Forum OSKKO - wątek

TEMAT: Nagroda KEN dla nauczyciela a dodatkowe zatrudnienie w budżetówc
strony: [ 1 ]
malchow25-09-2023 21:22:12   [#01]

Nauczyciel zatrudniony na ponad 1/2 etatu w szkole. Równocześnie pracuje w budżetówce na stanowisku nie związanym z nauczaniem, poza szkołą. W szkole ma dostać nagrodę, A w tej drugiej pracy? Również jest tam wskazanie na 1500,00 zł nagrody dla pracowników budżetówki. Czy to się wyklucza. Czy tylko jeden zakład pracy powinien wypłacić nagrodę?

rzewa26-09-2023 00:13:57   [#02]

to się nie wyklucza i nie ma żadnego związku

każdy zakład pracy traktuje tego pracownika odrębnie

baa, żaden z tych zakładów pracy nie ma prawa pytać pracownika o dodatkowe zatrudnienie, chyba że tm drugim zakładem pracy jest urząd gminy/miasta czy starostwo, ale jeśli pracownik ma zgodę na dodatkowe zatrudnienie, to już brak jest podstaw, by z tego faktu wyciągać jakiekolwiek wnioski - nie ma to żadnego wpływu na warunki zatrudnienia w tym urzędzie, w tym na otrzymanie jakichkolwiek składników wynagrodzenia

malchow27-09-2023 17:05:57   [#03]

Art. 41c. - Szczególne rozwiązania służące realizacji ustawy budżetowej na rok 2023.l

Dz.U.2022.2666

Akt obowiązujący
Wersja od: 6 września 2023 r.
Art.  41c.  14
1. 
 W razie zbiegu u jednej osoby prawa do:
1) 
nagrody specjalnej z okazji 250. rocznicy utworzenia Komisji Edukacji Narodowej, o której mowa w art. 92a ust. 1 ustawy z dnia 26 stycznia 1982 r. - Karta Nauczyciela,
2) 
specjalnego dodatku motywacyjnego, o którym mowa w art. 41a,
3) 
dodatkowego jednorazowego wynagrodzenia, o którym mowa w art. 41b

- wypłaca się jedno z nich, wybrane przez osobę uprawnioną.

rzewa27-09-2023 19:23:07   [#04]

nie wiem o jakiej nagrodzie jest mowa w #01 ale założyłam (może niesłusznie, ale pytający mówi o nagrodzie), że nie jest to specjalny dodatek motywacyjny o jakim jest mowa w art 41a ustawy przytoczonej w poście #02

ale czy tak czy tak, moja odpowiedź była niepełna i mogła wprowadzić w błąd

bardzo dziękuję za czujność

UWAGA!
Nie jesteś zalogowany!
Zanim napiszesz odpowiedź w tym wątku, zaloguj się!
Dopiero wtedy będziesz mógł/mogła wysłać wprowadzony komentarz na forum.
Jeśli nie masz jeszcze założonego konta na forum, załóż je.
Logowanie i/lub zakładanie konta.

strony: [ 1 ]