Forum OSKKO - wątek

TEMAT: przeniesienie a umowa
strony: [ 1 ]
Bożena26-08-2004 11:05:51   [#01]
Organ prowadzący przeniósł na podst art.19. KN nauczyciela  mianowanego do mojej szkoły z zapewnieniem powrotu na uprzednio zajmowane stanowisko po upływie 3 lat.Jaką powinnam zawrzeć umowę z tym nauczycielem na czas nieokreśloy, czy właśnie na te 3 lata.
panda26-08-2004 16:07:15   [#02]

czas

OP wskazał w piśmie czas zatrudnienia. Pozostaje się podporządkować.

Można gdybać i projektować co będzie dalej, ale dalsze zatrudnienie uwarunkowane jest wolą dwóch stron a ten nauczyciel może nie widzieć, czy bedzie chciał u Ciebie czy w poprzednim miejscu, które ma gwarantowane. Na to pewnie przyjdzie czas.

Ewa z Rz26-08-2004 22:48:38   [#03]

z takim n-lem

Nie zawiera się umowy!

Wystarczy decyzja wójta o przeniesieniu. Ten n-l ma cały czas poprzednią umowę o pracę, wójt jedynie zmienił mu (casowo, na 3 lata) miejsce świadczenia pracy i tyle.

Powinnaś dostać razem z n-lem jego teczkę akt osobowych, którą za 3 lata zwrócisz jego macierzystej szkole.

panda27-08-2004 07:16:23   [#04]
zgadzam się z Ewą
Bożena27-08-2004 10:05:27   [#05]
Dzięki za podpowiedź -myślałam podobnie, organ jednak twierdzi, że musi być rozwiązany stosunek pracy w poprzedniej palcówce  i nawiązany w nowej i to na czas nieokreślony.Może podrzucicie jakieś podstawy prawne?
Ewa z Rz02-09-2004 21:18:09   [#06]

a może by tak...

organ wrzucił jakieś podstawy na potwierdzenie swojego stanowiska?

Dla mnie wystarczający jest art 20 i 23 KN, gdzie podane są wszystkie możliwe przyczyny rozwiązania stosunku pracy z n-lem zatrudnionym na podstawie mianowania - przeniesienia wśrod nich NIE MA.

UWAGA!
Nie jesteś zalogowany!
Zanim napiszesz odpowiedź w tym wątku, zaloguj się!
Dopiero wtedy będziesz mógł/mogła wysłać wprowadzony komentarz na forum.
Jeśli nie masz jeszcze założonego konta na forum, załóż je.
Logowanie i/lub zakładanie konta.

strony: [ 1 ]