguj się!
Dopiero wtedy będziesz mógł/mogła wysłać wprowadzony komentarz na forum.
Jeśli nie masz jeszcze założonego konta na forum, załóż je.
Logowanie i/lub zakładanie konta.

strony: [ 1 ]