Forum OSKKO - wątek

TEMAT: Odroczenie obowiazku szkolnego.
strony: [ 1 ]
jurkoz30-10-2023 14:09:05   [#01]

Przed rozpoczęciem roku szkolnego wydałem, na wniosek rodzica, w oparciu o opinię PPP,  dziecku decyzję o odroczeniu obowiązku szkolnego. Teraz matka zwróciła się  do szkoły, aby dziecko jednak zapisać do pierwszej klasy? Mamy 27 października, nic nie wskazuje, że dziecko w jakiś cudowny sposób nabrało gotowości do podjęcia nauki w szkole.

W opinii jest zaznaczone "na podstawie badań uznaje się za konieczne odroczenie obowiązku szkolnego w roku szkolnym 203/2024".

Nie wiem czy mogę cofnąć swoją własną decyzję i przyjąć to dziecko do klasy pierwszej i jaką przyjąć wówczas procedurę (cofniecie decyzji wcześniej wydanej, w oparciu o jaką podstawę, w ogóle wycofanie wniosku rodzica o odroczenie)?

Jeśli ktoś wie, jeśli ktoś miał do czynienia z taką sytuacją, zna podstawę prawną, będę wdzięczny za podpowiedź.

Macia30-10-2023 14:14:03   [#02]

Wg mnie nie ma takiej opcji.

jurkoz30-10-2023 14:42:51   [#03]

Mnie by to pasowało, ale odmawiając muszę podać uzasadnienie...

 

izael30-10-2023 15:04:40   [#04]

 

Art. 38. 5. Dziecko, któremu odroczono rozpoczęcie spełniania obowiązku szkolnego zgodnie z ust. 2, kontynuuje przygotowanie przedszkolne w przedszkolu, oddziale przedszkolnym w szkole podstawowej lub w innej formie wychowania przedszkolnego, a dziecko posiadające orzeczenie o potrzebie kształcenia specjalnego wydane ze względu na niepełnosprawności sprzężone, z których jedną z niepełnosprawności jest niepełnosprawność intelektualna, także w ośrodku rewalidacyjno-wychowawczym. Przepisy art. 32 ust. 3 i 6 stosuje się odpowiednio.

 

W UPO nie została przewidziana taka możliwość, by można było cofnąć tę decyzję.

Np. w nauczaniu indywidualnym prawo daje taką możliwość, by po spełnieniu opisanych warunków, przerwać je.

Tu nie.

jurkoz30-10-2023 15:15:58   [#05]

Tak właśnie, w nauczaniu indywidualnym w oparciu o zaświadczenie od lekarza cofałem wcześniejszą decyzję, ale tu raczej nie widzę podstaw.

Dzięki.

UWAGA!
Nie jesteś zalogowany!
Zanim napiszesz odpowiedź w tym wątku, zaloguj się!
Dopiero wtedy będziesz mógł/mogła wysłać wprowadzony komentarz na forum.
Jeśli nie masz jeszcze założonego konta na forum, załóż je.
Logowanie i/lub zakładanie konta.

strony: [ 1 ]