Forum OSKKO - wątek

TEMAT: Nauczanie indywidualne przez nauczyciela z innej szkoły
strony: [ 1 ]
Bona Fide07-09-2023 08:00:41   [#01]

Proszę o podstawę prawną wskazująca na możliwość nauczania indywidualnego dziecka przez nauczyciela szkoły, nie będącej szkołą macierzystą. (Czy jest takowa?)

Czy odbywa się to na zasadzie zatrudniania dodatkowo nauczyciela przez dyrektora szkoły macierzystej? (Czy na innych zasadach).

Podpowiedzcie, bo pierwszy raz mam taką sytuację.

 Mam tylko przepis §  4 ust. 2 rozporządzenia w sprawie indywidualnego nauczania dzieci i młodzieży

W uzasadnionych przypadkach dyrektor szkoły może powierzyć prowadzenie zajęć indywidualnego nauczania nauczycielowi zatrudnionemu w innej szkole.

Ale jak to fizycznie ugryźć?

 

 

 


post został zmieniony: 07-09-2023 08:04:53
izael07-09-2023 09:02:24   [#02]

umowa o pracę z nauczycielem na te godziny i na czas trwania nauczania indywidualnego, nie dłużej niż do...

Bona Fide07-09-2023 09:04:20   [#03]

Zawrzeć umowę z nauczycielem innej szkoły na podst. art. 10 ust. 7 KN?

izael07-09-2023 09:07:22   [#04]

tak

 

rzewa07-09-2023 09:21:20   [#05]

może to być zrobione inaczej: dyrektorzy szkół podpisują porozumienie (za zgodą organów prowadzących), które zleca wykonanie tych zadań szkole zatrudniającej n-la oraz ustala, że szkoła organizująca NI zwraca szkole zatrudniającej n-la poniesione koszty czyli wynagrodzenie n-la za te godziny na podstawie wystawianej co miesiąc noty obciążeniowej

jest to taki rodzaj oddelegowania n-la do pracy w innej szkole

i to o to chodzi w tm zapisie, gdyż rozwiązanie podane w #02 jest możliwe także wówczas, gdyby tego zapisu nie było

izael07-09-2023 09:22:15   [#06]

nie słyszałam o takiej formule...

Bona Fide07-09-2023 11:04:35   [#07]

Wiedziałam, że ten przepis ma jakieś podwójne dno:-)

Dzięki za wyjaśnienia Ewo.

Jednak pójdę na łatwiznę i zastosuje art. 10 ust. 7 KN.


post został zmieniony: 07-09-2023 11:05:04
Bona Fide07-09-2023 12:24:52   [#08]

Pociągnę temat dalej - delegacje dla nauczycieli. Wole się upewnić

1. Nauczyciel z innej szkoły zatrudniony na czas określony - miejsce wykonywania pracy - miejsce zamieszkania ucznia - ten n- l nie dostanie delegacji, nie będzie miał zwrotu za dojazd.

2. Nauczyciele ze szkoły macierzystej - dostaną delegacje i zwrot za dojazd do ucznia, bo ich miejsce pracy to szkoła, ale:

czy dostaną:

1) zwrot za delegację od szkoły do miejsca zamieszkania ucznia i z powrotem do szkoły, jeśli nauczyciel wraca do praca?

2) zwrot za delegację od szkoły do miejsca zamieszkania ucznia i powrót do własnego domu ? Czy tylko liczone z powrotem do szkoły - tego właśnie nie wiem, ale raczej tylko do szkoły.

rzewa07-09-2023 15:18:07   [#09]

1. tak

2. najlepiej w umowie wpisać drugie miejsce pracy -> wtedy zwracamy za przejazd na trasie szkoła-dom ucz. albo dom ucz.-szkoła tylko wówczas gdy n-l jednego dnia ma lekcje tu i tu

Bona Fide08-09-2023 08:20:19   [#10]

Ad. 2. Jeśli wpiszę w umowie drugie miejsce pracy (miejsce zamieszkania ucznia), to będzie identyczna sytuacja, jak z nauczycielem z innej szkoły.

Bo przecież nie płaci się za dojazd do miejsca pracy, które jest wpisany w umowie.


post został zmieniony: 08-09-2023 08:21:04
rzewa08-09-2023 14:12:55   [#11]

tak, ale jeśli n-l będzie przejeżdżał z jednego miejsca do drugiego w czasie dnia pracy, to mu pracodawca jest obowiązany albo go przewieźć albo zwrócić koszty przejazdu

Bona Fide12-09-2023 12:14:14   [#12]

Kombinuję dalej, bo nauczyciel z innej szkoły nie chce się zgodzić.

Czy można:

.. nauczycielowi, który uzupełnia etat w innej szkole ( 9 godzin) zwiększyć wymiar do 19/18, bo to wyjątkowa sytuacja?

Dostałby jedną godzinę nauczania indywidualnego i w macierzystej miałby 10, a uzupełnianie się nie zmieni i nie zburzy arkusza innej szkoły.

Wiem, że obowiązuje zapis art. 42 ust. 2a KN:

Nauczyciel, na swój wniosek złożony na piśmie do dyrektora szkoły przed rozpoczęciem zajęć w danym roku szkolnym, może realizować zajęcia dydaktyczne, wychowawcze i opiekuńcze w wymiarze określonym w ust. 4a. Dyrektor szkoły może wyrazić zgodę na realizację zajęć w danym roku szkolnym w ustalonym z nauczycielem wymiarze określonym w ust. 4a, jeżeli taka możliwość wynika z zatwierdzonego przez organ prowadzący szkołę arkusza organizacyjnego szkoły.

Ani to na wniosek nauczyciela by nie było, ani to przed rozpoczęciem zajęć w danym roku (bo sprawa wypłynęła dosyć późno). No i aneks jest przygotowywany.

 

 

UWAGA!
Nie jesteś zalogowany!
Zanim napiszesz odpowiedź w tym wątku, zaloguj się!
Dopiero wtedy będziesz mógł/mogła wysłać wprowadzony komentarz na forum.
Jeśli nie masz jeszcze założonego konta na forum, załóż je.
Logowanie i/lub zakładanie konta.

strony: [ 1 ]