Forum OSKKO - wątek

TEMAT: pomoc psychologiczno-pedagogiczna a wwr
strony: [ 1 ]
Macia14-09-2023 09:30:18   [#01]

Mam dylemat dotyczący dokumentacji w przedszkolu. Mamy dziecko z opinią o wwr i tu powołuję zespół, przydzielam godziny. Jeśli dobrze rozumiem to dziecko powinno też być objęte pomocą pp. Czy powinnam powołać drugi zespół d/s pomocy psych. pedag czy mogę zapisać w 1 zarządzeniu że zespół wwr jest jednocześnie zespołem do ppp. 

joljol14-09-2023 09:50:05   [#02]

to są dwie różne formy pomocy

powinno być objęte pomocą ale za zgodą rodziców

oczywiście mogą to być te same osoby ale mają różne zadania wynikające z dwóch różnych rozporządzeń

Macia14-09-2023 10:14:23   [#03]

co jeśli o pomoc wnioskuje 1 z rodziców czy drugi też musi wyrazić zgodę, co jeśli drugi się nie zgadza (rodzice są w trakcie rozwodu).

Dodatkowo dziecko jest w trakcie badań pod kątem autyzmu a drugi rodzic nie zgadza si e z diagnozą

joljol14-09-2023 10:33:22   [#04]

Artykuł 24 k.r.o. stanowi, że małżonkowie rozstrzygają wspólnie o istotnych sprawach rodziny, a w braku porozumienia każdy z nich może zwrócić się o rozstrzygnięcie do sądu.

Podobnie sformułowany jest art. 97 § 2 k.r.o., który przewiduje, że w istotnych sprawach dziecka rodzice rozstrzygają wspólnie, a w braku porozumienia między nimi rozstrzyga sąd opiekuńczy

UWAGA!
Nie jesteś zalogowany!
Zanim napiszesz odpowiedź w tym wątku, zaloguj się!
Dopiero wtedy będziesz mógł/mogła wysłać wprowadzony komentarz na forum.
Jeśli nie masz jeszcze założonego konta na forum, załóż je.
Logowanie i/lub zakładanie konta.

strony: [ 1 ]