Forum OSKKO - wątek

TEMAT: pracownik powołany do zasadniczej służby wojskowej
strony: [ 1 ]
barlink8019-10-2023 11:00:50   [#01]
Bardzo proszę o pilną poradę.
Pracownik obsługi szkoły został powołany do zasadniczej służby wojskowej. Na powołaniu (rozkaz personalny) ma wskazaną datę stawienia się jako 23.10.2013r. Czy umowa o prace powinna wygasnąć 22 czy 23 października? Miał ktoś taki przypadek?
Z ustawy o obronie ojczyzny wyczytałam:
Art. 189. 1. Pracownik powołany do zawodowej służby wojskowej zachowuje prawo do ostatnio pobieranego wynagrodzenia od pracodawcy do końca miesiąca kalendarzowego, w którym jest obowiązany stawić się do pełnienia tej służby.
2. Stosunek pracy z pracownikiem powołanym do zawodowej służby wojskowej wygasa z dniem stawienia się do tej służby.
Jeśli 23.10.2023 r. to ostatni dzień zatrudnienia to rozumiem, że wówczas pracownik musi wypisać urlop bo przecież 23.10 wcześnie rano musi się zgłosić do wojska.
Kolejna kwestia to wynagrodzenie....
Przysługuje mu za cały miesiąc to nie ulega wątpliwości. Ale jeśli dodatkowo ma 10 dni niewykorzystanego urlopu to poza tym całomiesięcznym wynagrodzeniem należy jeszcze zapłacić ekwiwalent?
Miał ktoś taki przypadek? Bardzo proszę o pomoc. Sprawa jest pilna 🙁
AnJa19-10-2023 12:48:24   [#02]

Nie wiem do jakiej służby został powołany - ale przy zasadniczej oznaczało to zawsze urlop.

Zawodowa to coś innego niż zasadnicza. Nie wiedziałem nawet, że ta druga jeszcze jest.

olaszyma19-10-2023 13:24:56   [#03]

Pewnie chodzi o dobrowolną, zasadniczą służbę wojskową - taka nowość od niedawna.

barlink8020-10-2023 19:26:42   [#04]

Chodzi o dobrowolną ale zawodową służbę wojskową. Nie zasadniczą

UWAGA!
Nie jesteś zalogowany!
Zanim napiszesz odpowiedź w tym wątku, zaloguj się!
Dopiero wtedy będziesz mógł/mogła wysłać wprowadzony komentarz na forum.
Jeśli nie masz jeszcze założonego konta na forum, załóż je.
Logowanie i/lub zakładanie konta.

strony: [ 1 ]