Forum OSKKO - wątek

TEMAT: Zatrudnienie nauczyciela bez przygotowania pedagogicznego
strony: [ 1 ]
joljol24-10-2023 20:00:16   [#01]

jak wyżej ale z kwalifikacjami

czy po 1 września można zatrudnić?

Jacek24-10-2023 20:44:11   [#02]

za zgodą KO

Jacek24-10-2023 21:52:09   [#03]

errata do [#02] bo za szybko napisałem

art. 10 ust. 3 KN

W szczególnych przypadkach uzasadnionych potrzebami szkoły z osobą, o której mowa w ust. 2, legitymującą się wymaganym poziomem wykształcenia, lecz nieposiadającą przygotowania pedagogicznego, może być nawiązany stosunek pracy, o ile osoba ta zobowiąże się do uzyskania przygotowania pedagogicznego w trakcie pierwszego roku pracy w szkole. W przypadku gdy nauczyciel w trakcie pierwszego roku pracy w szkole nie uzyska przygotowania pedagogicznego, dyrektor szkoły rozwiązuje z nauczycielem umowę o pracę z końcem tego roku szkolnego bez wypowiedzenia. Dyrektor szkoły może nie rozwiązać umowy o pracę z nauczycielem, jeżeli nauczyciel nie uzyskał przygotowania pedagogicznego z przyczyn od niego niezależnych i zobowiąże się do uzyskania przygotowania pedagogicznego w trakcie drugiego roku pracy w szkole.
joljol25-10-2023 09:06:15   [#04]

tak Jacku

ale ten zapis:

2.  Stosunek pracy z osobą rozpoczynającą pracę w szkole, która:

1) nie posiada stopnia awansu zawodowego oraz
2) posiada wymagane kwalifikacje
- nawiązuje się na podstawie umowy o pracę na czas określony na 2 lata szkolne.
w interpretacjach czytam, że takie zatrudnienie tylko z dniem 1 września, ja potrzebuję teraz na zastępstwo
i jak czytam to wydaje mi się to patowa sytuacja
ale może jest jakieś inne wyjście?

post został zmieniony: 25-10-2023 09:15:01
rzewa25-10-2023 18:00:05   [#05]

interpretacje nie są prawem -> zatrudnić wolno na podstawie art 10 ust 7 w związku z ust 3 KN

czyli w dowolnym momencie roku na czas określony, nie dłużej jak do końca roku szkolnego

UWAGA!
Nie jesteś zalogowany!
Zanim napiszesz odpowiedź w tym wątku, zaloguj się!
Dopiero wtedy będziesz mógł/mogła wysłać wprowadzony komentarz na forum.
Jeśli nie masz jeszcze założonego konta na forum, załóż je.
Logowanie i/lub zakładanie konta.

strony: [ 1 ]